Ик кската криза е по първите страници на седмичниците. "Свинаров подава оставка", лансира хипотезата си "168 часа" и се обосновава не само с личното намерение на военния министър, споделено в тесен кръг, но и с американска дипломатическа оценка, че Николай Свинаров бил неориентиран и без лидерски качества.

За "Операция "Хаос" пише "Капитал" и предлага това да е кодовото име на разнопосочните действия на българските институции спрямо контингента ни в Кербала. Не стига че военният министър изчезна някъде мистериозно, ами дойдоха и оставки от страна на военните, където ген. Колев упражнява и без това доста безапелационно ръководство. Вместо истерия, България да произвежда политика в Ирак е препоръката на "Капитал".

"168 часа" се спира и на ролята на президента, издокарвайки Георги Първанов в колаж на първа страница като "Мистър Мускул": с бръсната глава, гол, по слип "със сърп и чук", и най-важното - опитващ се да скъса веригите си. Според изданието президентът, като върховен главнокомандващ, играе с ген. Колев срещу цивилното ръководство на отбраната. "120 млн. долара годишно ни струва Ирак", твърди "168 часа". Войната изяждала 1/4 от военния ни бюджет.

"А уж бяхме малка държава, встрани от големите кръстопътища...", възкликва "Капитал". Заглавието обобщава сондаж на "Алфа рисърч": до 70% от българите очакват да нарасне риска от тероризъм след присъединяването ни към алианса и войната в Ирак. Едва 33% очакват, че сигурността ще нарасне. 78% подкрепят по-скоро участието ни в операции на НАТО с техника и специалисти, но зад граница.

"168 часа" препоръчва Ахмед Доган, като признат пазител на етническия мир и носител на орден "Стара планина", изненадващо да кацне в Кербала и да даде свои принос за решаване на проблемите.

Трудни времена настанаха и за лесните кредити, смята "Капитал" и припомня препоръките на МВФ относно благоразумието в отпускането на кредити. Сетне отново се връща към идеята за "плосък данък", който да насърчава предприемчивите.

А по повод на данъците "168 часа" публикува репортаж, в който разкрива нашенски рекорд в тази насока: от 1 до 5 ст. данък недвижима собственост плащат хората в с. Долно Уйно. Селцето е гранично, къщите се оценяват по 30-40 лв. Селяните обаче се смеят и питат как при данък 1 ст. да плащат разсрочено на три-четири пъти или чрез пощенски запис. От Главна данъчна дирекция настояват, че човек трябва да си плаща данъците, без разлика дали са стотинки или 1000 лв., ако иска и накуп - за няколко години напред.

На 52 г. Огнян Симеонов от с. Долно Уйно взел молива и си направил простата сметка: трябва да чака 110 г., за да плати на държавата 6-7 лв. данък. Така че що са години, все са пред него и мислел да поизчака...

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нов скандал в САЩ, Тръмп си прави фонд с 1,78 млрд. долара

Нов скандал в САЩ, Тръмп си прави фонд с 1,78 млрд. долара

Свят Преди 5 часа

Целта е компенсиране на „ощетените“ от предишната администрация на демократа Джо Байдън

Тръмп отложи новите удари срещу Иран

Тръмп отложи новите удари срещу Иран

Свят Преди 6 часа

Тръмп: В момента се водят сериозни преговори

Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

България Преди 8 часа

Йотова: Всеки разбра за България и беше повод да ме разпитат и за страната

„Бангаранга, България!“: Финалът на „Като две капки вода: Сезона-Слънце“ взриви София

„Бангаранга, България!“: Финалът на „Като две капки вода: Сезона-Слънце“ взриви София

Любопитно Преди 9 часа

С бурни овации, емоционални речи и мощна подкрепа за DARA започна големият финал на „Сезона-Слънце“, който още от първите минути се превърна в истински телевизионен спектакъл

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

България Преди 10 часа

Спорът касае предоставяне на дерогация от европейските екологични стандарти

Утре DARA PARTY в центъра на София, променят движението

Утре DARA PARTY в центъра на София, променят движението

България Преди 10 часа

Кулминацията на вечерта, естествено, ще е моментът, когато на сцената ще излезе самата DARA

Гърция изтегля ракетите, които пазеха България

Гърция изтегля ракетите, които пазеха България

Свят Преди 11 часа

След разполагането на батареите Турция се оплака в рамките на НАТО от дислоцирането им

Съдът пусна обвинените за имотна измама в "Люлин", прокуратурата протестира

Съдът пусна обвинените за имотна измама в "Люлин", прокуратурата протестира

България Преди 11 часа

С постановление на прокурор четиримата бяха задържани за срок до 72 часа

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

България Преди 12 часа

Проблемите започват след пропуск да поднови документите си

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Любопитно Преди 12 часа

Актрисата Зоуи Кравиц бе забелязана да танцува на откриващото шоу от турнето на годеника си Хари Стайлс в Амстердам. Източници разкриват, че двамата вече планират две сватби в Лондон и Ню Йорк, а певецът е „напълно запленен“ от бъдещата си булка

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

България Преди 12 часа

Моторната лодка, превозваща чуждите граждани, е установена и задържана от служители на Гранична полиция

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

България Преди 13 часа

Младата пациентка е родила в търновската болница

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

България Преди 13 часа

Младежът е изписан от болницата без никакви усложнения и поражения след прекарания инсулт

Някой иска да патентова „Bangaranga“ в Европа

Някой иска да патентова „Bangaranga“ в Европа

България Преди 13 часа

Ден след историческия триумф на DARA в събота, е подадена заявка за защита на бранда в целия Европейски съюз, разкрива адвокат Диана Попова

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

България Преди 13 часа

Адвокатът коментира и връщането на откраднат имот

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Свят Преди 13 часа

Върховният съд в Мадрид призна, че данъчните власти са сгрешили за статута на колумбийската звезда през 2011 г. и са я глобили неправомерно. Певицата сподели, че решението слага край на години съсипващ натиск върху нея и семейството ѝ