О хранителите във варненските дискотеки "Час пик" и "Тра-ла-ла" са пребили снощи двама журналисти.

Побоят станал около 1 часа след полунощ в две съседни заведения. Бити са журналистът от "24 часа" Ясен Димов и служителката от телевизия МСат Мария Димова.

Ясен Димов е син на водещия на предаването "БГ шоу" по МСат Неделчо Михайлов, който е също така зам.-председател на Общинския съвет във Варна и лидер на движение "Нашият град".

Той разказал пред медиите, че охранителите са му нанесли побой и са пребили още трима негови приятели.

Четирима души от охраната на заведенията "Час пик" и "Тра-ла-ла" са задържани, съобщи пред кореспондент на БГНЕС пресаташето на Областната дирекция "Полиция" (ОДП) във Варна Калинка Пенчева.

Управителите на двете заведения също са привикани да дадат обяснения във връзка с тежките инциденти, случили се снощи в двете дискотеки.

Заведенията се управляват от хора от най-близкия кръг на известната варненска група ТИМ.

Повод за първия инцидент, който се е разиграл в "Час пик", бил фактът, че младеж от компанията се разстроил от пусната от дисководещия песен. Тя му напомнила за техен 24-годишен приятел, който погребали този четвъртък.

Младежът не сдържал мъката си и се разплакал, след което клекнал, за да прикрие сълзите си. Тези негови действия афектирали охранителите и трима от тях го извели от заведението.

След тях тръгнало още едно момче от компанията на Ясен Димов. Отсъствието им разтревожило останалите и Ясен излязъл, придружен от приятелката си, за да провери какво става.

Видяли, че двамата младежи били жестоко налагани от шестима охранители. Ясен се опитал да ги спре, за което отнесъл три удара по главата, последния - с крак.

Той извикал полиция, а докато органите на реда се появят, охранителите се покрили. Резултатите от жестокия побой над четиримата младежи са повече от плачевни.

Всички са пребити жестоко. На едно от момчетата е направена спешна 3-часова операция на челюстта, а утре ще му бъде извършена повторна.

Друга драма се е разиграла по същото време в съседната дискотека "Тра-ла-ла". Там е пострадала служителката на МСат Мария Димова.

В компанията на съпруга си са празнували предстоящото му заминаване на плаване с кораб. Без да иска, Мария събаря чаша от масата.

След това й неволно действие, за което Мария е предложила да си плати, тя била била нападната от охраната на заведението. Съпругът й реагирал на тези действия, след което охранителите жестоко го пребили.

Резултатите от побоя са счупен крак, ръка и множество други наранявания. По ирония на съдбата всичко това се случва само ден след Световния ден на свободата на словото, пише кореспондентът на БГНЕС.

Ден по-късно в netinfo.bg i се получи писмо по електронната поща, в което жена, представяща се като Мария Димова, написа:

"Аз съм Мария Димова и написаното във вашия сайт не отговаря на истината. Съпругът ми не е моряк и се занимава с бизнес в София. Той и аз сме добре и във въпросната вечер не сме били във Варна, а в София. Първо, аз бях на работа и водих новините в 19 и 23 часа. Второ, аз съм бременна в седмия месец и не е удачно да посещавам нощни заведения. Пресаташето на МВР - Варна провери информацията днес и знае , че това не отговаря на истината..."

Телевизия МСАТ е собственост на групата ТИМ. 

