10 млн. лева безвъзмездна финансова помощ ще получат зърнопроизводителите за реколтата през 2004 г., съобщиха от пресцентъра на МЗГ, цитирайки решение на УС на ДФ "Земеделие". Средствата се отпускат за закупуване на семена за есенната сеитба на хлебна пшеница, пише ПАРИ.

С финансовия ресурс на фонда ще се осигурят 69 400 т сертифицирани семена от първо и второ размножение, като заделените средства са 8,5 млн. лева. 800 000 лева ще бъдат разпределени за закупуването на базови семена, уточниха от фонд "Земеделие", а 700 000 лв. - за предбазови. Максималната площ, за която един земеделски производител ще може да кандидатства за засяване със сертифицирани семена е 5 000 дка, а за семепроизводство - 3 000 дка.

Ръководството на Агенцията за приватизация ще предприеме необходимите законови мерки във връзка с продажбата на 65 на сто от БТК, предаде Дарик радио. Тази препоръка даде на Изпълнителният съвет Надзорният съвет на агенцията, след като бе сезиран за липсващата банкова гаранция, която кандидат-купувачът "Вива Венчърс" трябваше да представи по сделката за БТК.

През септември започва подготовката на регионални планове за развитие на екотуризма в дванадесет района на страната, които са потенциални екотуристически дестинации, са съобщили за БТА от проект "Опазване на биологичното разнообразие и икономически растеж" II /ОБРИР/. Проектът е спонсориран от Американската агенция за международно развитие и правителството, пише ДНЕВНИК.

Печалбата на Българската телекомуникационна компания (БТК) за шестте месеца на 2003 г. преди данъчно облагане е 176 млн. лв. Това сочи финансовият отчет на компанията. През 2002 г. печалбата за същия период беше 153 млн. лв.

Средната сума по един депозит, открит от домакинствата в банка, е 600 лв. Това показват данните на Българската народна банка (БНБ) за структурата на влоговете в страната към първото шестмесечие на 2003 г., обявява ДНЕВНИК.

Трябва да се има предвид, че общият брой на депозитите, открити от граждани, е точно 10 млн. (валутни и левови), докато броят на населението в България е под 8 млн. души, което означава, че всеки вложител има по няколко сметки.

Няма да има увеличение на цените на телефонните разговори до края на годината, обяви министърът на транспорта и съобщенията Николай Василев. Миналата година се прогнозираха няколко увеличения за 2003 г., но поскъпването стана наведнъж, припомня СЕГА.

И занапред ще се вдига цената на градските разговори, а ще поевтиняват междуселищните и международните. Съотношението между трите цени преди две години е било 1:30:115, сега е 1:6:15, а в средносрочен план трябва да стигне 1:3:9, както е в Европа.

Първият търг за покупка на зърно от резерва се очаква да бъде на 17 септември, обяви вчера пред БТА зам.-министърът на земеделието Бойко Боев. Търговете ще бъдат седмични. Предвидени са ограничения на максималните количества до размера на производството на предприятията за миналата година.

Към фермерите ще бъдат насочени 20 000 т от общо 100 000 т, пшеница, с които държавата реши да се намеси на пазара, научи "Сега". Целта е да се подкрепят животновъдите и да се раздвижи пазарът на фуражно зърно.

Държавната комисия за енергийно регулиране (ДКЕР) обяви вчера търг за газифицирането на един от осемте региона в България - "Добруджа". Той ще се проведе на 26 януари догодина и е за инвеститор, който да изгради газоразпределителна мрежа в почти цяла североизточна България.

Регион "Добруджа" обхваща и Варна, но през лятото ДКЕР реши да извади града от обхвата на лицензията, която ще издаде. Черноморската столица ще се газифицира от "Варнагаз"- дружество на общината и "Овергаз", което пък от своя страна ще газифицира града без три квартала: "Владислав Варненчик", "Аспарухово" и "Младост". За тях ДКЕР преди това реши да издаде лицензия на "Примагаз".

