Рк ката компания "Обединени енергийни системи РАО" предложи най-високи цени за покупката на до 100% от капитала на ТЕЦ-Варна и "Топлофикация"-Русе.

За варненската топлоелектрическа централа офертата е за над 680 евро за акция, което прави около 390 млн. евро за целия продаван пакет, а за русенската фирма - близо 25 евро за акция, или 120 евро за продавания пакет.

Гръцката компания "Пъблик пауър корпорейшън" (PPC) пък дава най-високата цена за ТЕЦ-Бобовдол - 282 евро/акция, което е близо 71 млн. евро за продавания пакет, допълва БНР.

След отварянето на офертите министърът на енергетиката Мирослав Севлиевски обяви, че е доволен от предлаганите цени и очаква до края на годината по тези приватизационни сделки в бюджета да влязат около 1 млрд. лева.

Документи в конкурса подадоха още италианската "Енел" и чешката ЧЕЗ, а на финалния етап от участие се отказаха австрийската EVN, немската E.ON, френската "Далкия" и японската "Мицуи".

Час и половина над 1500 работници, членове на миньорските федерации на КНСБ и КТ "Подкрепа" протестираха пред Агенцията за приватизация (АП) с искането процедурата за приватизацията на ТЕЦ-Бобовдол да се спре, за да се запазят 11 000 работни места във въгледобивните дружества, които продават продукцията си на топлоцентралата.

Протестът приключи, след като лидерите на синдикатите и изпълнителният директор на АП Атанас Бангачев се споразумяха представители на синдикатите да присъстват на отварянето на подадените оферти за приватизацията.

Бангачев, който слезе при протестиращите, заяви, че министърът на енергетиката ще определи квота за количество електроенергия, която Националната електрическа компания (НЕК) ще изкупува от ТЕЦ-Бобовдол.

Според него квотата ще гарантира запазването на работните места, информира БНР (BNR.bg).

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Русия е превзела две села в Донецка област

Русия е превзела две села в Донецка област

Свят Преди 33 минути

Става въпрос за Павловка в Константиновски район и за Фьодоровка Вторая в Лиманската градска община в Краматорски район

<p>Битка за власт в ЕС: Кой ще оглави финансовия &quot;супернадзорник&quot;&nbsp;в Париж?</p>

"Суперрегулатор" или провал? Разногласия между столиците замъгляват плановете на ЕС за мощен финансов надзор

Свят Преди 45 минути

Политическите борби и национални интереси поставят под въпрос ролята на бъдещия ръководител на европейския пазарен регулатор

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Свят Преди 2 часа

Днешните въздушните удари представляват най-сериозната ескалация досега в американско-израелския конфликт срещу Иран

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

Свят Преди 3 часа

ФСБ съобщи, че състоянието на първия заместник-началник на ГРУ се подобрява, след като беше прострелян три пъти на 6 февруари

<p>Бомбардировките на Израел по Иран - &quot;един от най-големите удари&quot; в Каспийско море</p>

Израел бомбардира ирански военни кораби и бази в Каспийско море

Свят Преди 3 часа

Израелската армия публикува изображения, показващи разрушенията след атаките срещу иранския флот

<p>Майката на Николай Златков разкри кога са починали синът ѝ, Калушев и 15-годишното момче</p>

Майката на Николай Златков: Той, Калушев и 15-годишното дете са починали на 5-6 февруари

България Преди 4 часа

По думите на почернения родител има съществени пропуски в направените експертизи на телата

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

България Преди 4 часа

Йордан Цонев предложи на Костадин Ангелов да се обади на президента Йотова тя самата да търси Христанов

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

България Преди 4 часа

Към настоящия момент се провежда епидемиологично проучване за определяне на контактните лица, издирване на други заболели и предприемане на противоепидемични мерки

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

България Преди 4 часа

„Топлофикация София“ и „Енерджи Маркет“ бяха глобени за сделки на енергийния пазар под пазарните нива

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Свят Преди 4 часа

Спадът в ръста на раждаемостта в Русия е едно от основните безпокойства на руския президент Владимир Путин от идването му на власт преди 25 години

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Свят Преди 4 часа

В АЕЦ "Бушехр" остават около 480 руски граждани

<p>Яростен мъж нападна лекар пред спешното в Кюстендил</p>

Нападение над лекар в Кюстендил - мъж задържан за хулиганство и телесна повреда

България Преди 4 часа

Обвиняемият е нанесъл удари на лекар-специализант пред спешното отделение на МБАЛ „Д-р Никола Василиев“

Емоционална изненада разтърсва семействата в “Борба до ключ: Home2U срещу INclusive”

Емоционална изненада разтърсва семействата в “Борба до ключ: Home2U срещу INclusive”

Любопитно Преди 5 часа

Участниците започват работа по следващата стая в апартаментите в събота от 20:00 ч.

НС прие окончателно т.нар. закон за лобизма

НС прие окончателно т.нар. закон за лобизма

Свят Преди 5 часа

Депутатите смениха името на законопроекта на Закон за прозрачност при представителство на интереси

<p>Иран иска такси за преминаване през Ормузкия проток</p>

Иран може да наложи транзитни такси за кораби в Ормузкия проток

Свят Преди 5 часа

Законопроектът се обсъжда от иранския парламент, докато Техеран засилва контрола над ключовия енергиен коридор

<p>Автомобил се вряза в хладилни витрини в Габрово</p>

Катастрофа на бул. "Столетов" в Габрово - кола се вряза в хладилни витрини

България Преди 5 часа

Екип по репатриране отстрани автомобила от мястото на произшествието