В американските новини за актьори и други знаменитости от шоубизнеса напоследък не минава и ден, без да се спомене за Линдзи Лоън.

Най-актуалното около нея е поредното й влизане в клиника за лечение на алкохолици, след като в края на миналата седмица катастрофира в нетрезво състояние, а полицията откри в мерцедеса й доза бял прах, който приличал на кокаин.

Инцидентът станал в Бевърли хилс около 5,30 ч. сутринта местно време. Младата актриса и певица се отървала само с леки наранявания.

Сега 20-годишната "звезда" подлежи на съд за углавно престъпление, тъй като в щата Калифорния е незаконно лица под 21 години да употребяват алкохол, припомня Франс прес.

Тя прехвърля тази гранична възраст на 2 юли, а трябва да се яви пред магистратите на 24 август.

В началото на тази седмица папараци я изловиха отново пияна - заспала на задната седалка в автомобила на своя приятелка, с която празнували в нощно заведение.

Първите дни на май също й донесоха неприятности. Британски таблоид публикува снимки, правени от хора в нейното обкръжение, които свидетелствали, че Лоън е смъркала кокаин в тоалетната на заведение в Лос Анджелис.

Вестникът цитира и "приятели", пред които тя се хвалела с многобройните си любовни завоевания сред мъжете.

Заради тези "изпълнения", съсипващи нейния и без това накърнен имидж, Линдзи изгуби един от спонсорите на рождения си ден, който планира да отпразнува с двудневното парти в Лас Вегас.

По ирония на съдбата става въпрос за фирма производител на шведска водка.

Мнозина обаче се питат - съвсем основателно - коя е тази Линдзи Лоън и с какво е заслужила да се говори толкова много за нея.

Всъщност тя е забележителна не толкова с изявите си като актриса и певица, колкото като илюстрация за нелеката съдба на деца, които стават кинозвезди в съвсем ранна възраст.

Покрай нейните признания, че е била алкохоличка още в тийнейджърска възраст, и неколкократните й опити за лечение, започна да се коментира и дали знаменитостите на влизат в клиники за рехабилитация само за да си направят реклама.

И все пак защо е толкова известна?

Името й нашумява на 10-годишна възраст, когато играе в "Капан за родители" - осъвременена екранизация по прочутия детски роман от Ерих Кестнер "Двойната Лотхен".

Героините й са две - чаровни червенокоси близначки с лунички, които се опитват да осуетят повторния брак на баща си, за да го съберат отново с майка им.

За невероятното си изпълнение невръстната актриса печели няколко награди; предсказват й, че ще направи кариера.

Всъщност амбициозните родители на Линдзи я лансират още от 3-годишна възраст, когато я записват в агенцията за модели "Форд" и я водят да се снима в тв реклами за известни марки.

"Капан за родители" е последван от още няколко тв филма на студията "Дисни" и участия в сериали. Сключва и договор за пет музикални албума, които трябва да я лансират като певица.

Дебютният й албум "Speak" излиза в края на 2004 г. Успехът й на сцената, на фона на многото подобни - и еднакво безлични - изпълнителки, обаче изобщо не е гарантиран.

Междувременно тя продължава да се снима - вече в голямото кино. "Дисни" й осигуряват партньорство с Джейми Лий Къртис в "Шантав петък" (2003 г.) - фантастична комедия за майка и дъщеря, които си разменят ролите.

Този филм и последвалият "Гадни момичета" й носят статуетки от кинонаградите на MTV - първо за дебютираща актриса, а после за главна роля и ансамблово изпълнение.

"Изповедта на една малолетна актриса" и "Хърби: Зареден до дупка" са продължение на работата й с "Дисни". Стига до хонорар 7,5 млн. долара, но романтичната комедия на режисьора Доналд Петри "Лош късмет" наистина не й носи нищо добро - дори е номинирана за антинаградите "Златна малина".

