Буш отряза военната помощ за България, съобщава "Дневник". Взетото от Буш решение означава, че няма да бъдат отпуснати предвидените около 20 млн. долара от бюджета на САЩ за тази година, обяснява вестникът. Причината е, че не сме подписали с Вашингтон двустранен договор за Международния наказателен съд, добавя "Стандарт".

Американският посланик Джеймс Пардю занесъл лично на външния ни министър Соломон Паси вчера писмо от държавния секретар на САЩ Колин Пауъл, с което го информира за решението на Вашингтон, разкрива "Труд". По-късно Паси се свързал с Националния съвет за сигурност на САЩ, за да потвърди българската позиция. Според изданието Паси подчертал, че догодина влизаме в НАТО, намеквайки, че трябва да има изключение за България, пише "Труд", като прави уточнението, че САЩ не спират цялата си военна помощ за България, както потвърдил правителственият говорител Цонев.

По повод изключенията "Дневник" изтъква заявеното от посланик Елена Поптодорова във Вашингтон, че страната ни ще попадне в изключения след гласуване на поправката "Шимкъс", което ще стане след 4 юли."Решението не е нищо ново. Отдавна знаем, че ще дойде такова, но се опитваме да направим изключение за България, както е направено за 22 страни", помества коментара на финансовия министър Велчев "24 часа". "На военния бюджет това решение няма да се отрази", категоричен е Велчев. Америка удари и всички страни, които искат международен съд за провинилите се в чужбина американци под пагон, изтъква "24 часа".

САЩ държат сами да си съдят своите военни и обещават да бъдат сурови към всеки провинил се. Така адвокатът Хари Харалампиев застава срещу Вашингтон, искайки да помогне на родителите на загиналия български войник Станислав Синадински, съобщава часовият вестник. Прочутият български правозащитник настоява за 10 г. затвор и 100 000 лева обезщетение за 43 годишния американец Къркбрайд, виновен за смъртта българския войник. Станислав е имал 14 дни до уволнението. Той е придружал американеца и му е превеждал. Колата на американеца лети със 180 км/ч от Пловдив за София и се забива в камион. Станислав умира на седалката, а за Къркбрайд американското посолство плаща гаранция от 4000 лева и той не е задържан, описва историята на правния казус "24 часа". Други десетки българи - жертва на насилие в САЩ, с години чакат възмездие и обезщетения, заключава часовият вестник.

Човешкият живот е безценен, но в лишения от емоции свят на застрахователите изглежда всичко си има цена, коментира "Труд" застраховките, които ще изплащат при инцидент в градския транспорт и при убийство на данъчен. Всеки пътник в градския транспорт на София, който си е купил билет или абонаментна карта, има застраховка. Фирмата е сключила застрахователна полица с "Булстрад". При най-голямата трагедия-смърт - се изплащат 8000 лева, пише "Труд". До 20 000 лева обезщетение получават роднините на убит данъчен. Сумата обаче се получава само, ако инцидентът е станал в работно време, допълва вестникът.

Когато шефовете на БДЖ седнат да умуват колко да изплатят на семейството на загиналия машинист при Карлово, не е зле да знаят, че у нас има кучета, застраховани за 4-5 000 долара, отбелязва "Труд". Поне 500 лв. трябва да стигне застраховката "Гражданска отговорност" при влизането ни в ЕС през 2007 г.,продължава темата за застраховките "Новинар". Сега полицата е средно 50 лв. Причина за десетократното увеличение е изравняването с ЕС на лимитите за обезщетение при катастрофи, обяснява изданието. Ако сте млад, в добро здраве, не карате много, не сте били виновен за катастрофи, ще плащате по-евтина "Гражданска отговорност". Това означава, отбелязва "24 часа", че се предлага застраховката да зависи от шофьора.

След поредния ценови шок обедняваме с по 18 лева месечно, алармира "Дума". Четиричленно семейство ще трябва да отделя по още 72 лева от месечния си бюджет заради поскъпването на тока, парното и телефона, са изчислили от КНСБ, които свикват стачния си комитет. "Ще се справим, с каквото се бехме наели", цитира "Труд" декларираното от премиера пред журналисти в Будапеща, където участва в международната конференция "Ромите в разширяваща се Европа". В обширното интервю, дадено за вестника Симеон Сакскобургготски твърди, че равносметка се прави непрекъснато".

"Но често съм го казвал и пак ще го повторя, не вярвам на емблематични дати - деня на едно, деня на друго. В този случай 24 юли е като всеки друг ден - не помня дори кой ден от седмицата се пада", е премиерският отговор на въпроса на изданието - "Наближава 24 юли - датата, на която преди 2 години положихте клетва. Трябва ли да очакваме от вас отчет? "Един цар обира народа си" . Това е заглавието на немския вестник "Ноейс Дойчланд", посочва "Труд", помествайки част от статията, в която пише: "Две лица са най-облагодетелствани от влезлия в сила преди 10 години закон за обезщетенията -министър-председателят и бивш цар и сестра му Мария-Луиза. Според преценки на банкови експерти общата стойност на върнатото имущество възлиза на 170 млн. долара. Симеон притежава 23 имота в България. Той е единственият монарх на Балканите, който може да се похвали, че собствеността му е уредена. По-точно, че е обсебил", заключава немското издание.