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Туск: Русия е дългосрочна заплаха за Европа и НАТО</p>

Полша и Великобритания подписват отбранително споразумение

Свят Преди 7 минути

Туск заяви, че партньорството ще бъде насочено срещу руската заплаха

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Любопитно Преди 10 минути

Ново мащабно проучване на учени от университета Шандонг откри неочаквана връзка между възрастта на първия полов акт и качеството на живота на старини. Генетични маркери показват, че ранният сексуален дебют може да е сигнал за по-неблагоприятно стареене

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

Любопитно Преди 46 минути

В новия епизод на подкаста NOVA LAB Баланс по тези теми разсъждават психотерапевтът Велислава Донкина и водещата Лора Инджова

<p>&quot;Колко взима колегата?&quot;:&nbsp;Тайната на заплатите пада</p>

Тайната на заплатите пада: Какво ще се промени за работници и работодатели

България Преди 48 минути

Най-голямата промяна ще бъде при служителя, коментират експерти

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

Свят Преди 53 минути

Сестрите и майката на покойния актьор от „Приятели“ Матю Пери споделиха съкрушителни разкрития преди произнасянето на присъдата на личния му асистент Кенет Ивамаса. Те обвиниха служителя в жестоко предателство, лъжи и съучастие в смъртта на звездата

НАСА обяви изграждането на постоянна база на Луната

НАСА чертае граници на Луната: Започна изграждането на първата постоянна база

Любопитно Преди 57 минути

НАСА планира „Артемис III“ за средата на 2027 г., като кацането на двама астронавти на Луната ще последва още през 2028 г.

,

От „Аполо 11“ до „фърита“: Необичайната съдба на един легендарен самолетоносач

Любопитно Преди 1 час

За ужас на ветераните, историческият кораб „Хорнет“ се превърна в декор за забавления на хора, маскирани като животни

<p>ВСС прие оставката на&nbsp;Сарафов, спря му &quot;златните&quot;&nbsp;20 заплати</p>

ВСС прие оставката на Борислав Сарафов като директор на НСлС, спря му "златните" 20 заплати

България Преди 1 час

Висшите магистрати приеха оставката с 8 гласа "за" и преназначиха Сарафов като редови следовател

Владимир Путин

Путин е на ръба: Скритите пукнатини в режима в Кремъл

Свят Преди 1 час

Дори ако в Русия и Украйна настъпи мир при условия, приемливи за Кремъл, щетите, които вече са нанесени върху геополитическото положение на Русия, ще останат. Тази война се оказа гигантска геополитическа грешка

Откриха мъртъв мъж в къща, полицията задържа млада жена и домакина

Откриха мъртъв мъж в къща, полицията задържа млада жена и домакина

България Преди 1 час

Престъплението е извършено в софийското село Ямна

<p>Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис и се събра с важен мъж от миналото си (СНИМКИ)</p>

Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис и се събра с важен мъж от миналото си

Любопитно Преди 1 час

Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис на премиерата на новата романтична комедия на Netflix „Служебен романс“. Актрисата заложи на вечния холивудски блясък, а вечерта донесе и емоционална среща с неин колега от култовия биографичен филм „Селена“

<p>Диаманти за 90 000 евро на корта:&nbsp;Сабаленка блесна с бижута по-скъпи от наградата на съперничката ѝ</p>

Диаманти за 90 000 евро на корта: Арина Сабаленка блесна с бижута по-скъпи от наградата на съперничката ѝ

Любопитно Преди 1 час

Тенис звездата се появи с внушителни скъпоценности в Париж, които струват повече от наградния фонд на победената ѝ съперничка

Белгия изпраща миночистач в Средиземно море

Белгия изпраща миночистач в Средиземно море

Свят Преди 1 час

Корабът може да участва в операция на НАТО за разчистване на Ормузкия проток

Доналд Тръмп в Овалния кабинет с представители на UFC, включително бойците Илия Топурия и Джъстин Гейджи

ММА клетка в Белия дом? Невижданото зрелище, което Тръмп вдига пред Овалния кабинет

Свят Преди 1 час

Събитието, наречено „UFC Freedom Fights 250“ (Битки на свободата на UFC 250), ще се проведе на 14 юни – което съвпада с рождения ден на президента и Деня на знамето

Петима младежи се удавиха по време на рекордна гореща вълна във Великобритания

Петима младежи се удавиха по време на рекордна гореща вълна във Великобритания

Свят Преди 1 час

Докато температурите на острова счупиха исторически рекорди с над 35°C, спасителите предупреждават за смъртоносен шок от все още студените води