Ср ртни заплахи и тормоз в Свиленград, обявява "Виж" и допълва, че членовете на общинската избирателна комисия държани 48 часа в общината, за да подпишат предизборните протоколи.

Свиленградският елит иска да отхапе от властта в София - това пък е коментарът за ставащото на "24 часа". Причината - двама демократи и двама социалисти отказват да подпишат протокола от балотажа.

Джипове сменени с лади, но Свиленград пак без кмет май. Четирима от общо 11-те членове на Общинската избирателна комисия в Свиленград са на път да провалят кметските избори в града, чиито балотаж се състоя вчера.

Те отказаха да подпишат протокола, с който се узаконяват резултатите от изборите и според който 58,4% получава независимият Георги Манолов срещу 41,6% за кандидата на БСП Георги Илиев.

БСП загуби изборите в Свиленград, обобщава "Дневник". Политици незаконно блокират вота в Свиленград, убеден е от своя страна "Труд". А "24 часа" е категоричен - калпав е тоя закон, с който четирима партийни послушковци могат да провалят един законен избор.

Защото неподписването на изборните протоколи не бива да опорочава вота. Заради тези номера с протоколите бяха провалени много избори в доста градове. Това струва пари от една страна, а от друга отблъсква избирателя от демократичния процес. И за какво народовластие говорим, когато четирима могат да подменят вота на 20 000, завършва вестникът.

Опит да обясни смисъла на създалото се положение прави Емил Димитров-Ревизоро в интервю за "24 часа". От Свиленград се ръководят всички митници в почти цяла Югоизточна България. За една година преди време се акумулираха печалби от 1 млрд. долара. 10-15 млн. остават за местните, а останалото заминава в сенчестия бизнес за страната.

При влизането ни в ЕС обаче тази цифра ще скочи 4-5 пъти дори и повече. Така ще се постави у нас началото на невиждана досега икономическа зона и смесване на икономически и политически елит с една цел - печалба. Затова борбата е сериозна, разяснява Емил Димитров.

Готвят се вече и за парламентарните избори. Още 10 млн. лв. за чешми дава НДСВ, отбелязва "24 часа". 10 млн. лв. ще бъдат раздадени за нови демонстрационни проекти в малки населени места в цялата страна. Решението било взето на събрание на жълтата партия.

"Представяте ли си избори без човека на Тангра у нас Йоло Денев? Или без Кире Либерало? Ама то си е направо скука, братя. Кой ще весели народа", коментира "Труд".

Да, ама за тия 15 години веселба се бъркахме ние, данъкоплатците. Решил някой да прави партия, писал тъщата, зетя, родата и хоп - на избори. И държавата вади от хазната - за бюлетини, за плакати, за тв- и радиовреме. А после се окаже, че даже и тъщата не гласувала за зетя.

По следите на един цар в Мадрид върви "Монитор". И разказва - бизнесът вярва, че почестите лично към Симеон са добре и за България. Симеон с най-ценния рицарски орден като Наполеон, коментира от своя страна "24 часа". От 20 години крал Хуан Карлос не бе връчвал най-престижния рицарски орден в света - Златното руно. Получи го Симеон в Мадрид, допълва изданието.

С Париж пък сме пак на бонжур, констатира "Труд". Защото, след като обра овациите в Мадрид, Симеон ще замине на посещение и във Франция. Програмата му предвижда срещи с политици от най-едър калибър.

Визитата му е ключова, или поне за София. Защото сме на финалната права на пътя за ЕС. И не е тайна, че думата на Франция, като един от моторите на Европа, заедно с Германия, ще натежи дали да подпишем договора за присъединяване към ЕС до края на март догодина, допълва "Труд".

