Е дин спорт се практикува еднакво добре в Париж, Лондон или Мадрид- измамите на туристи.

Така е и в Москва. Всяка година хиляди американци, канадци, французи, германци, испанци или италианци посещават руската столица, както и Санкт Петербург.

Туристите обаче са подлагани на истински изпитания, като се започне от визите и се стигне до посещенията в музеите, минавайки през хотелските резервации.

Чуждите туристи се отличават веднага със своите спортни облекла, раници и фотоапарати, още със стъпването си на руска земя. Повечето не познават кирилицата и трудно се ориентират в надписите.

Наистина изпитанията им започват още от летището, където ги

#ADSENSE180#

посрещат таксита с космически цени

Освен това доста често туристите не знаят, че Москва е един от най-скъпите градове в света. Хотелите са скъпи, а още по-скъпо обслужването. Проблемът е, че много от хотелите са далеч от центъра.

Микаел, който идва от Швейцария, разказва за преживяванията си: "Настанихме се в тризвезден хотел. Намирам го за твърде скъп, а и стаята, в която сме, е наистина ужасна. На час сме от центъра.

Поръчахме такси на рецепцията, което да ни откара до летището. Казаха ни, че ще струва 55 долара, при положение че не сме толкова далеч от летището. Смятам, че е прекалено."

Виена е от Гърция. Прекарала 10 дни в Санкт Петербург. Похарчила е почти всичките си пари, заделени за визитата. Ваканцията си в Русия определя като много скъпа.

Наистина туристическите атракции струват два или три пъти повече за чужденците. В един момент

това очевидно изнудване става дразнещо

Франсоа, чиято съпруга е рускиня, идва често в Русия. Според него изобщо не е нормално и е вид дискриминация.

"Всички мислят, че чужденците са богати, но това не е вярно. Ние имаме средна работна заплата, която е по-висока от тази на руснаците, но има и много богати руснаци. Смятам, че е дискриминация да гледат паспорта, за да разберат дали си руснак или не", оплаква се Виена.

Официалните измами за чуждите туристи в Русия са съпътствани още куп малки. Въпросът е колко са те и дали не са в състояние да помрачат цялото пътешествие в тази страна.

Все пак туристите понякога се натъкват на измами от друг характер. Измами, които не са пряко свързани с тях, а с една отминала епоха.

Справка- твърде популярният музей на комунизма, който се намира в Прага. Той се опитва да запази спомена за една епоха, която бързо се изтрива.

40 години история на Чехословакия, без помен обаче от "ентусиазма" на самите чехи и словаци от принадлежността им към режима.

В България уловките за туристи се крият зад

привидно привлекателни цени или евтини рекламни трикове

Сега в разгара на лятото това, което най-много изкушава българите, е цената.

Туроператорски фирми обявяват невероятни промоции за хотели в черноморските курорти. Когато човек стигне дотам, че да си направи резервация, открива, че много изгодните цени всъщност са валидни за март или октомври.

Хитро и гъвкаво решение за хората от туристическия бранш да печелят е като предлагат пакетни цени в някой от реномираните почивни комплекси, при условието туристите да сменят два-три пъти различни хотели в рамките на седемдневна промоция, за да запълват легловата база.

Това за смяната на хотелите туристите го научават на място.

Ралица се е възползвала от подобна оферта и разказва, че за седем дни е сменила три хотела. Обикновена практика е в периода от 1 до 15 юли, период, считан от хотелиерите за дупка, обяснили й от рецепцията на един от хотелите.

Има и привлекателни оферти от самите хотели като 35 лв. за легло в двойна стая на тризвезден хотел, но на рецепцията новопристигналите гости разбират, че трябва да платят комунална такса, а за малкото дете с тях дължат по 23 лв. на ден.

В бизнеса с отдаването под наем на частни вили или стаи се прилага особен вид изнудване. Ниската цена се обявява на легло, а когато туристът се хване на въдицата трябва да плаща всички легла в стаята, които са три или четири.