Два филмови проекта я изстрелват при тежката артилерия в Холивуд. В "Последното кънтришоу" - лебедовата песен на режисьора Робърт Олтман, до нея е най-често номинираната за "Оскар" актриса Мерил Стрийп.

В "Боби" на Емилио Естевес участва редом с цяло съзвездие имена, между които Шарън Стоун, Деми Мур, Антъни Хопкинс, Уйлям Мейси, Мартин Шийн, Илайджа Ууд.

Постепенно обаче продуценти и колеги започват да я обвиняват в поведение на примадона, определят я като "безотговорна" и "непрофесионална", предупреждават, че закъсненията й за снимачен ден и честите болнични, оправдавани с "преумора", ще съсипят кариерата й.

Най-новият й филм, излязъл по кината зад Океана в началото на май, е "Georgia Rule", където ветеранката Джейн Фонда играе нейна баба, а в ролята на майката е Фелисити Хафмън от сериала "Отчаяни съпруги".

Касовият му успех беше скромен, а отзивите на критиката - колебливи. Тя обаче е твърдо решена да докаже, че е актриса, достойна да спечели "Оскар".

Следващото й участие в киното включва и нейната първа секссцена. В "I Know Who Killed Me" (Знам кой ме уби) героинята й е отвлечена и жестоко изтезавана.

Още факти за нея:

* Има двама братя и една сестра (тризнаци).

* Твърди се, че в училище била отличничка и особено много харесвала математиката.

* Обича да спортува (гимнастика, плуване, фигурно пързаляне), да чете, пише и пее, да кара колело.

* През последните години влиза в списъците на мъжките списания с най-сексапилните жени в света. Тази пролет "Максим" дори я постави начело в класацията си Топ 100 (вж. пълния списък от 100 до 1 в MaximOnline.com).

* Веднъж казва: "Не обичам да говоря за политика. Ако кажеш, че си демократ, ще отблъснеш републиканците, а това са половината ти фенове."

* Тя е сред антигероините в пародийния видеоклип на Пинк "Stupid Girl" (Глупачка). Кадрите с нея пресъздават честите й автомобилни катастрофи, за които - по нейните собствени твърдения - са виновни папараците, преследващи я по петите. По този повод си казвала: "Ще свърша като принцеса Дайана."

* Родителите й са разведени. В момента майка й е нейна мениджърка, а баща й неотдавна излезе от затвора, където лежа две години, защото предизвика катастрофа в нетрезво състояние.

Той е бивш брокер на Уолстрийт, въртял е собствен бизнес, пробвал се е и като филмов продуцент, а по време на престоя си зад решетките, станал пастор.

* В края на миналата година младата Лоън си призна, че от месеци посещава сбирките на "Анонимни алкохолици". Тогава заяви, че не пие по заведения, а с приятели вкъщи. Не го вярваме!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Свят Преди 6 часа

Нападателят е успял да избяга

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 7 часа

Новата система може да забави проверките по границите

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 9 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 9 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

,

Председателят на СОС: Надявам се до 10 дни да има нормализиране на кризата с боклука

България Преди 10 часа

"Кметът пое ангажимент да изготви план за излизане от тежката ситуация", подчерта Цветомир Петров

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 10 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 11 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 11 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 11 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 12 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 12 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент

,

„Ние не мълчим“: Протести в страната срещу насилието над деца

България Преди 12 часа

Протестиращите пред Съдебната палата носеха плакати с надписи „Учителят трябва да възпитава, не да травмира“ и „Насилието днес води до насилие утре“

,

Испания под вода: Армията се включи в спасителните операции след проливните дъждове

Свят Преди 13 часа

Над 300 сигнала за помощ само от един град, пътища край лагуната Мар Менор са затворени

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

Свят Преди 13 часа

Това беше изтъкнато в изявление на британския министър на отбраната Джон Хили

,

Норвежкият Нобелов институт разследва изтичане на информация

Свят Преди 13 часа

Вчера наградата беше присъдена на венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо