Пак паника, пак царски тревоги. Но така става в България - когато всички говорят, че нещо няма да се случи, то задължително става. Е, и това се случи, разсъждава "Стандарт". "Чао, НДСВ", обявява "24 часа". Шестима царисти и четирима отлюспени правят нова група в парламента, пояснява "Труд". Симеон изгуби още шестима депутати, напусналите и изгонените от НДСВ правят нова група НИЕ, приглася "Дневник". Шестима напуснаха царя, Герджиков забрани новата парламентарна група ("Новинар"). Нова група в парламента ("Стандарт").

А през това време какво прави Симеон Обещателя, както го нарича "Труд"? Симеон в отпуск в Швейцария, разкрива "Новинар". Дори и говорителят Димитър Цонев бил изненадан от избора на време за отпуск на шефа си.

Защо депутатите пък решиха да се отцепят точно в този момент? Говорят по жицата със САЩ, съзира "24 часа" дълбока връзка с предстоящото завръщане в страната на Стоян Ганев. Независимите депутати били разговаряли с него през уикенда. И веднага опровержението на една от независимите: "Нямаме връзка със Стоян Ганев. Това са процеси, които зреят отдавна в мнозинството", отсича Стела Банкова.

Новата група НИЕ (Национален идеал за единство) бе създадена, като още шестима се присъединиха към отцепилите се преди една година Сийки, обяснява протичането на процесите "24 часа". Резултатът - много амбиции, шумни заявки, но морето си остава без дупка. Мнозинството е леко нащърбено, но истинските дисиденти още си траят и чакат своя звезден миг вътре в НДСВ. А от тях зависи много - не само дали Симеон ще завърши мандата си, а и ще изкара ли 800-те си дни, прогнозира вестникът.

Новата група ще се превърне в сериозна заплаха за управляващите, очаква от своя страна "Стандарт". При всички положения обаче това е началото на края, категоричен е "Дневник".

И отново разцепление - НАТО се разцепи заради Ирак, отбелязва "Новинар". Три страни от НАТО се опънаха на САЩ. Буш: "Дойде часът на истината за ООН". И: До половин милион иракчани ще загинат в случай на война - така "Труд" резюмира кризата в Залива. Европейско вето вкара НАТО в безпрецедентна криза, отбелязва и "Дневник".

НАТО се цепна и у нас, пък обявява "24 часа". Заради Ирак се цепна и "Коалиция за България", допълва вестникът. По време на организираната кръгла маса "Действията на международната общност за разоръжаване на Ирак" американският посланик у нас Джеймс Пардю намекнал, че до военна операция в Ирак може би остават седмици, а не месеци. Френският посланик Жан-Лу Кюн-Делфорж репликирал, че докато инспекторите отчитат напредък в Ирак, не трябва да се пристъпва към военни действия. Българския външен министър Соломон Паси пък резюмирал ситуацията така - Ирак виновен до доказване на противното.

"Военният избор е винаги последният за изход от ситуацията. И най-лошият", категоричен е обаче Жан-Пиер Масюе, изпълнителен секретар на споразумението за борба с големите бедствия към Съвета на Европа в интервю за "Труд".

Междувременно войната вече бе обявена и всеки ден около 20 000 души участват в нея. Войната започва с бързо падане на Багдад, но след това продължава с иракска атака с антракс, ответен ядрен удар, бунт в Саудитска Арабия и кюрдски преврат в Северен Ирак. Така се развива "Война в Персийския залив-2", новата онлайн игра, пусната в интернет.

По интернет пък учениците вече ще си пращат домашните. Това предвижда стратегия за въвеждане на информационни и комуникационни технологии в средното образование, която трябва да бъде одобрена от правителството, разкрива "24 часа". С наредба пък двойките до 8-и клас са забранени, продължава с разкритията "Новинар". Няма да се пишат двойки на децата по чужди езици, независимо колко знаят, защото можели да създадат у детето непоносимост към чуждия език. Така най-ниската оценка автоматично ставала среден 3.

Това логично извиква веднага няколко въпроса. Първо - а математиката? Тя да не е по-лесна? Освен това - защо само до осми клас? Да не би деветокласникът да не е и той човек? И в крайна сметка, най-важният от всички въпроси е дали пък княгиня Калина не е бременна, отбелязва вестникът. Това би обяснило нещата. Нали и през 1937 г. са вдигнали оценките с една единица по случай раждането на престолонаследника Симеон.

Новите млади обаче са много различни, обявява "24 часа" на базата на построения социологическия профил. Те искат пари и възприемат света през парите; не мразят отличниците и "обратните"; от малки свикват с насилието. За тях светът е малък, защото общуват чрез интернет и мобилни телефони. А сексът не е повод за запознанство. А само преди 17 години 50% от младите искаха униформи в училище и вярваха, че компютърът е лукс. А всеки трети искаше груповият секс да се наказва със затвор.

И едно заглавие от всички страници на спортните вестници и водещо за "24 часа": Данъчни сложиха на таблото легендата - ултиматум: Стоичков, плати 67 580 лева данък. Ако футболистът не се яви лично до 13 дни или не прати човек, може да му разпродадат имуществото.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 5 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 7 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 7 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 8 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 9 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 9 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 9 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 10 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 10 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 11 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 11 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 11 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 11 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 11 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“