От тази година се случва и нещо парадоксално - български туристи си купуват ваучери за морските ни хотели

минавайки през немски или австрийски туроператори,

защото им излиза по- евтино.

Чуждите туроператори плащат предварително, ползват отстъпки от цените, които са пакетни.

Трикът е в предварително заплащане и големия брой туристи, които осигуряват чуждите оператори. Затова и цените изглеждат по-ниски.

Българите предпочитат да почиват индивидуално и не гарантират на хотелите заетост през целия сезон.

Според закона за туризма от тази година почивките за българи и чужденци са приравнени, но на повечето българи им излиза по-скъпо и предпочитат за същите пари да почиват в съседните Гърция или Турция. Там обаче също могат да попаднат на капани.

Лятната селекция на "Европейски акценти" е подбор от най-интересните заглавия в рубриката на РФИ-България през годината. С нови теми тя се завръща през септември.




Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Шефове на ВиК са арестувани при акцията полицията в Несебър

Шефове на ВиК са арестувани при акцията полицията в Несебър

България Преди 15 минути

Двамата държавни служители са били задържани с белязаните пари

Учен откри скрит космически убиец, причинил най-големите измирания на Земята

Учен откри скрит космически убиец, причинил най-големите измирания на Земята

Любопитно Преди 36 минути

Животът на Земята е претърпял множество масови измирания, но винаги се е изправял на крака, отърсвал се е от прахта и е продължавал своя дълъг марш към сложните форми на съществуване

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Свят Преди 2 часа

При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства

Доналд Тръмп

Тръмп взриви мрежата: Показа „Патриотичен паспорт“ със своя портрет

Свят Преди 3 часа

„Новият паспорт на Съединените щати, който казва: „Добре дошли, но се дръжте прилично!“, написа Доналд Тръмп в съобщение, публикувано в собствената му социална платформа Truth Social

Извънредно положение в щат на САЩ: Най-големият горски пожар погълна ски курорт

Извънредно положение в щат на САЩ: Най-големият горски пожар погълна ски курорт

Свят Преди 4 часа

Националната метеорологична служба на САЩ издаде рядко предупреждение за „особено опасна ситуация“, тъй като сухите и ветровити условия подхранват появата на още пожари в западната част на страната

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

България Преди 4 часа

Периодично придвижване на чуждестранни военнослужещи и специализирана техника по републиканската пътна мрежа на България е планирано от днес до 12 юли. Транзитът е свързан с логистиката и провеждането на международното учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Свят Преди 4 часа

Американската армия извърши удари по ирански цели, след като президентът Доналд Тръмп обвини Иран в „глупаво нарушение“ на примирието след нападение срещу товарен кораб в Ормузкия проток

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Технологии Преди 5 часа

Технологията има различни имена: Micro RGB, True RGB или други, в зависимост от производителя и подхода му. Но като цяло основата е сходна: нов начин за създаване на изображения с голяма прецизност, много повече детайли и реалистични цветове

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

България Преди 5 часа

Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София - около 31°

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

27 юни: Кървавата депортация на кримските българи

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>След месеци война: Израел и Ливан направиха първата крачка към мира</p>

Израел и Ливан подписаха рамково споразумение след преговори, проведени с посредничеството на САЩ

Свят Преди 13 часа

Документът цели да сложи край на сраженията между Израел и „Хизбула“ и да отвори път към трайно примирие

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Свят Преди 13 часа

Спасителни екипи от няколко държави се включиха в издирването на оцелели, докато ООН определя операцията като изключително сложна

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

България Преди 14 часа

От областната дирекция засега не предоставят повече информация за предмета на акцията и за точния брой на задържаните, като се позовават на продължаващи процесуално-следствени действия

<p>СО обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон</p>

Столична община обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон

България Преди 14 часа

Общината, полицията и здравните власти започват регулярни нощни акции за спазване на обществения ред през летния сезон

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

България Преди 14 часа

Тя беше осъдена окончателно на 3 години и половина