Д окато учените все още уточняват вредни ли са мобилните телефони или не, пазарът на аксесоари развива свободни ниши в този сектор.
Нил Бълок е разработил специална дреха, която предпазва плода на бременните жени от радиацията на електронните устройства.
Дрешката прилича на потник и е направена от специална памучна материя с добавка на метал (мед).
Изобретателят е стигнал до идеята си благодарение на предположенията на различни хора, че може би не е много здравословно за плода да бъде изложен директно на електромагнитното облъчване на различни устройства като микровълнови печки, телевизори и др.
Макар да няма научни доказателства, че високочестотните магнитни полета може да бъдат опасни за бъдещите майки, Нил Бълок вярва, че продуктът му ще намери добър пазар.
Учените обаче предупреждават, че притесненията, които повечето хора споделят, са свързани с нискочестотните магнитни полета, а този продукт не би бил ефективен срещу тях.
Първоначалното производство на продукта е 10 000 бройки, от които Бълок се надява да продаде по-голямата част извън родната си Нова Зеландия на цена от около 70 долара.