В "Стандарт" трима социолози коментират започналото разследване срещу Христо Ковачки.

"Спирачка за "Напред", е виждането на Мира Радева от МБМД. Българите винаги гледат с подозрение към богатите, така че в обществото ще остане едно съмнение спрямо него, което не може да не се отрази отрицателно на имиджа на партия ЛИДЕР и на коалицията "Напред".

"Данданията няма да навреди на ЛИДЕР", смята Кольо Колев от "Медиана". Обяснението е, че "Напред" се прицелва в една незаета електорална ниша - тази на нерадикалната, некресливата и умерено националистическа опозиция. На хората, които са разочаровани от старите десни партии, но не биха гласували за "Атака" или ГЕРБ.

"Темида си направи пиар", лаконичен е Юрий Асланов от АФИС. С акцията срещу Ковачки съдебната ни власт е демонстрирала колко е независима и как няма партиен чадър над никого.

"Един Ковачки добър доклад не прави", коментира "24 часа". Вестникът посочва, че ако акцията на правоприлагащите органи действително е насочена срещу незаконни практики в бизнесимперията на Ковачки - както изглежда засега, това може да се окаже първият случай в новата българска история, когато фигура от ранга на Христо Ковачки не е успяла да се спазари на тъмно с властите.

Добре известно е, че ЕС не отслабва натиска върху София с настояването да се предприемат не само козметични мерки срещу корупцията, организираната престъпност и политическите чадъри. София няма много време и трябва да действа, ако иска европейските партньори действително да й повярват.

"Затварят заводи и хотели", посочва "Стандарт". Химически заводи и хотели у нас първи усетиха удара на световната криза. След като в сряда девненският "Агрополихим" обяви, че спира, вчера го последва още един производител на тор. "Неохим" ще пусне мощностите си, когато пазарът се съвземе, съобщиха от дружеството. Трусове в най-скоро време се очакват и в медодобивния комбинат "Пирдоп" в Златица, който е основен доставчик на сярна киселина на "Агрополихим".

Фалити и съкращения се задават и в туризма. Част от морските ни хотели изобщо няма да отворят врати през следващия сезон, прогнозира шефът на "Албена" Красимир Станев.

"Правителството забрани на младежите да карат мощни коли", пише в. "Сега". Младежите до 25 г. със стаж като шофьори до една година няма да могат да карат мощни автомобили и джипове. Това реши правителството при разглеждането на промените в закона за движение по пътищата. Ограничението е за коли над 1300 кубика. Мотивът е, че над тази възраст хората са по-зрели и могат да преценят поведението си. Министрите отхвърлиха идеята на МВР да се забрани на новите шофьори да карат нощем от 23 до 6 часа, както и да карат със скорост от 10 км/ч по-ниска от предвиденото за съответния район.

"ГЕРБ? И с НДСВ воювахме, а днес управляваме добре", казва в интервю за "24 часа" Румен Овчаров, ляв депутат и председател на бюджетната комисия. Той поставя под съмнение, че ГЕРБ може да управлява България компетентно и професионално."ГЕРБ беше голямата надежда, но вече година управлява в ключови градове и се видяха провалите им", посочва Овчаров.

Според него от доста време вече сме в една особена предизборна кампания. Дебатът не се води в парламента - там има политически сили със затихващи функции. Голямата опозиция е извън парламента, затова и дебатът се води през медиите.

"Пророчествата в политиката са сложно нещо. И БСП, и НДСВ преди последните избори бяха в тежка конфронтация, а се създаде правителство, което работи добре. Да си затваряме вратите и към ДПС, и към която и да е друга партия, е много прибързано", е позицията на Овчаров.

"Мартин Димитров е кандидатът на Костов", разкрива пред "Труд" Нено Димов, депутат от ДСБ, по повод предстоящия избор на нов лидер на СДС.

"Това, което се случва в СДС се подготвя от доста време. За да се изпълни целта - оцеляване на ДСБ, паразитирайки върху организма на СДС - трябваше да бъде отстранен Пламен Юруков и да се издигне подставено лице, което да отвори вратата на СДС към ДСБ. Човекът на Иван Костов е Мартин Димитров. Неразчетеното в този план обаче е, че организмът, от който ще се черпят сили, е толкова немощен, че нито паразитът, нито донорът ще оцелеят. Обединението на СДС и ДСБ е обречено на крах."

"Разследващите евроизмами се оплакаха от тромавия НПК", пише в. "Сега". Прокурорите от спецзвеното за борба с измами по еврофондовете обсъдиха вчера с премиера Сергей Станишев как да повишат ефективността и бързината в разследванията си. Според тях в настоящия НПК има редица формални процедури, които забавят работата им и това налага удължаване на сроковете, на което не се гледа с добро око нито от обществото, нито от ЕС.

