Н ай-малко седем души бяха убити, а над 50 ранени при празненствата в Ирак, след като страната спечели за първи път в историята си Купата на Азия по футбол, предаде Ройтерс.

Хората са били убити или ранени от заблудени куршуми. Данните са само от Багдад и Кут.

Хиляди иракчани, включително служители от силите за сигурност, стреляха във въздуха в Багдад след победата, предаде АФП.

Забраната на властите да се използва оръжие не спря въодушевените запалянковци да изразят по този шумен и опасен начин радостта си.

Войници, полицаи и цивилни дадоха дълги откоси с автоматично оръжие към небето в секундата, когато реферът свири края на мача, игран в Джакарта, при победа с 1 на 0 над Саудитска Арабия.

Часове преди това властите забраниха движението на коли в столицата, за да предотвратят евентуални атентати.

Властите въведоха засилени мерки за сигурност, след като атентат с кола бомба в сряда в Багдад причини смъртта на 51 и рани 126 души, излезли да празнуват победата на полуфинала от турнира над Южна Корея. Отделно двама души бяха убити от заблудени куршуми.

Футболистите от националния отбор излязоха за финала с черни ленти в памет на жертвите.

Във връзка с тези събития бе издадена заповед за задържане на всеки, който наруши забраната да стреля от радост.

От вчера следобед до днес сутринта е в сила полицейски час в столицата, Наджаф, Кербала и Киркук.

Въпреки това, хиляди екзалтирани запалянковци излязоха за най-големите улични празненства в страната след свалянето на режима на Саддам Хюсеин през април 2003 г.

Ройтерс отбелязва, че иракският тим е представителна извадка на обществото. Макар че повечето играчи са от шиитското мнозинство, в състава има още сунити и кюрди, а капитанът Йонис Махмуд е тюркмен от Киркук.

Моята диета е проста: Ям само в моменти на стрес. За съжаление… все съм стресирана.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Георг Георгиев: България е първата в ЕС със стратегически диалог със САЩ при Тръмп

Георг Георгиев: България е първата в ЕС със стратегически диалог със САЩ при Тръмп

България Преди 11 минути

Това заяви външният министър по време на Третата сесия на Стратегическия диалог между България и САЩ, която се състои в МС

Вселената носи щедри подаръци за 4 зодии през декември

Вселената носи щедри подаръци за 4 зодии през декември

Любопитно Преди 37 минути

Очакват ги приятни промени, неочаквани възможности и значителни пробиви в важни житейски сфери

Жена едва не загуби носа си заради лош навик

Жена едва не загуби носа си заради лош навик

Свят Преди 49 минути

Лекарите напомнят, че честото бъркане в носа и неправилната грижа за лигавицата могат да доведат до инфекции, увреждане на преградата и тежки възпаления — правилната хигиена е ключова за предотвратяване на подобни случаи

Желязков: Енергетиката взема ключово място в стратегическия ни диалог със САЩ

Желязков: Енергетиката взема ключово място в стратегическия ни диалог със САЩ

България Преди 53 минути

Това заяви премиерът в МС при откриването на Третата сесия на Стратегическия диалог между България и САЩ

<p>&quot;ДПС-Ново Начало&quot; предлага задължителни GPS устройства за превозващите горива</p>

"ДПС-Ново Начало" предлага задължителни GPS устройства за превозващите горива и продукти от нефтен произход

България Преди 1 час

Целта е въвеждане на мерки срещу нелегалния пазар на горива, в полза на допълнителни приходи в бюджета

Powers Summit 2025: „Власт, чувай!”

Powers Summit 2025: „Власт, чувай!”

България Преди 1 час

Въпреки извънредните комисии около бюджета в Народното събрание днес в залата ще „чуват” какви са приоритетите на бизнеса и индустрията всички представители на поканените политически партии

Кметът на Ботевград забрани митинга на "ДПС-Ново" начало в града

Кметът на Ботевград забрани митинга на "ДПС-Ново" начало в града

България Преди 1 час

Демонстрациите са под мотото "НЕ на омразата!"

Джейн Сиймур: Догодина навършвам 75 и съм много сексуално активна

Джейн Сиймур: Догодина навършвам 75 и съм много сексуално активна

Любопитно Преди 1 час

Емблематичната актриса се е превърнала в символ на това, че животът продължава след 70 години

Снимката е илюстративна

Извънредно положение в Литва заради балони от Беларус

Свят Преди 1 час

Продължителността на извънредните мерки не е уточнена

Apple и Google улесняват връзката между Android и iOS

Apple и Google улесняват връзката между Android и iOS

Технологии Преди 1 час

Преминаването между двете платформи ще е по-удобно

Голяма авария остави без вода редица квартали в София

Голяма авария остави без вода редица квартали в София

България Преди 1 час

Вижте кои са засегнатите райони:

д

Делян Станков: В първите дни на еврото кешът ще създава повече проблеми, отколкото сигурност

Пари Преди 2 часа

Как ще се плаща в първите дни, къде дебнат объркванията и защо картата е най-сигурният сценарий след 1 януари 2026 г.

Ескалация: Камбоджа e отвърнала на ударите на Тайланд

Ескалация: Камбоджа e отвърнала на ударите на Тайланд

Свят Преди 2 часа

Двете съседни държави подписаха на 26 октомври споразумение за прекратяване на огъня под егидата на Доналд Тръмп

Еврото носи скрито поскъпване на услугите от Нова година

Еврото носи скрито поскъпване на услугите от Нова година

България Преди 2 часа

Очакванията са първите месеци след въвеждането на еврото да бъдат ключови за формиране на потребителски навици

<p>Sky News: Владимир Путин не разчита на мир</p>

Sky News: Владимир Путин не разчита на мир

Свят Преди 2 часа

Путин използва фокуса на американския президент върху мирните преговори като „прикритие“, докато руските войници се опитват да завземат още земя

Таксиметровите услуги в София поскъпват от 1 януари, ето с колко

Таксиметровите услуги в София поскъпват от 1 януари, ето с колко

България Преди 2 часа

Шофьорите мотивират ръста на цените с нараснали разходи за гориво, заплати и поддръжка