р рванов поиска смяна на министри", "Провален министър - вън", "Първи критики на президента срещу кабинета". Така днешната преса определя вчерашното специално обръщение на Георги Първанов, с което той откри политическия сезон. Според коментара на "Труд" редно е да чуем президента, защото критиката била добре премерена. Пък и той каза неща, които избирателите отдавна си ги говорят, твърди "Труд" - че нивото на престъпността е функция от управлението, че имитацията на стабилизация топи доверието, че политиката на инат и високомерие срива авторитета на властта. "24 часа" пък най-вече набляга на думите на президента, че без да дава кадрови препоръки, той знае, че един провалил се министър повлича цялото правителство.

А "Монитор" и "Новинар" вкупом гадаят над смисъла на цитираната от Първанов поговорка "Царят дава, пъдарят не дава". От своя страна "Труд" решава да прояви бърза реакция и търси премиера Сакскобургготски по мобилния телефон в Мадрид за реакция по президентското изявление. Ала както и може да се очаква, Симеон Сакскобургогтски след констативното "Да" и "Ааа, добър ден", отказва да говори на репортерските въпроси с обещанието "ще коментирам в понеделник". Председателят на парламента Герджиков обаче реагира от отпуск на президентското слово с думите "Първанов да не критикува. Колкото глави - толкова мнения", отсича шефът на парламента и подчертава, че не било редно да се отправят остри критика, винаги имало нещо положително". От ДПС заявяват, че ремонт на кабинета е необходим, но трябвало да се прави внимателно. А пред "Монитор" говорителят на СДС Николай Младенов заявява, че в критиката си президентът просто повторил някои декларации на СДС и по силата на поста си просто е изрекъл това, което БСП не смеят за изрекат заради двойственото си отношение към властта. Толкова по изявлението на президента Първанов, което сигурно ще се коментира и през следващите дни, нека сега видим какво прогнозира и предупреждава пресата.

Месото скача шоково - твърди във водещото си заглавие "24 часа". При това и свинското, и пилешкото, предупреждавали от големите търговски вериги. Просто свършил огромният евтин внос, който в средата на май е снижил с цените с поне 2 лв. и така много скоро килограм свинско, което все още може да се намери около 4 лв. в най-евтините магазини, щяло плътно да се закове на границата от 6 лв.

"Труд" пък се вълнува как ще се греем през зимата. И публикува таблица на доходите, която позволява на семействата да получават енергийни помощи през новия отоплителен сезон. От нея става ясно, че такава помощ има всяко лице, което живее само и има доход под 85 лв. месечно. Молбите на хора, които се отопляват с дърва и въглища щели да се приемат в социалните служби от 1 септември, а на тези, които се отопляват с ток и парно - от 1 ноември т.г.

"24 часа" пък предупреждава читателите си да не се стряскат от широко рекламираната акция на митничари с оръжие и джипове по пътищата. Акцията ще стартира от понеделник, отбелязва "24 часа" и посочва, че целта била не да се правят нови проверки, а единствено да се преследват контрабандисти, когато има сигнал.

"Монитор" пък съобщава, че американците най-сетне ни показали безопасен метод за унищожаване на ракетите СС-23. Методът е смесен - нито изгаряне, нито взривяване, уточнява министърът на отбраната Николай Свинаров, но не се впуска в подробности, понеже не бил специалист.
В интервю за "24 часа" вицепремиерът Паскалев пък обяснява защо скоро няма да има кредитни линии за евтини жилища - против били от БНБ и Милен Велчев.

А "Новинар" в специален репортаж обяснява как да решите проблемите си, ако спешно ви се наложи да заминете за някъде, а няма къде да оставите домашния си любимец. Заведете го на хотел за любимци, ако имате достатъчно пари за харчене, съветва "Новинар". И вдига завесата пред съществуването на подобни хотели, каквито имало не малко. За кучетата или предвидени специални стаички, широки 1,5 м. на 2, с градинка не по-малка от 7 квадратни метра, където, ако на кучето му станело горещо, дори бил предвиден сенник, а вечер то можело да си полегне дори на фотьойл. За 8-12 лв. дневно вашето куче ще има вкусна храна и нежни грижи, убеждава ни "Новинар". И в заключение съобщава, че срещу 1-2 лв. може да решите проблемите и на аквариумните си рибки. Само проблемът с гущерите и змиите бил по-сложен - там следвала лична договорка.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Свят Преди 26 минути

В Западна Гърция силна градушка удари град Патра на полуостров Пелопонес, а в крайбрежния град Рио морето буквално излезе на брега

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Свят Преди 1 час

Тръмп добави, че в тази страна, обхваната от тежка криза, "изглежда, всичко се разпада"

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Свят Преди 2 часа

До изказването му се стига на фона на демонстрации, които заливат улиците на Ислямската република през последните седмици

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

България Преди 3 часа

Участниците поставиха чували с боклук на улицата пред сградата на Общината

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

България Преди 3 часа

Движението в района на ВЕЦ "Пасарел" временно се осъществява двупосочно в една лента

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

България Преди 3 часа

Основният мотив за обявяването на неучебния ден е грижата за здравето и безопасността на учениците

<p>Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия</p>

Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия

Свят Преди 3 часа

От средата на седмицата Югоизточна Австралия е в плен на гореща вълна, довела до избухването на горски пожари

<p>София се дави в боклук: Трифонов обвини кмета Терзиев в &quot;некадърност&quot;</p>

София се дави в боклук: Слави Трифонов обвини кмета Васил Терзиев в "некадърност"

България Преди 4 часа

Лидерът на ИТН обвинява кмета Васил Терзиев за кризата с отпадъците, хаоса в движението и лошото почистване на снега

<p>Експлозия&nbsp;след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима</p>

Газова бутилка избухна след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима

Свят Преди 4 часа

Полицията съобщи, че експлозията е станала в жилищен район в центъра на Исламабад и че властите разследват причината

<p>Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област</p>

Москва: Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област

Свят Преди 4 часа

Министерството допълни, че руските войски са нанесли удари по украинско оръжейно предприятие и енергийни съоръжения

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Свят Преди 5 часа

Ограниченията върху интернет достъпа бяха въведени в четвъртък вечерта в цял Иран

<p>ДСБ с настояване за 100% машинно гласуване</p>

"Демократи за силна България" с настояване за 100% машинно гласуване

България Преди 5 часа

ДСБ предупреждава за най-трудната година за страната от десетилетия и вижда три взаимно усилващи се риска – геополитически, корупционен и икономически

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Свят Преди 6 часа

Коментарите на Галибаф са първите, които включват Израел като потенциална цел при ирански удар

ПСС провежда акция за ранен турист под Мусала

ПСС провежда акция за ранен турист под Мусала

България Преди 6 часа

Екип от Боровец от шест души е в процес на транспортирането му от заслона до болнично заведение

Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско

Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско

България Преди 6 часа

По случая е започната проверка за измама

След "буферния период" НАП следи за спекулативни цени в магазините

След "буферния период" НАП следи за спекулативни цени в магазините

Пари Преди 6 часа

Над 1000 са проверките, извършени от началото на годината, уточни Христо Марков