Т расиран е пътят на големите транспортни обекти до 2013 г., пише във водещо заглавие Дневник. С 2 млрд. евро от ЕС ще се строят шосета и жп линии, летищата и магистралите ще се отдават на концесия.

Това предвиждал "екшън планът" на правителството за инфраструктурните проекти с национално значение, информира РФИ-България. Очаква се той да бъде приет от Министерския съвет през април, а след това да получи одобрение от Брюксел.

До края на март трябва да е готов графикът за изпълнението на проектите, както и предложенията за законодателни промени, за да се ускори инвестиционният процес, каза министърът на регионалното развитие Асен Гагаузов, четем още в "Дневник".

Държавата очевидно има и други проекти - например този, който откриваме на първа страница на Труд: "Планира се бум на бебета".

"София - на две нощи от Ракево" е друго заглавие в Дневник, с което отново подхващаме темата за софийския боклук, който никой не го иска. Заглавието е такова, защото кметът на село Ракево помолил да преспи "една-две нощи", за да реши дали да приеме софийския боклук.

"И Ракево не ще боклука", допълва Телеграф. "Земята тясна е за софийския боклук", включва се по темата Труд.

"Борисов пак обикаля села и паланки в търсене на депо", информира Пари. "Боклукът на София вече политика", отбелязва от своя страна 24 часа, според който държавата излишно истерично реагира на Борисов, време е говоренето да спре.

Ако енергията, хвърлена в приказки и обсъждания, беше впрегната в решаване на проблема, досега да сме го забравили, категоричен е вестникът. Дневник отбелязва, че изглежда скоро конфликтът между управляващите и столичния кмет Бойко Борисов няма да утихне скоро.

Премиерът отказа държавата да създаде национална структура, която да се заеме с кризата с решаването с боклука. Кметът Борисов пък по-рано даде ултиматум, че ако до юни властта не се ангажира с проблемите на София, той ще си направи партия.

"Б. Борисов прави партия до 1 година" е водещото заглавие на Монитор. Ако исках, можех да взема 4% и да вляза в парламента, убеден е Бойко.

"Повече за нищо няма да моля Симеон", заявява още кметът на София, а по повод партията обяснява:

"В близките месеци това не може да се случи, защото цялото ми време е ангажирано с решаване на проблемите на София, но до една година е задължително да стане, защото трябва да имам готова структура и хора за общински съветници, които да предложа на следващите избори за кмет."

Борисов призова да не се третира идеята му за партия като опит за сплашване на президента или премиера, уточнява изданието. Проблем на правителството обаче не е само столичния кмет.

"Новите свлачища изправят Емел Етем срещу кметовете", пише във водещо заглавие Сега. Свлачищата, които тръгнаха при пролетното снеготопене, са повод за нови искания на кметовете за пари от постоянната комисия за справяне с бедствията към Министерския съвет.

Оттам обаче са категорични, че няма ресурс да се укрепят всички свлачища в страната, а пари ще се отпуснат само за аварийни и неотложни работи, четем в Сега.

Новинар излиза със снимка на първа страница, на която се вижда зам.-председателят на "Атака" Димитър Стоянов, който е боядисал косата си като Волен Сидеров в знак на протест срещу делото, което се води срещу лидера на "Атака" за разпалване на етническа омраза.

"Проблемът не е Волен", коментира Дневник. Повод за мнението са исканията на "Атака" за властта и национализация, както и затвор за предателите.

Според изданието проблемът е, че хиляди хора са стигнали до състоянието да искат да бъдат пометени властта и системата. Тревожни са не фантазните намерения на Сидеров, а фактът, че за мнозинството на площада последните 16 години са показали единствено егоизма на политическата класа, смята вестникът и настоява:

"Страшен е не Сидеров, а невъзможността на тази класа да възрази на тези хора."

Труд пък обяснява "защо стана възможна "Атака" и посочва, че за 16 години българският политически елит е натрупал много грехове. Напоследък стана ясен и още един - подценяването на феномена "Атака".

"Гневът на масите" е озаглавен коментар на Сега. Българската представа за справедливостта е всички да имат по много, се казва в текста.

Дума пише за политически цирк на Сирни Заговезни и съобщава, че "Нова партия обещава възрожденски национализъм". Обединение "Целокупна България" свиквало догодина Първи световен конгрес на българите.

670 българи от над 50 селища от 25 области в страната обявиха навръх Трети март, че учредяват формация на модерния конструктивен национализъм на ХХІ в., разказва левият вестник.

