м меоне, ремонтирай бързо!" Този призив на зам.-председателя на ДПС Емел Етем извежда във водещото си заглавие "24 часа". След Софиянски и ДПС поиска ремонт на кабинета, продължава водещата тема "Ремонти" "Труд". ДПС натиска за ремонт кабинета. Само така ще върнем доверието, твърди Емел Етем, допълва "Стандарт". Според ДПС единственият ход бил спешен ремонт на кабинета, а не предсрочни избори.

По същото време пък Съюзът на свободните демократи на Стефан Софиянски посъветва Симеон да направи втори екип и да изкара мандата си. Той предлага в него да влязат сили от дясното пространство и центъра. Или както цитира "24 часа" самия Софиянски: "Ако не сега, наесен."

Истината е, че правителството направи много грешки, продължава линията на критиките и президентът Георги Първанов в обширно интервю за "Труд". Когато някой се опитва да търси корективи на тази политика, не бива да бъде произвеждан във враг. Има една политика на инат, на самоцелно противопоставяне, допълва още Първанов.

Разликите между левия и десния проект за България обаче вече са ясни: СДС поиска главата на Симеон, БСП - властта. И всъщност какво се случва, пита политологът Андрей Бунджулов в анализ за "Труд". Случва се окончателно заграбване на чудото още преди да са изтекли 800-те му дни. И по всичко изглежда, че невъзможното става реално - идва редът на левицата да управлява. Но лесните прогнози са подвеждащи.

Нов син сценарий за отмъщение пък съзира в случващото се "Стандарт". Целта на сините била да тласкат БСП към властта, за да направят после нов кабинет "Беров". СДС бродирали нов сценарий - не за свалянето на властта, а за връщането в нея. И за отмъщение.

Промени обаче трябва да има. Такова е мнението и на 32% от народа, който иска смяна на министри, показват резултатите от последното социологическо проучване на МБМД, публикувани в "4 часа". Защото се оказва, че както докладът отпреди Гергьовден продължава да стои в центъра на вниманието на медиите, така той трови и живота на политиците. А от ден на ден драмата, която всъщност според някои е оперета, става все по-дълбока и краят й не се вижда. Това, което може да се резюмира като резултат от разигралите се събития е: Петканов губи, цар и Велчев печелят, заключава "24 часа".

И след като главните действащи лица от доклада печелят доверие - и Паси се качи на яхта, разкрива "Стандарт". "Паси: Всички на яхтата, няма само Велчев да снимат", цитира от своя страна "24 часа" външния министър Соломон Паси, който заедно със семейството си и областния управител на Бургас се качил на борда на излъсканата за този случай яхта "Нона". В Охрид пък Соломон Паси ще се срещне с генералния секретар на НАТО Джордж Робъртсън, където ще присъства на среща на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), допълва вестникът.

Европейският съюз пък, бъдеща Европа, ще има обща идентичност и именно това ще има значение, заявява в интервю за "24 часа" Франсоа Ривасо, говорител на Ке д'Орсе. (Интервю с него бе излъчено и в разширеното информационно предаване на РФИ-България в неделя). Фактът, че президентът Ширак каза нещо, което мислеше и което смяташе, че трябва да каже в определен момент, не променя тази подкрепа за влизането на България в ЕС и НАТО. Така Франсоа Ривасо коментира изказването на френския президент Жак Ширак от февруари, че позицията на България по иракската криза може да създаде проблеми за влизането й в ЕС. И допълва: Говорим с вас откровено, защото ви обичаме.

Вероятността за откровено отмъщение в масовата акция срещу нелегалния внос от Турция пък търси "24 часа". Или както резюмира: Връщате ни тока? Яжте си доматите! Или пък пийте бира, както резюмира "Труд" 120-годишните пристрастия на българите. Тъй като едни от най-старите индустриални предприятия в София били бирените фабрики.

