Вн ната в Ирак почти изчезна от първите страници на българските вестници тази седмица за сметка на многобройните вътрешни скандали, информира в прегледа на печата Българската редакция на Би Би Си. Почти всички вестници днес водят на първа страница с искането на шефа на Върховния касационен съд Иван Григоров съдилищата да бъдат охранявани като при извънредно положение. (...)

Единствен "Монитор" поддържа интригата около войната в Ирак на първа страница, където анонсира ексклузивното интервю с уволнения американски журналист Питър Арнет, взето за вестника от специалната пратеничка на БНТ в Багдад Елена Йончева. В интервюто Питър Арнет казва, че в момента се водят две войни - на бомбите и на информацията. Той допълва, че днес в САЩ е трудно да се прави независима журналистика, когато става дума за големи международни кризи.

Също в "Монитор" може да бъде прочетен и коментар на Чавдар Киселинчев, озаглавен: "Буш направи ООН за посмешище". Авторът стига до заключението, че с войната в Ирак американският президент е взривил всички световни институции, изолирал е НАТО и е унищожил Европейския съюз.

"Труд" помества информация на военен източник от Йордания, че българската рота ще бъде разположена в местност, известна като Рая на черните скорпиони. Българската рота, която се очаква да отпътува в понеделник или вторник, веорятно ще бъде прикрепена към намиращия се вече там американски контингент от 6000 бойци.

"При провал и с БТК изчезваме от пейзажа" - така е озаглавено интервю в "Новинар" със зам.-министъра на финансите Красимир Катев. Той отбелязва, че провал с втора знакова голяма сделка като БТК ще отблъсне за дълго време и местните, и чуждите инвеститори.

В интервю за "Труд" Емил Хърсев казва, че няма фиаско за "Булгартабак". Той смята, че няма нищо необичайно приватизацията да не стане от първи опит, но изтъква, че инвеститори не идват в България поради коварството на държавата. (...)

По повод на наближаващия 6 април, когато се навършват две години от политическата реч на Симеон Сакскобурготски, "Сега" помества в рубриката "Равносметка" три интервюта.
В първото Андрей Бунджулов пише: "В тази ситуация Симеон не може да е даже Дон Кихот. Десните партии могат да отложат лявото управление, само ако влязат в мощен съюз".
Според Огнян Минчев времето на царя е изтекло. БСП контролира мнозинството и ще предизвика избори, когато поиска. Възможно е обаче да се създаде и дясноцентристка коалиция, твърди политологът.
Венелин Стойчев пък смята, че 6 април пречи на премиера да бъде политик. Той предрича, че местните избори ще са Възраждане за депутатите от НДСВ. (...)

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Финландия извика руския посланик

Финландия извика руския посланик

Свят Преди 29 минути

Мярката е вследствие на инцидент във Финския залив

Коща към Радев: България е в сърцето на Европейския съюз

Коща към Радев: България е в сърцето на Европейския съюз

Свят Преди 1 час

В хода на разговора Радев и Коща са обсъдили предизвикателствата пред новия Фонд за конкурентоспособност

Калас предупреди: Капан, в който Русия иска да се хванем

Калас предупреди: Капан, в който Русия иска да се хванем

България Преди 2 часа

Кремъл вчера каза, че руският президент Владимир Путин е отворен за преговори с Европа

Демерджиев отрече за политическа репресия срещу Ерол Мюмюн

Демерджиев отрече за политическа репресия срещу Ерол Мюмюн

България Преди 3 часа

Вътрешният министър предупреди да не се политизира темата

Мадяр: Унгария ще се присъедини към Европейската прокуратура

Мадяр: Унгария ще се присъедини към Европейската прокуратура

Свят Преди 3 часа

Мадяр описа тази стъпка като част от антикорупционната кампания на правителството

Румънските власти повдигнаха нови обвинения срещу Андрю Тейт

Румънските власти повдигнаха нови обвинения срещу Андрю Тейт

Свят Преди 3 часа

Този път престъплението е подбуждане към омраза и дискриминация срещу жените

Русия обяви, че е заплашена от Европа и Япония

Русия обяви, че е заплашена от Европа и Япония

Свят Преди 3 часа

Москва изрази безпокойство, че украински дронове могат да използват европейското въздушното пространство

Нетаняху слага край на примирието в Ивицата Газа

Нетаняху слага край на примирието в Ивицата Газа

Свят Преди 3 часа

Нетаняху: В момента сме хванали “Хамас” за гърлото

КЗП установи нелоялна търговска практика при ВиК оператор

КЗП установи нелоялна търговска практика при ВиК оператор

България Преди 3 часа

Извършена е проверка относно начина на отчитане на индивидуалните водомери

Фон дер Лайен и Румен Радев дадоха съвместна пресконференция

Фон дер Лайен и Румен Радев дадоха съвместна пресконференция

Свят Преди 4 часа

Фон дер Лайен поздрави Радев за резултата от парламентарните избори

Vivacom ще бъде на най-горещите музикални събития със специален интерактивен кът и топ награди

Vivacom ще бъде на най-горещите музикални събития със специален интерактивен кът и топ награди

Любопитно Преди 4 часа

Голямата награда за посетителите ще бъде семейно приключение в една от топ дестинации по избор в Лондон, Мадрид или Рим 

Разкриха наркобаза в кв. "Бъкстон" в София

Разкриха наркобаза в кв. "Бъкстон" в София

България Преди 4 часа

Открити са над килограм кокаин, над два килограма и половина марихуана и около хиляда хапчета амфетаминопроизводни

Моделът Наталия Водянова обяви изненадващо, че е бременна с шестото си дете

Моделът Наталия Водянова обяви изненадващо, че е бременна с шестото си дете

Любопитно Преди 5 часа

Руският супермодел, която роди за първи път на 19, скри бременното си коремче зад перфектни визии. Милиардерският наследник Антуан Арно и емблематичната красавица успяха да запазят в пълна тайна голямата новина за шестото си дете

Стрелба, ранен полицай и загинал човек на Дунав мост

Стрелба, ранен полицай и загинал човек на Дунав мост

България Преди 5 часа

Екип гранични полицаи спрял за проверка лек автомобил с български регистрационен номер

Тръмп съди "Уолстрийт джърнъл" за 10 млрд. долара

Тръмп съди "Уолстрийт джърнъл" за 10 млрд. долара

Свят Преди 5 часа

Издателят обяви, че има пълно доверие в точността на репортажите на "Уолстрийт джърнъл"

Снимката е илюстративна

60 къщи са евакуирани заради неочаквани движения на земята в Шотландия

Свят Преди 5 часа

„Всичко изглеждаше нормално, на сутринта улицата беше потънала“: Специализирани екипи и инженери разследват мистериозното пропадане на земните маси