Щ е бъдат анулирани договорите за транспортно обслужване на всички частни превозвачи от конкурса през 2007 г., които са излъгали общината, заяви кметът на София Бойко Борисов пред съветниците от Столичния общински съвет.

Общинския съветник от ДСБ Христо Ангеличин отправи питане към кмета, защото е установил нередности при експлоатацията на автобусни линии с номера 30, 72, 90, които, вместо фирмата спечелила конкурса, се обслужват от подизпълнител.

Бойко Борисов заяви, че при проверка е установено, че вместо "Карат С" по линии 72 и 73 пътуват автобуси на "Теа травъл" ЕООД, а по линии 30 и 90 - на "МТК груп" ЕООД.

Конкурсите ще бъдат анулирани, защото фирмата, спечелила конкурса не е декларирала, че ще работи с подизпълнител и всъщност е излъгала общината.

Не се изпълняват условията за превоз по линия 74, експлоатирана от "Юнион Ивкони", които не возят с нископодови автобуси, каквото е било условието при спечелването на конкурса за тази линия.

Бойко Борисов каза, че е сформирана комисия за преглед на третия конкурс за отдаването на три пакета от общо 49 автобусни линии. Според него предишният зам.-кмет по транспорта Велизар Стоилов е твърдял, че това е единственият начин за обновяване на градския транспорт.

Съветникът Ангеличин настоя фирмите "Карат С" и "МТК груп" да бъдат дадени на прокуратурата заради извършени нарушения.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Колумбия и Еквадор се скараха за бомба

Колумбия и Еквадор се скараха за бомба

Свят Преди 2 часа

Колумбия и Еквадор споделят 586-километрова граница

Атака срещу посолството на САЩ в Багдад

Атака срещу посолството на САЩ в Багдад

Свят Преди 3 часа

Свидетел, намирал се в ресторант в града, разказа, че е видял експлозии в небето

Андрей Гюров обясни защо помощта за горива е 20 евро

Андрей Гюров обясни защо помощта за горива е 20 евро

България Преди 5 часа

Помощта е предвидена за хората, които получават месечен доход до двойно по-висок от линията на бедност

Смениха директора на „Медицински надзор“

Смениха директора на „Медицински надзор“

България Преди 5 часа

Основен приоритет в работата на новия директор ще бъде засилването на контрола в здравната система

Почина работник, паднал от сграда в Бургас

Почина работник, паднал от сграда в Бургас

България Преди 6 часа

Образувано е досъдебно производство

Макрон остро отряза Тръмп: Франция никога няма да участва

Макрон остро отряза Тръмп: Франция никога няма да участва

Свят Преди 7 часа

Макрон: Ние не сме страна в конфликта

Иран арестува стотици хора

Иран арестува стотици хора

Свят Преди 7 часа

Стотици терминали „Старлинк“ са били конфискувани

Коури Ричинс

Писателка уби съпруга си с коктейл „Московско муле“, подправен с фентанил

Свят Преди 7 часа

Докато пишела наръчник за справяне със загубата, писателката планирала „нов живот“ с любовник и 4 милиона долара от наследство

ООН започна разследване удара по училище в Иран

ООН започна разследване удара по училище в Иран

Свят Преди 7 часа

Ракетите отнеха живота на 168 ученички

Хеликоптер превози млад мъж с животозастрашаващо кървене

Хеликоптер превози млад мъж с животозастрашаващо кървене

България Преди 7 часа

Състоянието му остава критично, но е стабилизирано

Снимката е архивна

Обрат: ВАС спря прекратяването на поръчката за боклука в центъра на София

България Преди 7 часа

Съдът върна процедурата за районите „Възраждане“, „Оборище“ и „Триадица“, където спешно трябва да бъде избран изпълнител

Прокуратурата разследва смъртта на млада жена от Дупница

Прокуратурата разследва смъртта на млада жена от Дупница

България Преди 8 часа

Смъртта на младата жена е настъпила на 9 март в болнично заведение в София

Джо Кент

Трус в разузнаването на САЩ: Шефът на антитероризма подаде оставка заради войната с Иран

Свят Преди 8 часа

Джо Кент, дългогодишен поддръжник на президента Доналд Тръмп, заяви в изявление, публикувано в X във вторник, че е „ясно, че започнахме тази война поради натиск от Израел и неговото мощно американско лоби“

"Оскар"-ите

Какво скри Холивуд: Обиди и скандални визии на парти след „Оскарите“

Любопитно Преди 8 часа

Вечерта беше изпълнена с обичайните застинали усмивки и непрекъснати взаимни похвали, но зад кулисите на „Оскарите“ изглежда, че тектоничните плочи на Холивуд се разместват