Раздават презервативи без пари по улиците, отбелязва "Стандарт" по повод отбелязания вчера Международен ден в памет на жертвите на СПИН. Младежи почетоха жертвите на СПИН с панахида, допълва "24 часа". От началото на годината у нас са се заразили 23-ма души. А в света, по данни на Световната здравна организация, със СПИН живеят 38,6 млн. възрастни и 3,2 млн. деца.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп очаква с Ердоган да приключат войната в Украйна

Тръмп очаква с Ердоган да приключат войната в Украйна

България Преди 5 часа

Тръмп: Президентът ме покани да отида в Турция в бъдеще и по същия начин той ще дойде във Вашингтон

Така ЕС може да удвои военната помощ за Украйна

Така ЕС може да удвои военната помощ за Украйна

Свят Преди 6 часа

Европейският съюз и САЩ са отпуснали около 40 млрд. евро годишно за военна помощ на Украйна

Тир падна в 40-метрова пропаст на Хаинбоаз

Тир падна в 40-метрова пропаст на Хаинбоаз

България Преди 8 часа

Произшествието е станало край село Мишемерков хан

Катастрофа със загинал на Прохода на Републиката

Катастрофа със загинал на Прохода на Републиката

България Преди 10 часа

Инцидентът е станал в района на с. Вонеща вода

Украйна внезапно атакува Русия

Украйна внезапно атакува Русия

Свят Преди 10 часа

Води се тежка битка по границата

<p>Първа официална поява на кралското семейство след скандалното интервю на Хари</p>

Кралското семейство се появи по време на честванията на Деня на победата в Европа

Свят Преди 11 часа

Тази година възпоменателното настроение идва на фона на подновеното напрежение в кралското семейство. Само преди дни принц Хари разкри, че баща му, крал Чарлз, вече не му говори

Ето защо Русия отмени парада в Севастопол

Ето защо Русия отмени парада в Севастопол

Свят Преди 11 часа

Украйна свали два руски многоцелеви изтребителя с дронове

NOVA отбелязва 6 май със специална програма

NOVA отбелязва 6 май със специална програма

Любопитно Преди 11 часа

Студио, посветено на силата на бойния дух и мисията да защитаваш родината, очаква зрителите в празничния ден

Вече е ясно: Израел иска да превземе Ивицата Газа

Вече е ясно: Израел иска да превземе Ивицата Газа

Свят Преди 11 часа

Израелските сили ще останат в териториите, които са завзели

Димитър и Христо: Не повярвахме на Маги, че влизаме в шоуто!

Димитър и Христо: Не повярвахме на Маги, че влизаме в шоуто!

Любопитно Преди 11 часа

Един дует с много нестандартни истории в Капките Podcast

Папамобил на папа Франциск стана детска линейка в Газа

Папамобил на папа Франциск стана детска линейка в Газа

Свят Преди 11 часа

Това е станало според желание на папата

Трима полицаи застреляни в Русия

Трима полицаи застреляни в Русия

Свят Преди 11 часа

Единият от нападателите е убит

Снимката е илюстративна

Яхта за милиони с 32-ма инфлуенсъри на борда потъна край Маями Бийч

Свят Преди 12 часа

Няколко пътници, които са били на плавателния съд, споделят в социалните медии видеоматериал, на който се вижда как яхтата започва да се пълни с вода

,

Няма начин да бъдеш перфектна майка, но има милион начини да бъдеш добра

Любопитно Преди 12 часа

Събитието „Ох, на мама!“ за бременни и родители ще се проведе в София на 17 и 18 май 2025 г. в Event Space 2020

Met Gala 2025: Защо на Доналд Тръмп е „забранено“ да присъства на събитието?

Met Gala 2025: Защо на Доналд Тръмп е „забранено“ да присъства на събитието?

Любопитно Преди 13 часа

Иванка Тръмп също бе редовен участник в събитията на Met Gala

Симион планира да направи Джорджеску премиер

Симион планира да направи Джорджеску премиер

Свят Преди 13 часа

Ще сменя членовете на Конституционния съд и тайните служби, ако стане президент на Румъния