Рн ни великденски теми, цени на жилища, нови идеи на КАТ за тези, които пият и карат, Софиянски открива строежа на още една отсечка от метрото, но преди това окастри ясените по "Оборище"...

"24 часа" например открива броя си със снимка на бул. "Драган Цанков" в участъка пред "Интерпред", където едното платно беше затворено повече от година заради строежа на метростанцията, защото днес кметът Софиянски пуска движението по булеварда, а малко по-късно прави първа копка на строежа на друга метростанция - при стадион "Юнак".

"Новинар" излиза със заглавие "Софиянски ги окастри" и снимка на ясените по ул. "Оборище" с орязани клони - тъжна гледка, както коментира изданието. Столичният кмет казал, че дърветата са окастрени по план, приет от общината, а като го питали защо резитбата се случва само там, отговорил: "Не съм озеленител".

Оставаме без кабелна телевизия, обявява "Стандарт"; подобно е и водещото заглавие на "24 часа": "Плашат с 4 пъти скок на кабелни телевизии" - става дума за цените, разбира се. Заради подземни трасета и най-вече заради това, че кабелните оператори не са се разбрали с БТК, от 1 май, тази неделя, който има кабелна телевизия, ще плаща 60 лева месечно.

София може да остане и без кабелна, ако БТК изпълни заканата си и разкачи незаконно положените жици в каналите на града, добавя "Труд". Почти всички големи оператори в София били неизрядни.

Вестникът съобщава и за "тези луди, луди идеи на КАТ". "Тежка катастрофа - взимат ти колата. Няма возило - няма проблем!", е редакционният коментар на Анна Заркова, която пише:

"Мине се, не мине месец-два и откъм средите на КАТ (за който още Тодор Живков бил казал, че е отчуждил българския народ от неговата народна милиция), от тези среди ни сюрпризират с все по-нови и нови и все по-луди и луди идеи. То може и да се режат краката на тия, дето силно натискат педала на газта. И без туй на тях им трябват само ръцете и джобовете като чуят на пътя познатото "Е, и к'во ша прайм сега?", защитава криминалистката на "Труд" правата на нарушителите.

Ще спират колата на виновен в катастрофа - темата продължава и на вътрешните страници на изданието, а от челното заглавие на "Монитор" научаваме, че КАТ прибира талона за неплатена глоба.

А сега за жилищата - според специалисти от националното сдружение "Недвижими имоти" цените им опират тавана си и още от догодина ще започнат да падат, четем в "Дневник". През миналата година са продадени 31% повече жилища в сравнение с 2003-та, а средната цена на кв.м в София е била 600 евро - колкото в Букурещ и два пъти повече, отколкото в Анкара и Истанбул.

Падат цените на панелките, банките изкарват за продан ипотекираните апартаменти, пише "Стандарт". Поевтиняването ще е с 20% още от началото на следващата година - отново това е прогнозата от националното сдружение "Недвижими имоти".

София догони Брюксел по цени на жилища - заглавие от първа страница на "Сега". Пак говорим за средна цена, този път на кв.м от жилище в центъра на София, цената е около 1200 евро, а в европейската столица кв.м жилищна площ в центъра струвала около 1400 евро.

Пресата днес отбелязва и приема, даден от тримата най-високопоставени мъже в държавата - така ги обобщава "Сега" до снимка на президента Георги Първанов, председателя на Народното събрание Борислав Великов и премиера Симеон Сакскобургготски. Поводът за приема беше подписването на договора за присъединяване към ЕС.

В "Дневник" снимката е друга - премиерът прегърнал външния министър. И заглавието е различно: "На следващия ден".

Докато в сърцето на Европа читателите на вестници намираха потвърждение на страховете си от поредното разширяване на ЕС с две балкански държави, в центъра на София политическият елит поливаше с шампанско подписването на договора за присъединяване, пише изданието, като набляга на акцента (и по-скоро изместването му) от пресконференцията на българските, румънските и европейските ръководители след церемонията - от присъединяването към ЕС на две нови страни към вътрешните проблеми на ЕС като ратифицирането на Европейската конституция.

А на нас ни предстои Великден. Снимка на първата страница на "Стандарт" ни подсеща за празника, а "24 часа" отделя целите си втора и трета страница на различните начини за боядисване на яйцата, на цените на агнешкото и доматите и на това, че по Великден ще изядем 100 млн. яйца - прогнозата е на шефа на птицевъдите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 3 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 5 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 6 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 6 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 7 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 8 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 8 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 8 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 9 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 9 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 10 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 10 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 10 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 10 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 11 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“