"Мария Мургина: Искам данъчна полиция", е заглавието на първа страница на в. "Труд". Данъчните извадиха на дневен ред старата идея за създаването на финансова полиция. Трябва да ни се разреши да влизаме и да претърсваме офиси без участието на служители от МВР. Отделно трябва да ни се даде пряк достъп до кредитните досиета на фирмите в банките, заяви Мария Мургина - шеф на Националната агенция за приходите, пред депутатите от комисията за борба с корупцията. Крайните мерки са заради измамите с ДДС.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Иран чака 6 млрд. долара от замразените си активи

Иран чака 6 млрд. долара от замразените си активи

Свят Преди 3 часа

Пезешкиан уточни, че сумата представлява половината от общо 12 милиарда долара ирански активи, намиращи се в Катар

Българин преби приятелката си във Виена и заплаши, че ще я убие

Българин преби приятелката си във Виена и заплаши, че ще я убие

Свят Преди 4 часа

Спешната медицинска служба на Виена е оказала първа помощ на жената и след това я откарала в болница

Уволниха директора на РИОСВ-Бургас

Уволниха директора на РИОСВ-Бургас

България Преди 5 часа

РИОСВ - Бургас е една от най-натоварените екоинспекции в странат

Трамвай аварира пред румънското посолство в София

Трамвай аварира пред румънското посолство в София

България Преди 5 часа

Авариралият трамвай беше изтеглен от мястото с помощта на друга мотриса

Полицаи за случая на АМ „Струма”: Това дете е родено герой

Полицаи за случая на АМ „Струма”: Това дете е родено герой

България Преди 5 часа

Васил Алексиев е категоричен, че цялата заслуга за възможно най-добрия развой на ситуацията е на детето

Обвиненият за подкуп шеф на ВиК – Несебър остава в ареста

Обвиненият за подкуп шеф на ВиК – Несебър остава в ареста

България Преди 6 часа

По време на съдебното заседание защитата оспори част от доказателствата

Социалните партньори не се разбраха за бюджетите на ДОО и НЗОК

Социалните партньори не се разбраха за бюджетите на ДОО и НЗОК

България Преди 7 часа

Разходите за пенсии надхвърлят 13 млрд. евро, като около 6,5 млрд. евро са за сметка на държавния бюджет

Ето колко струва охраната на Пеевски

Ето колко струва охраната на Пеевски

България Преди 7 часа

ДПС: Сега истината излезе наяве

Загинал и трима ранени при верижна катастрофа край Котел

Загинал и трима ранени при верижна катастрофа край Котел

България Преди 7 часа

Един от ранените се е наложило той да бъде транспортиран с медицински хеликоптер

Пуснаха под домашен арест обвиняем за „Баба Алино”

Пуснаха под домашен арест обвиняем за „Баба Алино”

България Преди 8 часа

Няма опасност да се укрие или да извърши друго престъпление

„Български пощи“ въвеждат такса за обмяна на левове в евро

„Български пощи“ въвеждат такса за обмяна на левове в евро

България Преди 8 часа

Обмяната в пощенските станции на банкноти и монети от левове в евро в размер до 1000 лв. на ден за едно лице ще продължи, но вече ще се таксува

Хванаха мъж с над 2 промила алкохол, да кара чужда кола

Хванаха мъж с над 2 промила алкохол, да кара чужда кола

България Преди 9 часа

Водачът е дал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа

Истинско чудо: Спасиха 21-годишен мъж, прекарал 106 часа под руините във Венецуела

Истинско чудо: Спасиха 21-годишен мъж, прекарал 106 часа под руините във Венецуела

Свят Преди 9 часа

Изпълняващата длъжността президент на Венецуела Делси Родригес заяви, че спасителната операция е отнела 43 часа, след като Аарон е останал затиснат в продължение на 106 часа

Големият обрат между 29 юни и 5 юли: 3 зодии получават съдбовни уроци

Големият обрат между 29 юни и 5 юли: 3 зодии получават съдбовни уроци

Любопитно Преди 9 часа

На фона на ретроградния Меркурий, Пълнолунието в Козирог и преминаването на Юпитер в Лъв, на много хора ще им се наложи да се адаптират към нова реалност. Астролозите смятат, че между 29 юни и 5 юли животът постепенно ще се подобрява за три зодиакални знака

Трима пребивали случайни хора в София без причина

Трима пребивали случайни хора в София без причина

България Преди 9 часа

Единият заявил на пристигналите на място полицаи, че ще избие тях и семействата им