"Обвиняват наши адвокати за забавянето на делото в Либия" е заглавието по темата в Новинар. Делото срещу българските медици в Либия се бави не от либийска страна, а заради българската защита на обвиняемите, смята египетският адвокат на нашите медици Емин Ад-Диб.

За да стартира процес пред нова инстанция, защитата трябва да подаде молба до Наказателния съд в Либия, което обаче не било направено. От правна гледна точка няма никакво основание и никакъв мотив медиците да продължават да стоят в затвора, категоричен е Ад Диб, цитиран от вестника.

Майка за сетен път уговаря детето си да заспи: - Край, заспивай вече! И не дай си Боже, още веднъж чуя "мамо"! След десет минути:…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Украинци за примирието: Вечерта обявяват примирие, а сутринта атакуват</p>

Украинци: На Русия не може да се има доверие. Вечерта обявяват примирие, а сутринта атакуват

Свят Преди 20 минути

„На Русия не може да се има доверие. Няма примирие. Винаги сме готови за всичко“, казва войник от фронтовата линия

<p>Съветската сонда се насочва към Земята, НАСА следи всяко движение</p>

НАСА с актуална информация за съветската сонда, която се очаква да падне на Земята до часове

Свят Преди 24 минути

Какво знаем за „Космос 482“ - ясно ли е вече къде ще падне и кога?

Папа Лъв XIV

Папа Лъв XIV си играел на свещеник като малък

Свят Преди 1 час

Съсед казал на първокласника Робърт Превост, че ще един ден ще стане първият американски папа

Борисов: Ще приемем законодателни предложения и идеи от опозицията, ако те са добри

Борисов: Ще приемем законодателни предложения и идеи от опозицията, ако те са добри

България Преди 1 час

Той отбеляза, че това не ги прави участници в управлението

Радев за казуса с F-16: Олицетворение на отношението на Борисов към проблемите на отбраната

Радев за казуса с F-16: Олицетворение на отношението на Борисов към проблемите на отбраната

България Преди 1 час

Когато инвестираш в отбраната под натиск отвън и преследвайки някаква лична политическа корист, тогава често и резултатите са половинчати и са далеч от желаното, каза президентът

Задържаха шофьор с над 4.28 промила алкохол във Варна, имал и 14 фиша

Задържаха шофьор с над 4.28 промила алкохол във Варна, имал и 14 фиша

България Преди 1 час

Органите на реда отчитат случая като антирекорд за града

Руски Су-25 репетират за парада на 9 май на Червения площад

Путин и Си: Какво да очакваме от военния парад в Москва

Свят Преди 1 час

Това ще бъде четвъртият парад с участието на хиляди войници и тежка военна техника на Червения площад от началото на инвазията на Русия в Украйна

Денят на Европа: Как София отбелязва празника

Денят на Европа: Как София отбелязва празника

България Преди 2 часа

В столицата ще има различни прояви

Кирил Петков: Най-важното за страната сега е еврото

Кирил Петков: Най-важното за страната сега е еврото

България Преди 2 часа

Искаме да управляваме така, че нашите избиратели да са горди от действията ни, заяви съпредседателят на „Продължаваме Промяната”

💥Започна сезонът на гръмотевичните бури: Кои са най-опасните места?

💥Започна сезонът на гръмотевичните бури: Кои са най-опасните места?

Любопитно Преди 2 часа

Полезни съвети, които могат да спасят живот - какво никога да не правим при мълнии и как да се защитим?

Снимката е илюстративна

Кои са най мръсните пари на света ... буквално

Любопитно Преди 2 часа

Всеки е чувал неведнъж, че банкнотите са истинска среда за размножаване на бактерии

<p>С празничен звън на камбани: Католическата общност у нас посрещна Лъв XIV</p>

С празничен звън на църковните камбани: Католическата общност у нас посрещна Лъв XIV

България Преди 3 часа

Хората приветстваха с вълнение, радост и надежда новия глава на Римокатолическата църква

Съветник на Путин: САЩ започват да разбират руските позиции

Съветник на Путин: САЩ започват да разбират руските позиции

Свят Преди 3 часа

В известна степен нашите искания, нашето мислене, нашите предложения се вземат предвид. Не всичките. Но процесът тече, заяви Юри Ушаков

<p>Тръмп с остро предупреждение към Русия и Украйна</p>

Тръмп: САЩ ще прекратят опитите за посредничество, ако Русия и Украйна не демонстрират готовност за примирие

Свят Преди 3 часа

Той бе категоричен, че Вашингтон и партньорите му ще наложат допълнителни санкции, ако спирането на огъня не се спазва