П редседателят на Съюза на деморатичните сили Пламен Юруков изпрати открито писмо до членовете и симпатизантите на партията, за да отговори на атаките, които се организират срещу него през последните дни.

"Те са основани върху откровени лъжи и спекулации. Персоналните атаки имат пределно ясна цел. Новото начало на СДС не се вписва в плана на тези, които искат България да продължи да бъде управлявана като колониална държава, като чужда територия, която трябва да бъде плячкосана", пише Юруков.

Той съобщава, че е предприел стъпки, за да отговоря с факти на лъжите, които се разпространяват за дейността му като предприемач и да защити доброто си име.

"Спокоен съм, защото знам, че съм чист пред съвестта си и напълно изряден пред закона", посочва Пламен Юруков.

Повод за обръщението на шефа на СДС е сигнал срещу него, внесен от изгонения от парламентарната група на ОДС Яне Янев в парламентарната комисия за борба с корупцията.

Според Янев, който бе изхвърлен заради подозрения за купуване на гласове на последните частични местни избори, Юруков е извършил престъпления срещу финансовата и данъчна система, митнически измами, контрабанда, пране на пари, придобиване на имущество на голяма стойност в разрез с българското законодателство.

Янев щял да праща сигнала си и до представителството на Европейската комисия и до Генерална дирекция правосъдие свобода и сигурност на ЕК. Той иска да бъде проучено имотното състояние на председателя на СДС и членовете на семейство му.

Освен това се искат документите от данъчната администрация, за да се проверят активите им преди регистрацията на фирмите "Балкам" и "Спетема", в които Юруков е съсобственик.

В писмото до членовете и симпатизантите Пламен Юруков насочва вниманието към бъдещето на СДС като обновена партия.

"Позициите на СДС, нашият глас срещу безобразията на управлението на тройната коалиция, нашите предложения в защита на обществения интерес, трябва да бъдат още по-категорично заявявани и отстоявани във всяка минута оттук нататък. Да бъдат отстоявани по убедителен начин от достойни личности", пише председателят на СДС.

Той подчертава, че статуквото на некадърност, корупция, теснопартийни и олигархични интереси, с агресивност и цинизъм подменя дневния ред на обществото.

"Прикрива виновните. Покрива злоупотребите. Създава хора над закона и чувство за ненаказаност. Погледнете колко спокойни са в своята безнаказаност министърът на извънредните ситуации; този на регионалното развитие; политическите недоразумения и търгаши в парламента; бившите шефове на фонд "Земеделие".

Исканата от обществото справедливост е заменена с публични наказателни акции и кампании срещу опозицията", пише Пламен Юруков.

Той напомня, че в края на юли предстои конференция на СДС, на която ще бъдат приети важни промени в устава и програмата на партията.


Блондинка гледа GPS-а: – Пренасочване… – Леле, дано не ме пренасочи към работа!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

САЩ: Беларус се е съгласиха да спрат прелитанията на балони в Литва

Свят Преди 27 минути

Балоните, използвани от контрабандисти на цигари, предизвикаха на няколко пъти затваряне на летището във Вилнюс през последните месеци

.

Учени откриха изненадваща причина за хроничното бъбречно заболяване

Любопитно Преди 53 минути

Бъбреците работят неуморно всеки ден, без да привличат внимание, но изпълняват жизненоважна роля за организма

Масов протест срещу режима на Орбан след разкрития за малтретиране на деца

Масов протест срещу режима на Орбан след разкрития за малтретиране на деца

Свят Преди 2 часа

Хиляди унгарци демонстрираха в Будапеща от центъра на Пеща през Дунав към кабинета на Орбан в замъка Буда

Американците смятат, че Тръмп е знаел за предполагаемите престъпления на Епстийн

Американците смятат, че Тръмп е знаел за предполагаемите престъпления на Епстийн

Свят Преди 2 часа

Проучването подчерта колко обезпокоително може да бъде предстоящото предаване на документи за Тръмп, особено преди големия краен срок следващия петък

.

Пикантна храна: Лекар посочи ползите и вредите

Любопитно Преди 3 часа

Идеята, че пикантните храни могат да „ускорят метаболизма“, е доста популярна, но няма убедителни научни доказателства

,

Израелската армия обяви, че е убила високопоставен командир от "Хамас" в Газа

Свят Преди 3 часа

При удара в град Газа е била поразена кола

,

Властите в Газа предупредиха за хуманитарна катастрофа след бурята в Газа

Свят Преди 3 часа

Повече от 53 000 палатки са били повредени, унищожени или отнесени от водата

Антон Кутев: Президентът може да подаде оставка преди назначаването на служебен кабинет

Антон Кутев: Президентът може да подаде оставка преди назначаването на служебен кабинет

България Преди 3 часа

Румен Радев не би тръгнал с проект с проксита и подставени хора, допълни той

„Живият Нострадамус“ предсказа проблеми със здравето на Путин през 2026 г.

„Живият Нострадамус“ предсказа проблеми със здравето на Путин през 2026 г.

Свят Преди 4 часа

Психологът Атос Саломе придобива славата си, след като прави няколко предсказания, които впоследствие се сбъдват

.

След сделка със САЩ: Беларус освободи лидери на протестите и нобелов лауреат

Свят Преди 4 часа

Беларуският президент Александър Лукашенко бе арестувал хиляди свои опоненти, критици и протестиращи след изборите през 2020 г.

Танкерни войни в региона на Карибите – САЩ засилват натиска върху Венецуела

Танкерни войни в региона на Карибите – САЩ засилват натиска върху Венецуела

Свят Преди 4 часа

Американският лидер Доналд Тръмп обяви, че дните на венецуелския му колега във властта „са преброени“

,

САЩ отменят санкциите срещу калиевия карбонат от Беларус

Свят Преди 4 часа

Това съобщи държавната новинарска агенция на Беларус – БелТА, след като Коул и президентът Александър Лукашенко проведоха двудневни преговори в Минск

.

Германия изпраща войници за укрепване охраната на източната граница на Полша

Свят Преди 5 часа

Мисията е планирано да започне през второто тримесечие на новата година и ще продължи до края на 2027 г.

,

Украинската армия е блокирала руските сили в северната част на Купянск

Свят Преди 5 часа

Купянск е една от основните цели на руската армия, която от месеци се опитва да го превземе

Eрдоган след срещата с Путин: Мирът не е далеч

Eрдоган след срещата с Путин: Мирът не е далеч

Свят Преди 5 часа

Ердоган и Путин се срещнаха в Туркменистан, където участваха в Международен форум за мир и сигурност

,

Три световни титли за България на Световното по карате киокушин

България Преди 5 часа

Националният отбор завоюва също 2 сребърни и 4 бронзови медала