А правителството решава утре, отбелязва "Труд", че 600 000 лева инвестиция ще правят възможно придобиването на българско гражданство по облекчен режим - т.е. без чужденецът да отговаря на общите условия за натурализация.

Спря VI блок в АЕЦ, съобщават още днешните издания. Причината е разхлабена връзка в 10-ти турбогенератор на реактора, отбелязва "Стандарт". НЕК увеличи износа на ток за съседните страни въпреки ремонта на "Козлодуй", разкрива "Труд". В същото време България внесе 100 мегавата от Румъния и 200 мегавата от Сърбия по договор за аварийна мощност с балканските страни, допълва "Дневник".

- Скъпи, ти никога не ми правиш комплименти! - Какво пък е това? - Ами, кажи ми нещо хубаво. Например за моята фигура! - Фигурата…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Известен фотограф почина след скандал със съседи в Генерал Тошево

Известен фотограф почина след скандал със съседи в Генерал Тошево

България Преди 1 минута

Близки на жертвата твърдят, че му е нанесен сериозен побой

<p>След обвиненията в агресия към родилка: Не&nbsp;откриха нарушения в &quot;Майчин дом&quot;</p>

След обвиненията в агресия към родилка: Медицински надзор не откри нарушения в "Майчин дом"

България Преди 24 минути

Проверяващите са изискали цялата медицинска документация за Антония Андонова и са разпитали дежурните по време на раждането акушерки, АГ-специалисти, анестезиоложка, както и самата д-р Шикова

Инцидентът в Несебър: Тримата задържани се изправят пред съда

Инцидентът в Несебър: Тримата задържани се изправят пред съда

България Преди 1 час

Очаква се прокуратурата да поиска постоянен арест за мъжете заради смъртта на 8-годишния Иван

Колко отпуск е нужен, за да си починем качествено

Колко отпуск е нужен, за да си починем качествено

Любопитно Преди 1 час

Лесни трикове за плавно връщане на работа

<p>В Естония се готвят за&nbsp;руско нападение</p>

Без паника: В Естония се готвят за възможно руско нападение

Свят Преди 1 час

В Естония не искат да живеят в постоянен страх и вече се подготвят за най-лошия сценарий

Новите смартфони на Google подобряват слабости с AI

Новите смартфони на Google подобряват слабости с AI

Технологии Преди 1 час

Звена, които традиционно са проблем са всички телефони, могат да бъдат оптимизирани

<p>Слънчево и топло в четвъртък, но идва захлаждане</p>

Слънчево и топло в четвъртък, но идва захлаждане

България Преди 1 час

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни

Партията на Вучич ще прави контрапротести в цяла Сърбия

Партията на Вучич ще прави контрапротести в цяла Сърбия

Свят Преди 9 часа

Решението идва като отговор на продължаващите масови протести в страната

Израел започна окупацията на Газа с огромна армия

Израел започна окупацията на Газа с огромна армия

Свят Преди 9 часа

По-рано днес министърът на отбраната Израел Кац одобри операцията, наречена "Колесниците на Гедеон II"

Съдия в САЩ отказа да разсекрети делото Епстийн

Съдия в САЩ отказа да разсекрети делото Епстийн

Свят Преди 10 часа

Министерството на правосъдието отказа да коментира решението на Берман

Жена загина в жестока катастрофа в Исперих

Жена загина в жестока катастрофа в Исперих

България Преди 10 часа

Микробус, шофиран от 23-годишен водач, не спрял на знак "Стоп"

Младеж намушка мъж на столичен булевард

Младеж намушка мъж на столичен булевард

България Преди 11 часа

Пострадалият е на 50 години, а нападателят - на 26 г.

Причината за смъртта на детето загинало в Несебър е гръдна травма

Причината за смъртта на детето загинало в Несебър е гръдна травма

България Преди 11 часа

Експерт: Със сигурност не е имало проблем с въжетата, защото те държат и майката

Момче на 16 г. падна от атракцион в морето

Момче на 16 г. падна от атракцион в морето

България Преди 12 часа

Той е паднал от надуваем банан, теглен от джет

Човек загина след падане от необезопасена тераса в Свищов

Човек загина след падане от необезопасена тераса в Свищов

България Преди 12 часа

Процедурата по саниране на тази сграда е започнала още преди три месеца

Ескалация, Полша обвини Русия за взрив на дрон

Ескалация, Полша обвини Русия за взрив на дрон

Свят Преди 12 часа

Полският генерал Дариуш Малиновски обяви, че апаратът е бил „дрон-примамка“