Д окато бъдещият й съпруг играеше за "Манчестър юнайтед" във вторник вечерта, Хейли Грайс бе ограбена в дома им в Манчестър.

Годеницата на полузащитника Дарън Флетчър бе нападната от крадци, докато той бе в Милано за мача от Шампионската лига между "Интер" и "Ман юнайтед".

Хейли била заплашена с нож, влачена за косата и принудена да предаде на взломаджиите годежния си пръстен на стойност 30 хил. лири и други ценни предмети на обща стойност 100 хил. лири стерлинги.

25-годишният Флетчър e поредният футболист от Висшата лига на Англия, който става жертва на обир у дома си, докато се състезава на терена.

През последните две години същия ужас изпитаха Стивън Джерард, Питър Крауч, Емил Хески, Пепе Рейна, Йежи Дудек, Дирк Кайт, Джърмейн Пенант, Роке Санта Крус.

Полицията е убедена, че крадците внимателно следят програмата на футболистите и нападат, след като са абсолютно сигурни, че набелязаната жертва е на терена и няма как да реагира.

Бандата от трима крадци проникнала в дома за 2 млн. лири на Флетчър в Боудън, графство Чешир, около 21 ч. в понеделник вечерта, докато Хейли Грайс гледала телевизия заедно с майка си.

Престъпниците нахлули в дневната и накарали Хейли да коленичи на пода и да им даде годежния си пръстен.

После един от тях я сграбчил за косата,

опрял нож до гърлото й и започнал да я влачи из къщата, настоявайки да им даде всичките си бижута. Другият крадец хванал по същия начин майката Даян.

По същото време на горния етаж на къщата спели двете близначета на Дарън и Хейли - Джак и Тейлър.

Полицията съобщи, че тримата нападатели действали изключително професионално и осъществили атаката светкавично.

"Било е ужасяващо нападение, извършено със скоростна на светлината. Къщата е била подбрана много внимателно и нападателите са знаели, че вътре са само двете жени.

Това е много опасна въоръжена банда,

която знае как да действа бързо. Освен това са знаели точно какво искат и не са се разсейвали с никакви други неща", разказват източници.

Приятел на Дарън Флетчър, който има 200 мача с фланелката на отбора, коментира пред "Дейли мейл": "Дарън е направо съкрушен от случилото се. Той много пъти е повтарял, че би направил всичко за семейството си, а сега се чувства така безпомощен, тъй като с нищо не е могъл да помогне на Хейли, двете им деца и тъщата."

Полицията съобщи, че е разпоредено пред къщата на Флетчър вече да стои денонощна охрана; освен това навсякъде наоколо ще бъдат поставени видеокамери.

Инцидентът е много неприятен е цяло щастие, че децата не са пострадали, казва сержант Фил Сийли от полицейското управление на Манчестър и добавя:

"Апелирахме към всички, които могат да дадат повече информация за кражбата и извършителите, да ни помогнат. Може би някой е видял съмнителни лица или как кола тръгва с мръсна газ?"

Пред къщата на Дарън Флетчър вече се вижда да стои полицейска охрана. Разследването е дало първите резултати.

Показанията на свидетели сочат, че става дума за младежи на възраст между 20 и 30 години, с ръст между 1,75 и 1,80 м, облечени в черни дрехи и носещи качулки.

Според полицейския следовател Франк Морис много е възможно това да са същите крадци, които са ограбили Роке Санта Крус и Емил Хески.

"От юли досега в един и същи район са извършени три кражби - казва Морис. - Все още не сме разговаряли с Дарън, тъй като той все още бе в Милано. За нас обаче това е банда страхливци, която напада безпомощни жени, докато мъжете им са на работа."

Човек има усещането, че тези бандити чакат със списък в ръка само някой футболист да отлети от аерогарата, за да тръгнат да вършат нападат съпругите им, коментира приятел на Дарън.

Досега жертви на "футболни нападения" бяха най-вече играчи на "Ливърпул", но по данни на полицията крадците ще вземат на мушкат

все повече футболисти на "Манчестър"

През 2007 г. Алекс Карън, съпруга на капитана на "Ливърпул" Стивън Джерард, бе държана като заложница от четирима нападатели, докато ограбвали къщата им за 3 млн. лири във Формби, Мърсисайд.

Апашите нахлули, докато тя гледала как мъжът й играе срещу Марсилия също в мач от Шампионската лига.

През декември крадци атакуваха дома на Роке Санта Крус, който също е съвсем наблизо в Боудън. Маскираните заплашили съпругата му Жизел (24 г.) и поискали

да им даде всичките си пари и ценни вещи

Те дори хванали двете им деца и не ги пуснали, докато не получили плячката. По същото време Санта Круз бил на мач в Портсмът.

През юли м.г. двама маскирани крадци нападнаха и дома на Емил Хески. Те опрели нож до гърлото на годеницата му Шантел Тагу (26 г.), докато той бил на тренировъчен лагер.