Ако някой пък се е притеснявал за популярността на родния попфолк, то да знае, че Карзай му е фен, разкрива "24 часа". Президентът на Афганистан Хамид Карзай обичал българския попфолк и гледал редовно по сателитна телевизия клипове с красиви нашенски пейзажи. Това станало ясно по време на интервю в президентския дворец в Кабул, допълва разказа си изданието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Лидер на "Хизбула": Разоръжаването на движението би било равносилно на "унищожение"

Лидер на "Хизбула": Разоръжаването на движението би било равносилно на "унищожение"

Свят Преди 6 часа

Същевременно Касем повтори призива си към ливанското правителство да се откаже от преките преговори с Израел

Александър Вучич посети Великата китайска стена

Александър Вучич посети Великата китайска стена

Свят Преди 7 часа

Визитата на Вучич в Китай се осъществява по покана на китайския президент Си Цзинпин

Почина майката на Софи Маринова

Почина майката на Софи Маринова

България Преди 8 часа

Певицата е отменила планираните си участия през следващите дни, за да се посвети на семейството и погребението

<p>Китай стартира ключова космическа мисия</p>

Китайска космическа станция „Тянгун“ приема нов екипаж от „Шънчжоу-23“

Любопитно Преди 8 часа

Подготвя се първият едногодишен орбитален престой на тайконавт

<p>Тръмп сложи край на 60-годишната практика за издаване на зелени карти</p>

САЩ: Кандидатите за зелена карта ще подават документи от родината си

Свят Преди 9 часа

Промяната, критикувана от правозащитни организации, е поредната значима стъпка на администрацията на президента Доналд Тръмп в областта на имиграционната политика

<p>Какво знаем за руската атака с &bdquo;Орешник&ldquo; срещу Украйна (ОБЗОР)</p>

Какво знаем за руската атака с „Орешник“ срещу Украйна

Свят Преди 9 часа

Украинските власти съобщават за десетки ракети и стотици дронове

Мелони осъди твърдо руската атака срещу Украйна с ракета „Орешник“

Мелони осъди твърдо руската атака срещу Украйна с ракета „Орешник“

Свят Преди 9 часа

Италианският премиер призова за продължаваща подкрепа и усилия за справедлив мир.

Тръмп призова за предпазливост в сделката с Иран

Тръмп призова за предпазливост в сделката с Иран

Свят Преди 9 часа

Белият дом настоява за внимателен подход в преговорите с Техеран

<p>Каква е актуалната обстановката в България след наводненията (ОБЗОР)</p>

Наводненията в България: Затворници помагат в разчистването, проблеми с водоснабдяването и аварии по инфраструктурата

България Преди 10 часа

Екипите работят под охрана в най-засегнатите точки на община Велико Търново

Напрежение и арести след антиправителствения протест в Белград

Напрежение и арести след антиправителствения протест в Белград

Свят Преди 11 часа

Демонстрантите заявиха, че няма да спрат, докато „режимът не бъде премахнат“

Теч на опасен химикал в Калифорния заплашва с мощна експлозия

Теч на опасен химикал в Калифорния заплашва с мощна експлозия

Свят Преди 11 часа

Температурата в резервоара с токсични вещества продължава да се покачва

<p>Мощен взрив удари пътнически влак&nbsp;в Пакистан</p>

Взрив в Пакистан - пътнически влак дерайлира след атака в Квета

Свят Преди 11 часа

Властите разследват причините за експлозията в провинция Белуджистан

<p>Сделката между Вашингтон и Техеран може да отвори Ормузкия проток</p>

„Аксиос“: САЩ и Иран са близо до споразумение за 60-дневно примирие

Свят Преди 11 часа

Споразумението предвижда премахване на блокадата на иранските пристанища и размразяване на активи.

САЩ и Индия разговаряха за Иран, търговията и сигурността

САЩ и Индия разговаряха за Иран, търговията и сигурността

Свят Преди 11 часа

Марко Рубио и Субрахманям Джайшанкар обсъдиха и енергийните доставки и

След катастрофата край Казанлък: Бебе на месец и 8-годишно дете са в болница

След катастрофата край Казанлък: Бебе на месец и 8-годишно дете са в болница

България Преди 12 часа

В колата са пътували също жена на 19 години и мъж на 20 години

<p>Урсула фон дер Лайен реагира на напредъка в преговорите между САЩ и Иран</p>

Урсула фон дер Лайен приветства напредъка в преговорите между САЩ и Иран

Свят Преди 12 часа

Председателката на ЕК заяви, че е необходима сделка за деескалация и свободно корабоплаване през Ормузкия проток