Заглавието на "Дейли Мирър" е лаконично - "Роби за 12 долара на ден". "Индипендънт" посочва, че нелегалните работници запълват пазарна ниша, но нямат никакви права. "Дейли Мейл" също води с тази история като фокусира вниманието си на залавянето на трафикантите на хора. В редакционна статия вестникът посочва, че процъфтяващата черна икономика е ясно доказателство, че Великобритания наистина се нуждае от повече работници.
Изданието смята, че това трябва да стане чрез регистриране на чуждите работници, които трябва да получат законова закрила и да плащат данъци като всички останали работещи в страната. "Дейли Експрес" е убеден, че трагедията е ново доказателство за имигрантската криза, в която се намира Великобритания и коментира, че случаят показва, че меката имиграционна политика няма нищо общо с хуманността. "Гардиън" обаче смята, че трябва да се узаконят пътищата, по които пристигат работниците, тъй като Великобритания наистина се нуждае от тях.
"Индипендънт" избира за водеща тема резултатите от направено проучване, специално за вестника, според което 51% от анкетираните смятат, че премиерът Блеър трябва да си ходи. Загубата на общественото доверие се дължи на войната в Ирак и начина, по който правителството включи страната в нея. Проучването показва още, че торите водят по популярност с 1% пред лейбъристите. Когато обаче са попитани коя партия ще подкрепят, ако Тони Блеър бъде сменен от министъра на финансите Гордън Браун, анкетираните предпочитат лейбъристите пред консерваторите.
"Дейли Телеграф" води с интервю с министърката на културата Теса Джауел, в което вестникът смята, че тя е предприела безпрецедентна атака срещу арогантния и агресивен стил, често свързван с бившият директор за комуникациите на Тони Блеър - Алистър Кямбъл.
"Телеграф" признава, че Теса Джауел не е споменала в интервюто името на Кямбъл, но според вестника е имала точно него пред вид когато казала, че "заредени с тестостерон мъже се опитват да се фукат в телевизионни и радио студиа и да надиграят всички останали". "Наистина е отблъскващо", казва културната министърка, което пък "Дейли Телеграф" тълкува като желание на Лейбъристката партия да се освободи от бремето, в което се е превърнал Кямбъл след случая със самоубийството на доктор Кели.
Последните занимания на принц Хари влизат във фокуса на таблоидните издания. "Дейли Мейл " се чуди дали полуголи модели, нощни клубове и посещения на пивоварни трябва да са част от годината, в която той трябваше да разшири хоризонтите на мисленето си преди да започне университет.
"Дейли Експрес" обаче не е съгласен с този суров укор и изразява задоволство, че принц Хари е съвсем нормален тийнейджър. В редакционна статия вестникът поздравява принца за това, че е демонстрирал качества, които обикновено не се свързват с хората със синя кръв и има чувство за реалност.