Чужди инвеститори искат да купят МБТР, пише "Дневник". Двете противодействащи си групи акционери в Международната банка за търговия и развитие (МБТР) може и да стигнат до консенсус. Те са получили от БНБ време до понеделник да представят възможните варианти, които ще бъдат приложени, за да се върне мирът в кредитната институция.

Един от тях предвижда банката да се продаде на нови акционери. Такива не липсват, като интерес към МБТР вече са заявили няколко чуждестранни инвеститори. Този вариант се оценява като един от най-подходящите в настоящия момент.

Общо 52 500 лв. глоби на 21 юридически и физически лица за непредставяне в срок на поискана информация по преписка. Според Закона за защита на конкуренцията (ЗЗК) на лицата, които не представят поисканите доказателства или точна информация или не се явят лично за даване на обяснения пред комисията, се налага глоба в размер от 500 до 2500 лв.

Двойно се удължава срокът, в който служители на чуждестранни туроператори ще могат да работят в България без специално разрешение. Това е една от промените в Наредбата за условията и реда за издаване на разрешения за работа на чужденци, които правителството прие в четвъртък.

Според досегашната наредба чужди туроператори можеха да контролират дейността на преките си български партньори в продължение само на три месеца, без за това да се изисква ваденето на специално разрешително за работа.

Този срок е въведен през март миналата година по аналогия на разрешителните, които се издават на командировани представители на компании - доставчици на оборудване.

Красимир Катев пред "Сега": Ако петролът остане скъп, ще има промени в бюджета. Ако високите цени на петрола се задържат за продължително време, ще има промени в разчетите за бюджета, коментира съветникът на финансовия министър.

Вчера сутринта суровият петрол беше 48,48 долара за барел, но след това се покачи до 49,51 долара за барел на Нюйоркската борса.

Пратка оръжие с адресат посолството на САЩ в столицата на Непал Катманду, пренесена с български самолет завчера, е била оформена като дипломатическа поща на САЩ, информираха няколко индийски вестника вчера, след като самолетът направи техническо кацане в индийския град Ахмедабад, преди да отлети за Катманду.

Дават 3,7 млн. лв. за горски пътища, отбелязва "Стандарт". Над 3,7 млн. лв. ще бъдат вложени в строежи на горски пътища. Парите са от бюджетните кредити, които ще получи Министерството на земеделието за 2004 г. Общият размер на сумата е 5,4 млн. лв.

Дойде времето на евтината лютеница. В разгара на сезона на консервите търговците започнаха масово да свалят цените на зарзавата. През последната седмица доматите и чушките са поевтинели средно с 20% по пазарите в страната, сочи справка на Системата за агропазарна информация (САПИ).

Сега буркан домашно приготвена лютеница ще струва около левче, а само преди месец излизаше двойно по-скъпо. Причината за спада в цените е застудяването на времето.

Заради дъждовете производителите бързат да приберат последните зеленчуци от полето. Каквото остане, ще се скапе от влагата и сланата. Затова гледаме да продаваме по-бързо, макар и на по-ниски цени, обясняват стопаните.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Китай задейства режим на нулеви мита с Африка

Китай задейства режим на нулеви мита с Африка

Свят Преди 5 часа

Режимът обхваща 53 африкански страни, т.е. всички на континента без Есватини

Тържествена заря-проверка в Панагюрище за 150 години от Априлското въстание

Тържествена заря-проверка в Панагюрище за 150 години от Априлското въстание

България Преди 6 часа

Президентът Илияна Йотова отдаде почит на героите на въстанието

Километрични опашки на ГКПП "Капитан Андреево"

Километрични опашки на ГКПП "Капитан Андреево"

България Преди 8 часа

Закъснения от половин ден има дори и при редовните автобусни линии

Откриха дрон с експлозив на брега край „Елените“

Откриха дрон с експлозив на брега край „Елените“

България Преди 9 часа

Обектът е унищожен на място при спазване на всички мерки за безопасност

Русия aтакува Украйна с над 400 дрона днес

Русия aтакува Украйна с над 400 дрона днес

Свят Преди 10 часа

Най-малко 11 души са ранени в Тернополска и Виницка области

Хиляди евакуирани заради пожар в Тоскана

Хиляди евакуирани заради пожар в Тоскана

Свят Преди 10 часа

Три самолета за разпръскване на вода и един хеликоптер се борят с горския пожар

Бунтове в Австралия след убийство на малко момиче

Бунтове в Австралия след убийство на малко момиче

Свят Преди 10 часа

Заподозреният е бил пребит до безсъзнание от местни жители

Министърът на отбраната отхвърли заплахата на САЩ в Испания

Министърът на отбраната отхвърли заплахата на САЩ в Испания

Свят Преди 11 часа

Испания открито критикува войната с Иран от самото ѝ начало

Иран изпрати предложение за мир, Тръмп го отхвърли

Иран изпрати предложение за мир, Тръмп го отхвърли

Свят Преди 11 часа

Двете страни се опитват да преговарят от близо четири седмици

САЩ извадиха България от списъка за наблюдение за интелектуалната собственост

САЩ извадиха България от списъка за наблюдение за интелектуалната собственост

България Преди 12 часа

Решението е взето заради значителни действия по прилагането на закона

Община Цар Калоян е осъдена за 26 000 лв. заради щети от наводнение

Община Цар Калоян е осъдена за 26 000 лв. заради щети от наводнение

България Преди 12 часа

Съдебното решение е по казус, свързан с наводнение от 2 септември 2022 г.

Сблъсъци с полицията и арести при демонстрации по случай 1 май в Истанбул

Сблъсъци с полицията и арести при демонстрации по случай 1 май в Истанбул

Свят Преди 12 часа

Вчера турските власти наложиха 24-часова забрана за всички събирания

СО получи над 15 млн. евро държавно финансиране за общински проекти

СО получи над 15 млн. евро държавно финансиране за общински проекти

България Преди 13 часа

Кметът на София Васил Терзиев очаква справедливост и предвидимост от следващото правителство

Мотоклубове са в протестна готовност заради поскъпването на "Гражданска отговорност"

Мотоклубове са в протестна готовност заради поскъпването на "Гражданска отговорност"

България Преди 13 часа

Комисията за финансов надзор и тази за защита на конкуренцията проверяват казуса