След това крадците изчезнали с бижутата на семейството и чисто новото BMW X5, паркирано пред къщата.

Първата жертва на тези кражби стана вратарят на "Ливърпул" Йежи Дудек, нападнат през юни 2006 г. Тогава двамата престъпници задигнаха от дома му в Калди бижутата на семейството и поршето на футболисти.

Анди ван дер Мейде от "Ливърпул" бе ограбван дори на два пъти - през август и декември 2006 г. Като резултат той останал без две коли и осем часовника "Ролекс".

През септември 2006 г. бяха ограбени цели трима

играчи на "Ливърпул". Питър Крауч останал без колата и скъпоценните накити у дома му.

От Даниел Агер крадците задигнали двете му коли - беемве и кадилак, а у Флоран Синама-Понгол не успели да намерят кой знае какво, затова му взели само някои електроуреди.

През май 2007 г. без колата и бижутата си останал вратарят на "Ливърпул" Пепе Рейна, а през ноември крадците задигнали "само" 1000 лири стерлинги от къщата на Дир Кайт.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зрелищна четворна елиминация в “Игри на волята” тази вечер

Зрелищна четворна елиминация в “Игри на волята” тази вечер

Любопитно Преди 6 минути

Кои ще са съперниците на Дино и Дечо от Лечителите?

<p>След година на протести пукнатините в сръбското управление се превърнаха в пропасти</p>

След година на студентски протести пукнатините в сръбското управление се превърнаха в пропасти

Свят Преди 26 минути

Режимът на Александър Вучич прилича на политическа схема тип "Понци" - поддържа илюзия за легитимност чрез зрелища, докато отлага неминуемия си крах

Виктор Орбан смути Джорджа Мелони

Виктор Орбан смути Джорджа Мелони

Свят Преди 36 минути

Джорджа Мелони, смятана за "възрастния в стаята" сред европейските популисти, имаше нелек ден с Орбан в Рим

Арести в САЩ, ФБР съобщи за подготвяна терористична атака

Арести в САЩ, ФБР съобщи за подготвяна терористична атака

Свят Преди 40 минути

ФБР арестува множество лица в Мичиган

Любимецът на ЕС: Роб Йетен е фаворит за изборите в Нидерландия

Любимецът на ЕС: Роб Йетен е фаворит за изборите в Нидерландия

Свят Преди 1 час

Брюкселският елит не бива да празнува прекалено рано

Съдът отмени ареста на собственика на „дома ужасите“ в с. Ягода

Съдът отмени ареста на собственика на „дома ужасите“ в с. Ягода

България Преди 1 час

С оглед на обстоятелството, че са събрани почти всички доказателства, съдът е счел, че няма реална опасност обвиняемият да въздейства върху свидетелите, да манипулира или укрие доказателства

Бюджетната комисия подкрепи ограничаването на износа на горива

Бюджетната комисия подкрепи ограничаването на износа на горива

България Преди 1 час

Предложението беше внесено от депутати от управляващата коалиция и "ДПС- Ново начало"

Поклонението пред тленните останки на Иван Тенев ще е на 2 ноември

Поклонението пред тленните останки на Иван Тенев ще е на 2 ноември

България Преди 1 час

Погребението ще бъде на Централните софийски гробища от 15:30 часа

<p>Утре е Архангелова задушница, как да се подготвим за нея</p>

Утре е Архангелова задушница, как да се подготвим за нея

България Преди 1 час

Тя предшества празника на Свети Архангел Михаил, водачът на небесните сили и покровител на душите на починалите

След скандала с принц Андрю: Дъщерите му тихомълком отлетяха в чужбина

След скандала с принц Андрю: Дъщерите му тихомълком отлетяха в чужбина

Свят Преди 2 часа

35-годишната принцеса Юджини беше заснета в Париж, а принцеса Беатрис,бе забелязана в Саудитска Арабия

<p>Секси, млад и хомосексуален:&nbsp;Кой е Роб Йетен</p>

Секси, млад и хомосексуален: Кой е Роб Йетен, фаворитът за следващ премиер на Нидерландия

Свят Преди 2 часа

Политическият възход на 38-годишния лидер на D66 е забележителен - от петото място до върха на нидерландската политика за по-малко от две години

Карибите: Какво иска Доналд Тръмп и докъде ще стигне?

Карибите: Какво иска Доналд Тръмп и докъде ще стигне?

Свят Преди 2 часа

САЩ изпратиха толкова много военни кораби в Карибския басейн, че едва ли става дума само за борба срещу наркомафията

Нито вещица, нито дух, Мелания раздава бонбони с луксозно палто

Нито вещица, нито дух, Мелания раздава бонбони с луксозно палто

Свят Преди 2 часа

Първата дама не се маскира, но добавя деликатен намек към популярния англосаксонски празник чрез гардероба си

Снимката е илюстративна

Круизен кораб с над 200 души на борда заседна в река Дунав

Свят Преди 2 часа

Причината - ниско ниво на водите