Сметките за ток могат да се плащат и на части. Това съобщи шефът на столичното Енерго Георги Миков. "Не разсрочваме борчовете на всеки. Съгласяваме се на този вариант, ако абонатът е беден и не може да погаси дълга си накуп. Освен това натрупаната сума трябва да е над 500 лева", обясниха от дружеството. Големите длъжници трябва да подпишат договор за разсрочено плащане. За целта се подава молба в Енергото, информира СТАНДАРТ.

До 55-60 лв. ще скочи застраховката "Гражданска отговорност" за най-масовите коли до 1300 куб. см догодина, съобщават пред "Стандарт" експерти. Сега собствениците на стари опели и фолксвагени плащат по 49 лв.

Минималните тарифи по "Гражданска отговорност" за следващата година ще бъдат окончателно одобрени в края на септември или началото на октомври. Това ще стане след анализ с кои автомобили се правят най-често катастрофи и какви щети се причиняват. При сблъсък мощните джипове и спортните автомобили обикновено нанасят най-много вреди.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

България Преди 5 часа

Студентите са подкрепени и от целия факултетен съвет на факултет "Екранни изкуства"

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

България Преди 6 часа

Става въпрос за еднолентов път между селата Седларци и Жълтуша

Автомобил помете пешеходец край Самоводене

Автомобил помете пешеходец край Самоводене

България Преди 8 часа

В резултат на инцидента, движението по пътя в съответния участък е временно преустановено

ЕС наложи санкции на руски учени за отравянето на Алексей Навални

ЕС наложи санкции на руски учени за отравянето на Алексей Навални

Свят Преди 8 часа

Много вероятната причина за смъртта на Навални е отравяне с епибатидин

Глобиха чужденци, влезли в едно от Седемте рилски езера

Глобиха чужденци, влезли в едно от Седемте рилски езера

България Преди 8 часа

На чужденците са съставени актове за установяване на административно нарушение

София, Пловдив Бургас и Варна подадоха кандидатури за „Евровизия 2027“

София, Пловдив Бургас и Варна подадоха кандидатури за „Евровизия 2027“

България Преди 9 часа

Конкурсът преминава във следваща фаза - оценка на кандидатурите

ГДБОП разби канал за антики с ценности за над 120 000 евро

ГДБОП разби канал за антики с ценности за над 120 000 евро

България Преди 10 часа

Двамата заподозрени са били арестувани при опит за осъществяване на сделка

Кризата в Русия ескалира, спряха продажбите на бензин за гражданите в Новоросийск

Кризата в Русия ескалира, спряха продажбите на бензин за гражданите в Новоросийск

Свят Преди 11 часа

Украинските удари принудиха Русия да внася бензин от страни като Индия

Как да проверите новия размер на пенсията си

Как да проверите новия размер на пенсията си

Парите ни Преди 11 часа

Видео обяснява стъпките в електронния портал след осъвременяването от 1 юли

Снимката е илюстративна

По-страшна от Холивуд: Запознайте се с Титанобоа – 1-тонната змия, властвала над Амазония

Свят Преди 11 часа

Дълга колкото самолет и тежка колкото кола, праисторическата чудовищна змия е поглъщала цели крокодили

Пуснаха под домашен арест водача на джета край Ахелой

Пуснаха под домашен арест водача на джета край Ахелой

България Преди 11 часа

По време на съдебното заседание стана известно, че на надуваемия атракцион първоначално са се качили петима израелски туристи

Кръстиха новородено момиче на Ерлинг Холанд

Кръстиха новородено момиче на Ерлинг Холанд

Свят Преди 11 часа

Голът на нападателя вдъхновил бащата Бярте да преосмисли избора на име за дъщеря си

Заплаха от супертайфун над териториите на САЩ в Тихия океан

Заплаха от супертайфун над териториите на САЩ в Тихия океан

Свят Преди 11 часа

Днес Бави се намира на 1223 км източно от Гуам

Отстъпките се връщат на имотния пазар

Отстъпките се връщат на имотния пазар

Парите ни Преди 11 часа

Над половината продавачи вече правят компромис с цената, но най-често в рамките на 2 до 10%