Л ади за 60 лв. си пазарували столични общинари и техни близки, а бившият шеф на градския гараж Йордан Байкушев пък е присвоил гориво за близо 130 хил. лв.

Това обявява на уводно място днес в. "Стандарт", като се позовява на изявление от кмета Бойко Борисов след разследване във фирма "Вътрешни услуги", която стопанисва 60-те служебни коли на общината.

Седем автомобила ВАЗ в отлично състояние били продадени като старо желязо за смешните 60-80 лв. Возилата, бракувани през октомври м.г., били заличени от имуществото на кметството, но не са отишли в моргата, а още се движат по пътищата, разказва изданието.

Бракуван ЖУК пък обслужва фирма "Котета" в Костинброд. Собственичката й казала пред инспекторите, че фактурите за покупката са откраднати.

Далаверите са от три-четири години, дадох ги на прокурор, казва Борисов. Ден по-рано и също на уводно място за нередностите алармира в. "Труд", който обяви: "Обират общината с "Вътрешни услуги".

Оказало се, че автомивката към гаража, в центъра на София, е дадена под наем на частната фирма "Ивалимекс-97" за 500 долара на месец, или около 1 лв./кв.м. Наемът обаче е излизал съвсем без пари.

През частните пароструйки минавали служебните коли на общината, а за това на частника се плащало по около 1000 лв. месечно. За половината от бюджета на "Вътрешни услуги" - около 120 хил. лв., пък нямало отчетна документация.

Вътрешното почистване на общинска кола излизало 7 лв. без ДДС, а външното - 3,50 без ДДС, обяснява шефът на предприятието Гавриел Апостолов. На повечето частни автомивки в София цялостно почистване на кола е 10 лв., припомня "Труд".

Проверката показала, че разходите на "Вътрешни услуги" за пароструйка са били напълно излишни, тъй като фирмата притежавала собствена пароструйка, която била купена преди време за 5000 лв., но никога не била ползвана. Колите обаче се чистели в "частната" автомивка.

Със заповед на Апостолов колите вече се мият в съседна автомивка, където цените били 3,50 лв. за вътрешно почистване и 3 лв. за външно (с ДДС). Влязла била в действие и общинската пароструйка.

Така разходите за миене на колите спаднали в пъти и сега са около 200 лв. на месец, но "Ивалимекс-97" продължава да държи автомивката, от която общината губи, разказва вестникът.

От 1 юли кметът Борисов е въвел лимит за служебните коли. За зам.-кметовете той е 2000 км на месец.

Преди това зам.-кмет поставил рекорд. Километражът на служебния му автомобил бил навъртял за месец 5000 км.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп нареди нови мита върху лекарства

Тръмп нареди нови мита върху лекарства

Свят Преди 6 часа

Новите му разпореждания оказват натиск върху фармацевтичните компании да произвеждат повече продукти в САЩ

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

България Преди 8 часа

Проверките обхващат широк кръг търговски обекти

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 10 часа

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

Свят Преди 10 часа

Гутериш призова за незабавно прекратяване на ударите на Израел и САЩ по Иран

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Свят Преди 11 часа

Това е пореден знак за напрежение около мобилизацията

Мост на магистрала се срина в Италия

Мост на магистрала се срина в Италия

Свят Преди 11 часа

В резултат на срутването пътищата, водещи до съседната област Абруцо, бяха прекъснати

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

България Преди 12 часа

Наложена му е и глоба в размер на 15 000 лв.

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 12 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

България Преди 12 часа

Красимир Митов: Искаме да се овладее спекулата с цената на горивата и на електроенергия

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

България Преди 12 часа

Снежната покривка встрани от пътя е около 20–30 сантиметра

Русия печели милиарди от войната в Иран

Русия печели милиарди от войната в Иран

Свят Преди 12 часа

А само седмица преди войната в Иран, Русия е обмисляла възможността да понижи прогнозата за икономическия си растеж

<p>Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот</p>

Андрей Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот

България Преди 12 часа

Служебният премиер допълни, че е дал разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно

Снимката е илюстративна

Тийнейджърка, изчезнала преди повече от 30 години, бе открита по чудо жива

Свят Преди 12 часа

Невероятен обрат след 32 години: Кристина Мари Плант, която изчезна безследно на 13-годишна възраст в Аризона, е открита жива. Технологичен напредък помогна на разследващите да разплетат мистерията от 1994 г., но подробностите остават тайна.

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Свят Преди 13 часа

Разкритията за тайния фетиш на Брайън Ноем популяризираха интернет тенденция, при която (често хетеросексуални) мъже временно се преобразяват в хиперженствени версии на Барби за забавление, ролеви игри или фетиш съдържание

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Свят Преди 13 часа

Хасан е била задържана в рамките на разследване, свързано с публикация в социалната мрежа X