Mинистърът на вътрешните работи Румен Петков е издал заповед за временно отстраняване от длъжност на шефа на генерална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГД ПБЗН) главен комисар Кирил Войнов, съобщи пресцентърът на МВР (MVR.bg).

Комисия от служители на дирекции "Инспекторат", "Човешки ресурси", "Ревизионна", НСП, Правно-нормативно осигуряване, МТОСО и Академията на МВР са извършили проверка по сигнал, подаден срещу Войнов за нарушение на служебната дисциплина и злоупотреби със служебното положение.

Преди да приключи проверката са постъпили още два сигнала срещу ръководството на ГД ПБЗН, по които в момента се извършват нови проверки.

Сред нарушенията на Войнов, който оглавява пожарната вече 12 години, са подписването на разрешение дискотека "Индиго да заработи отново, въпреки две констатации на Столичната пожарна служба, с които се спира отварянето на заведението, на чието стълбище на 21 декември 2001 г. 7 деца загинаха от задушаване, притиснати от тълпата.

Имало данни, че Войнов принуждавал свои подчинени в работно време да извършват строителни работи в имоти на семейството му.

Войнов е разрешавал и неправомерни задгранични командировки на своя подчинен полк. Румен Йотов, началник на сектор "Човешки ресурси" в ГД ПБЗН. Йотов се отблагодарявал с докарани от Германия автомобили втора употреба, разкрива в. "Новинар"

Като нарушение на Войнов инспекторатът на МВР е определил и получаваните от него пари като хонорари от Варненския свободен университет. Връзката бил доц. Петър Христов, чиято дъщеря работела при Войнов, а синът на главния комисар бил записан за студент в същото учебно заведение.

Ако бъдат установени нарушения и в зависимост от eстеството им, ще бъдат предприети съответните административни мерки. В случай че хода на проверката се събере информация за извършени престъпления, материалите ще бъдат изпратени във Военна прокуратура, съобщават от МВР.

Кирил Войнов е роден на 10 декември 1950 г. През 1970 г. завършва школа за запасни офицери и до 1971 г. служи като помощник-командир на взвод към Министерството на отбраната.

В МВР постъпва през 1975 г. като командир на взвод към Столична служба за пожарна охрана. Между 1977 и 1981 г. специализира в Москва, където получава квалификация инженер по пожарна техника и безопасност.

От 1981 г. е заместник-началник щаб на противопожарен батальон към служба "Противопожарна охрана", а от 1985 г. до 1992 г. е заместник-началник щаб на служба "Противопожарна охрана".

От 1992 г. до 1993 г. е зам.-декан на факултет "Противопожарна охрана", към ВИПОНД-МВР. През 1994 г. е оглавява Националната служба за противопожарна охрана.

През 1999 г. е избран за мъж на годината на България.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кола потегли без водач и затисна малко момченце

Кола потегли без водач и затисна малко момченце

България Преди 4 часа

Детето е с опасност за живота

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

Свят Преди 5 часа

Иранският външен министър Абас Арагчи посети Оман за спешни разговори относно регионалната обстановка. Техеран и Маскат обсъдиха механизми за безопасното преминаване на кораби през стратегически важния за света Ормузки проток

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Любопитно Преди 7 часа

Испанската инфлуенсърка дебютира на модната сцена с бранда MIMOA, съчетаващ спортна визия и елегантност

,

Жители на село Анево спасиха малко щъркелче и го върнаха в гнездото му

България Преди 7 часа

Местните вярват, че появата на четири щъркелчета е знак, че тази година в селото ще се родят много деца

Пламен Димитров: Не изключвам дребни поправки на бюджета преди второ четене

Пламен Димитров: Не изключвам дребни поправки на бюджета преди второ четене

България Преди 7 часа

Лошата новина в бюджета на ДОО е, че социалните плащания или обезщетенията остават същите, коментира лидерът на КНСБ

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Свят Преди 7 часа

Най-малко 44 души загинаха, а над един милион са изолирани след опустошителни наводнения и свлачища в Бангладеш. Прекъснатите комуникации и липсата на ток затрудняват спасителите, докато армията доставя храна и вода с лодки

.

След седмици ограничения: Руските власти в Крим пуснаха гориво в 99 бензиностанции

Свят Преди 8 часа

Назначеното от Русия правителство в Крим обяви, че горивото вече е достъпно за свободна продажба в 99 бензиностанции. Мерките идват след седмици на ограничения и дефицит, предизвикани от украинските атаки срещу линиите за доставки

Наталия Киселова призова за повече доказателства по случая с полетите на Делян Пеевски

Наталия Киселова призова за повече доказателства по случая с полетите на Делян Пеевски

България Преди 8 часа

Бившият председател на парламента отбеляза, че основният въпрос остава „кой заплаща пътуванията на народния представител и с каква цел са те“

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Любопитно Преди 8 часа

Певицата Тейлър Суифт покри разходите на Ню Йорк за засилената полицейска охрана по време на сватбата ѝ с Травис Келси. Церемонията е струвала над 20 млн. долара, като младоженците дариха и огромна сума за благотворителност

Радан Кънев е новият председател на "Демократи за силна България"

Радан Кънев е новият председател на "Демократи за силна България"

България Преди 9 часа

Националното събрание определи и насоките на формацията през следващия мандат

,

„Алтернатива за Германия“ представи 100-дневен план преди ключови провинциални избори

Свят Преди 9 часа

Според социологическите проучвания противопоставящата се на имиграцията АзГ има значителна преднина в Саксония-Анхалт пред консервативния Християндемократически съюз (ХДС) на канцлера Фридрих Мерц преди изборите на 6 септември

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Свят Преди 9 часа

Южноафриканският футбол скърби за 25-годишния Джейдън Адамс. Тялото на халфа е намерено в къща в Кейптаун седмици след като той помогна на страната си да запише историческо представяне на Световното по футбол

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Свят Преди 10 часа

Айфеловата кула, Лувърът и музеят „Орсе“ ще затварят часове по-рано заради екстремните температури във френската столица. На фона на рекордно горещата вълна в Европа, властите във Франция вече съобщават за над 130 жертви на удавяния

,

Турция санкционира над 100 акушер-гинеколози заради цезарови сечения

Свят Преди 10 часа

Част от лекарите са временно отстранени от работа, а други са задължени да преминат допълнително обучение

,

След среднощна обсада: Освободиха жена, взета за заложник в супермаркет

Свят Преди 10 часа

Мащабна полицейска акция в Берлин приключи с неутрализирането на нападател, държал жена за заложник в супермаркет. Кризата е продължила през цялата нощ, като мотивите на извършителя все още се изясняват от германските власти

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Свят Преди 11 часа

При масирана нощна атака с над 120 дрона и 12 ракети, украинската отбрана не е успяла да спре балистичните удари, съобщи Зеленски. Има ранени в Киев, а в Париж предстои спешна среща на съюзниците за справяне с руската заплаха