И ранският президент Махмуд Ахмадинеджад се е разболял поради преумора от много работа, съобщи Асошиейтед прес, като цитира източник, близък до президента.

Депутатът Мохамад Исмаил Ковсари заявил снощи пред иранската осведомителна агенция ИРНА, че държавният глава е болен, но ще оздравее и ще продължи да изпълнява задълженията си.

Всеки човек може да стигне до изтощение под такова натоварване, отбелязал Ковсари, който придружаваше Ахмадинеджад в САЩ за сесията на Общото събрание на ООН през септември.

Иранският президент работи по 20 часа на ден и не се е появявал на публично място от вторник насам, отбелязва АП.

Държавната телевизия съобщи вчера, че Ахмадинеджад участвал в церемония по погребването на неотдавна открити тленни останки на войници от иранско-иракската война през 80-те години, но не показа кадри с президента.

Ахмадинеджад, който обявява Холокоста за мит и редовно настоява Израел да бъде изтрит от страниците на историята, може да бъде принуден да се откаже от нов мандат, писа вчера британският в. "Дейли телеграф".

През последната седмица президентът на Иран пропусна едно заседание на правителството и не се появи на две събития, на които се очакваше да произнесе речи. Поредицата от отменени ангажименти от началото на година започва да се проявява в нова светлина.

Ахмадинеджад е известен с това, че е работохолик до степен на хиперактивност, и отсъствията му вероятно са причинени от стреса на неговата работа, предполага изданието.

Бързото спадане на цените на петрола само подсилват проблемите на президента. Иран добива по 4,2 млн. барела петрол на ден, което прави икономиката и финансите на страната силно зависими от цената на черното злато на световните пазари.

Вчера цената на петрола спадна до 66 долара за барел - в сравнение с рекордните 145 долара през юли, припомня вестникът и изчислява, че когато цената на тази ценна суровина падне само с един долар на барел, Иран вероятно губи по 1 милрд. долара.

Националната хазна бе ударена точно в момента, в който Ахмадинеджад би трябвало да направи всичко възможно, за да си осигури още един президентски мандат на изборите през юни догодина, коментира "Дейли телеграф".

Президентът обаче бе станал непопулярен доста преди цените на петрола да започнат да падат. Той е обвиняван, че с политиката си да прахосва петродоларите за безсмислени престижни проекти е създал условия за бързо увеличение на инфлацията в страната.

Тази тенденция накара някои влиятелни хардлайнери да се отдръпнат от него. Сред тях са председателят на иранския парламент Али Лариджани и кметът на Техеран Мохамад Бакер Калибаф, който вероятно ще се кандидатира на президентските избори през юни догодина.

Опонентите на Ахмадинеджад биха предпочели той да се оттегли и да откаже да се кандидатира отново. Ако това е така, "здравословните причини" са удобен начин да се разиграе именно този вариант, посочва вестникът.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
В Япония вече има „човешки хладилници“, вдъхновени от вендинг машините

В Япония вече има „човешки хладилници“, вдъхновени от вендинг машините

Свят Преди 26 минути

Do Hiemon Box поддържа 15°C и е предназначена за работници, изложени на екстремни летни температури

От архитект на Брекзит до заложник на скандалите: Феноменът Найджъл Фараж

От архитект на Брекзит до заложник на скандалите: Феноменът Найджъл Фараж

Свят Преди 28 минути

Как популизмът, разпадът на статуквото и мажоритарната система във Великобритания проправиха пътя на Фараж кaто депутат – и защо амбициите му за „Даунинг стрийт“ са отново под въпрос

Пожар и експлозия в завод за боеприпаси край Рим

Пожар и експлозия в завод за боеприпаси край Рим

Свят Преди 8 часа

Експлозията избухна в следобедните часове в град Колеферо

Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Свят Преди 8 часа

Правителството искаше да намали възрастта, на която децата могат да бъдат изпратени в затвора, на 13 години

Влак дерайлира в Англия, има пострадали

Влак дерайлира в Англия, има пострадали

Свят Преди 9 часа

Двама души са сериозно ранени

Русия обяви за издирване сина на Робърт Ф. Кенеди - младши

Русия обяви за издирване сина на Робърт Ф. Кенеди - младши

Свят Преди 9 часа

В Русия Конър Кенеди е обявен за "чуждестранен наемник“

Безпрецедентни дъждове в Япония, обявиха най-висока степен на тревога

Безпрецедентни дъждове в Япония, обявиха най-висока степен на тревога

Свят Преди 10 часа

100 литра дъжд на квадратен метър са паднали само за един час

Огнен ад и евакуация в Халкидики, ранени пожарникари

Огнен ад и евакуация в Халкидики, ранени пожарникари

Свят Преди 11 часа

Към момента няма информация за пострадали българи

DARA поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия"

DARA поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия"

България Преди 12 часа

DARA: Всички погледи са във вас в момента

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

България Преди 12 часа

За целта правителството е в постоянен диалог с Европейската комисия

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

България Преди 12 часа

На собствениците са съставени актове за административни нарушения

11 септември 2001 година, когато бе атакувано сърцето на Америка

13 август 2001: Хитрият ход на КСМ, който остава незабелязан преди 11 септември

Свят Преди 13 часа

КСМ е бил известен на американското разузнаване още от 90-те години, но през юни 2001 г. получава виза под фалшива самоличност

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

Свят Преди 14 часа

Антъни Хайнс, Джереми Уилямс и Карлос Куеста-Родригес са осъдени за убийства в три различни щата

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

Любопитно Преди 14 часа

Никол Кидман направи редки разкрития за брака си с Том Круз, признавайки, че на 23 години е била готова да съсипе кариерата си заради любовта. Актрисата проговори и за скорошния си развод с Кийт Ърбан и това как продължава да вярва в любовта

Илияна Йотова поздрави Бургас за  „Евровизия“

Илияна Йотова поздрави Бургас за „Евровизия“

България Преди 14 часа

Президентът: Нека бургазлии се гордеят с прекрасния си град

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Свят Преди 14 часа

"Унижение" за американския лидер