В ъвежда се таван на сметките за парно, извежда "Сега".
Сметките за парно вече няма да могат да надвишават определен таван. Той обаче ще се определя от фирмите за топлинно счетоводство, предвиждат промените в закона за енергетиката, приети вчера на второ четене от парламентарната енергийна комисия.

Четири фирми искат "България Ер", пише същото издание.
Четири фирми подадоха документи за съответствие с предварителните квалификационни изисквания в конкурса за продажбата на 30 159 броя акции от "България Ер" ЕАД. Това съобщиха вчера от Агенцията за приватизация (АП).

1,4 млрд. лв. излишък натрупа бюджетът за половин година, отбелязва вестникът.
Държавният бюджет трупа излишък с по-високи темпове в сравнение с миналата година, показва отчетът на хазната за полугодието, разпространен вчера от финансовото министерство. 1,407 млрд. лв. е бюджетният излишък за първата половина на тази година.

София продава светкавично пет фирми, обявява "Дневник".
Над 20 млн. лв. се очаква да влязат в бюджета на София от продажбата на пет общински фирми. Това става ясно от публикуваните съобщения за продажбата на дружествата в сайта на Столичната общинска агенция за приватизация (СОАП). Оценките на фирмите бяха изготвени в рекордно кратък срок, а надзорният съвет на СОАП одобри минималните цени мигновено.

Министър Кабил и екипът му са уверени, че наесен земеделието ни ще е готово за ЕС, четем в "Стандарт".
Българското земеделие ще има зелена светлина за Евросъюза наесен, заяви агроминистърът Нихат Кабил. Вчера той отчете напредъка в сектора през юли и свършеното по мониторинговия доклад на Брюксел от май.

Наши килимари на загуба заради войната в Ливан, разказва ежедневникът.
Наши фирми, които търгуват с Ливан, търпят загуби заради войната там. От началото на конфликта сме изгубили над 120 хил. долара от поръчки, предназначени за Бейрут - одеяла, килими и хавлиени кърпи за ресторанти.

Отказваме да подарим злато за 2000 км магистрали! извежда "24 часа", като се позовава на думите на министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров.

Държавата да не подарява злато, а да участва в добива му в Челопеч и Попинци поискал министърът и това било условието, за да допусне добив в находищата от чуждите компании "Дънди прешъс металс" и "Мартерн", пише изданието.

Посочва се, че в момента тези фирми ползват терените на концесия, но хазната ще получи едва 700 млн. долара до 2020 г., поради което министър Чакъров отказва да одобри екооценките им, за да тръгне добивът. Според данните на министерството в находищата има залежи за толкова пари, колкото стигат за построяването на 2000 км магистрали.

"Стандарт" помества интервю с министъра на транспорта Петър Мутафчиев по повод предстоящата приватизация на Българския морски флот (БМФ). Пускаме за приватизация 70% от БМФ, казва министър Мутафчиев.

България спечели проект на ООН, четем в "Дума". Всекидневникът информира, че програмата "Превенция и контрол на ХИВ/СПИН", финансирана от Глобалния фонд към ООН за борба срещу СПИН, туберкулоза и малария, е одобрила проекта "Подобряване на контрола на туберкулозата в България". Посочва се, че лекари ще работят по специални програми за превенция и профилактика на туберкулозата сред малцинства, алкохолици и проституиращи.

Очаквам търговският обмен между Чехия и България да достигне 700 милиона евро, споделя пред "Монитор" чешкият посланик Петер Докладал.

Чешките инвеститори се интересуват от приватизацията на вашите тецове и топлофикации, изтъква той и допълва, че има проявен интерес и в областта на недвижимите имоти, ресторантьорството, хотелиерството, и то не само по Черноморието, но и в цялата страна.

"Труд" оповестява, че тенекии, пълни с вода, вместо с 8 т сирене като запас от Държавния резерв, са били открити в склад в Севлиево. Освен сирене от хранилището липсвали и десетки тонове кашкавал. Разкритието направили служители на Териториалната дирекция "Държавен резерв" във Велико Търново.

Сред акцентите в пресата са резултатите от проверката на Столичния медицински холдинг, които сочат за извършени злоупотреби. Това е и темата в "Пари", като изданието извежда, че холдингът е даден на прокуратурата.

Ревизията на дружеството показала, че загубите на столичното здравеопазване са нараснали с 204% за две години, разкрива ежедневникът. Сред нарушенията е и това, че десетки хиляди лева били раздадени като обезщетения на освободени членове на надзорния и управителния съвет на холдинга.

Резултатите от проверката оповестил зам.-кмета по сигурността Цветан Цветанов. Интервю с него за проверките на общинските дружества помества "Труд".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 3 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 5 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 7 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 7 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 8 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 8 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 8 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 9 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 9 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 9 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 10 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 11 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 11 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 11 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 11 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“