В Microsoft работят над съвсем нов браузър, който ще предложи на потребителите повече иновативни функции и възможности. Новият уеб браузър има кодовото име Gazelle.

В Microsoft работят над съвсем нов браузър, който ще предложи на потребителите повече иновативни функции и възможности. Новият уеб браузър има кодовото име Gazelle.

По думите на представители на Microsoft, в новия браузър ще бъде реализирана съществено подобрена в сравнение с всички останали продукти на пазара система за безопасност.

Нито един от съществуващите браузъри, включително най-съвременните платформи, например Explorer 8, Google Chrome и Opera 9, не притежава многофункционална система, позволяваща да се осъществи пълна защита на компютъра срещу мрежовите заплахи. Нашият прототип показва, че е напълно реално да се създаде операционна система на базата на браузъра, която да е изцяло изолирана от останалите ресурси на компютъра“, - се казва в документа, публикуван на сайта на Microsoft.

Реализирането на тази технология ще позволи на Gazelle да работи като отделна операционна система, която ще може самостоятелно да филтрира и проверява трафика, реагирайки на появата на опасни обекти. Според изследователите, този подход позволява да се постигне много по-голяма надеждност и безопасност, тъй като процесите в браузъра няма да взаимодействат с основната система. Разработчиците обещават, че Газелата ще е съвместима с другите версии на браузърите и няма да е много взискателна към хардуера.

Все още не се знае как ще изглежда новият браузър Gazelle.

За сега разработката на Gazelle се намира на стадий изследване и обсъждане. Новият браузър ще има собствено ядро, което няма да има нищо общо със серията Internet Explorer. Трябва да отбележим, че Gazelle все още е изследователски продукт и за него няма набелязани планове кога реално ще бъде пуснат на пазара. Обикновено тези разработки на Microsoft с времето стават част от вече съществуващи проекти.

Освен това, авторите на описанието на Gazelle критикуват идеологията на новия Internet Explorer 8, който както и Chrome изолира процесите с помощта на табове. „Това не е достатъчно, тъй като потребителят може да разглежда няколко опасни сайта в един таб, а уеб страницата може да съдържа част от съдържанието на ненадеждните ресурси“, - се казва в изследователския материал.

Още една интересна функция на Gazelle е блокирането на атаки, когато хакерът създава страница, предлагаща на потребителя да кликне в определена зона на сайта – непосредствено преди клика се появява линк към друга страница, която може да съдържа опасен код. В този случай браузърът Gazelle просто ще игнорира препратките, които току що са се появили.



Източник: IDG.BG
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 2 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Скандалът с Епстийн застигна звездата на „Харвард“ Лари Съмърс

Скандалът с Епстийн застигна звездата на „Харвард“ Лари Съмърс

Свят Преди 2 часа

Съмърс е бивш министър на икономиката и бивш президент на Харвардския университет

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 4 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 4 часа

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 4 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 5 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви за терористична, организация в България

Русия обяви за терористична, организация в България

Свят Преди 5 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 6 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 6 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 6 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 6 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

<p>Президентът освободи главния секретар на МВР</p>

Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР

България Преди 6 часа

Президентът Илияна Йотова подписа указ за освобождаването на Мирослав Рашков

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 6 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“

<p>Рашков: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени</p>

Главният секретар на МВР: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени

България Преди 7 часа

Рашков: Категорично отхвърлям всички т.нар. мотиви, с които бе поискано отстраняването ми