Еа а истина - тази за възродителния процес, вълнува всички деншни издания. Бивш премиер пак е даден на съд, отбелязва "Труд". Георги Атанасов - единствен обвиняем - уточнява "Демокрация", но с прискърбие констатира, че комай виновниците за "възродителния процес" няма да получат справедливо наказание. Аргументите са следните: прокуратурата продължава да смята, че не разполага с документ за политическото решение, по силата на което е извършен "възродителния процес". А прокурорът полк. Първанов е заявил, че те отдавна са разполагали с всички документи, показани във филма на Татяна Ваксберг "Технология на злото" и с още много други, непосочени от нея, но това не им било достатъчно. Армията не била участвала в преименуванията, това е било вършено от вътрешни войски към МВР, затова и Добри Джуров не е сред обвиняемите, твърди прокуратурата. И затова след смъртта на Димитър Стоянов като единствен обвиняем е останал Георги Атанасов.

Пред съда ще кажа много тайни, обещава от страниците на "24 часа" самият Георги Атанасов. Той, от своя страна, съзира в обвинението от филма "технология на злото", но го намира филма за едностранчив и поръчков. Бившият премиер от времето на Живков твърди в интервюто си, че не чувства вина и че не той бил гонил турците от родните им места. Според него потока от бегълците бил подготвен от самата Турция, а лично той по радиото и телевизията бил призовавал българските турци да не си заминават. Но щял да обясни всичко това, ако се стигнало до съд.

Преимeнуването бе извършено в името на единната комунистическа нация, това пък заявява в анализа си в "Труд" бившия съветник на Желю Желев Михаил Иванов. И привежда думи на вече споменатия Георги Атанасов, който в своя отчет като министър-председател през 1985 г. е заявил, че са били преименувани 315 000 души и е дал указания преименуването да продължи по окръзите.
Истината обаче ще излезе наяве, убедена е "Демокрация" и на цяла страница, освен чрез отзивите от филма, ни връща към темата с потрет на един от основните извършители - вече покойния Димитър Стоянов, който дори през 1997 г. е продължил да отстоява асимилацията на турците в книгата си "Заплахата".

Заплахи обаче има и в настоящето. Към една от тях - надвисващия воден режим заради необичайно топлото време, ни връща "24 часа". Правителството обмисляло лимит на водата, твърди изданието. Можело да се въведи лимит за всеки българин от 200 литра вода на денонощие. Много или малко е това, всеки от вас ще прецени сам.
Експерт от министерствто на регионалното развитие обаче твърди, че германецът ползва на денонощие 150 л. вода. Докато у нас потреблението било между 250 и 900 л.
"24 часа" обаче явно е решил да опровергае разчетите и контрира експертите с изчисление, че 200 л. вода бил обемът на 16 казанчета за тоалетна.

Явно ще трябва да се простираме според чергата си. Още повече, че инфлацията за 2000 г. е стигнала 11,4 процента, отбелязва във водещото си заглавие в. "Пари". От което "Труд" бързо спретва съответните изчисления: най-много е поскъпнало дизеловото гориво, лекарствата, месото и водата, а най-малко поскъпнали са облеклото и обувките, цигарите, бирата техниката и алкохола.

А иначе всичко си е все същото, в сферата на дребните изненади. Още двама депутати напуснаха СДС, отбелязва "Стандарт". И уточнява, че става въпрос за земеделците Георги Пинчев и Жеко Стоянов. "24 часа" се опасява от здравната реформа с по 1000 пациенти на лекар. И се пита ще ни опяват ли личните лекари. Механизмите за лечение да бъдат обмислени и се усъвършенстват, твърди пред "Демокрация" директорът на Столичната здравна каса д-р Веселин Иванов.

Така е, светът е лабиринт, твърди в стихотворение от Америка, при това посветено на Борхес, поетът Владимир Левчев, който от години живее и преподава там. Но който, пред "Стандарт" споделя, че там се чувства дори повече българин. А в най-новото си стихотворение твърди следното: "Светът е кръг, ни рече първият мъдрец. Светът е права линия, остече вторият. Спирала е, отсече третият. Кой е прав?"
Отговорът оставам на вас.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нова мощна зимна буря връхлита САЩ

Нова мощна зимна буря връхлита САЩ

Свят Преди 20 минути

Полярният студ ще достигне и полуостров Флорида

,

Лично отмъщение: Служители масово подават фалшиви сигнали срещу работодатели

България Преди 35 минути

Работниците имат право да подават сигнали за нарушения, посочва социалният министър

Вода блокира два пътя в община Ивайловград

Вода блокира два пътя в община Ивайловград

България Преди 9 часа

Към момента няма опасност за населените места, уверяват от областната управа

Обвиниха мъжа, напръскал конгресмен в Минеаполис

Обвиниха мъжа, напръскал конгресмен в Минеаполис

Свят Преди 9 часа

Течността, с която е напръскана Илхан Омар е разтвор от вода и ябълков оцет

Зафиров: Няма да участвам в следващия парламент

Зафиров: Няма да участвам в следващия парламент

България Преди 10 часа

Зафиров: БСП излиза отслабена от това управление

Тръмп обяви, че Путин спира ударите по Украйна за седмица

Тръмп обяви, че Путин спира ударите по Украйна за седмица

Свят Преди 10 часа

Тръмп поясни, че е поискал това от Путин заради "рекордните студове" в Украйна

Петролът скочи, пазарите се готвят за война в Иран

Петролът скочи, пазарите се готвят за война в Иран

Свят Преди 11 часа

Причината са заплахите на президента на САЩ Доналд Тръмп

„Карлайл“ обеща да запази работните места след сделката с „Лукойл“

„Карлайл“ обеща да запази работните места след сделката с „Лукойл“

Свят Преди 11 часа

От руската компания съобщиха, че продължават преговорите и с други потенциални купувачи

Превозвачите от РС Македония вдигат блокадата на границите

Превозвачите от РС Македония вдигат блокадата на границите

Свят Преди 11 часа

Николоски: Току-що получих чудесни новини от Брюксел

Поскъпването на синя и зелена зона в София се отлага

Поскъпването на синя и зелена зона в София се отлага

България Преди 12 часа

Терзиев: Няма да има промени в зоните за паркиране от утре или в следващите седмици

ЕС определи Иранската революционна гвардия за терористична организация

ЕС определи Иранската революционна гвардия за терористична организация

Свят Преди 12 часа

Иран предупреди, че решението ще има „разрушителни последици“

Путин предупреди: Следим иранския курс внимателно

Путин предупреди: Следим иранския курс внимателно

Свят Преди 13 часа

Песков каза, че все още не е изчерпана възможността за преговори между САЩ и Иран

Обрат, Дания е доволна от срещата със САЩ за Гренландия

Обрат, Дания е доволна от срещата със САЩ за Гренландия

Свят Преди 13 часа

Расмусен: Напрежението ескалираше, но сега отново сме на правия път

<p>По-страшен враг от Русия атакува Украйна</p>

Украйна се готви за вълна от арктически студ

Свят Преди 14 часа

Кос: Новините, които пристигат от Украйна, са ужасни

Документалният филм за Мелания продаде само един билет в Лондон

Документалният филм за Мелания продаде само един билет в Лондон

Свят Преди 14 часа

Amazon MGM Studios закупи правата за филма за впечатляващите 40 млн. долара и инвестира 35 млн. долара в глобална маркетингова кампания

Германия стартира "Европа на две скорости"

Германия стартира "Европа на две скорости"

Свят Преди 14 часа

Първи преговори между шестте най-големи икономики в ЕС