А нгел Бончев е направил дарение под натиск, заяви Нешка Робева на пресконференция на фондацията "Утре за всеки", за която ансамбълът на знаменитата треньорка и хореографка е изнасял благотворителни представления.

Според Робева не бива касата на фондацията да бъде омърсявана. Парите трябва да останат в държавата и тя да прецени, какво да се случи с тях.

Нешка Робева не е член на фондацията, но подкрепя инициативата й за изграждане на дневен център за рехабилитация на жени, оперирани от рак на млечната жлеза.

Нина Хаджийска от фондацията, каза , че ако се установи, че парите са били дадени наистина под натиск, тя и колегите й ще се консултират с адвокатии с държавните органи, какво да правят с тях.

Не се притесняваме от проверка на фондацията, защото цялата ни дейност е законна и подкрепена с документи. Искаме да създадем център и бихме използвали парите за добра кауза, каза Хаджийска и уточни, че за създаването на центъра са необходими 600 000 лв.

Марин Хаджийски от фондацията каза, че не е познавал Ангел Бончев преди да бъде направено дарението и го е приел, защото е за добра кауза. Не е взимал пари в брой и има информация, че те са внесени в банка, но още не са пристигнали по сметките на фондацията.

"Нямаме никаква връзка с похитителите и не се страхуваме, че може да ни бъде потърсена сметка от някого, защото съвестта ни е чиста. Досега фондацията е събрала за създаването на дневния център 56 453 лв. от преки дарения, 11 000 лв. от есемеси, 8 640 под формата на офис-техника и 13,500 лв. под формата на строителни материали.

Кампанията за набиране на средства е започнала на 14 април т. г.

Румяна Козарева - председател на фондация "Утре за всеки", каза, че е
направен банковия превод по сметката на фондацията на дарените 157 хил. евро. Понеже става дума за валутен превод, се очаква сумата да постъпи утре в сметката на фондацията.

Би Ти Ви съобщи, че днес Ангел и Камелия Бончева са напуснали София в неизвестна посока, тъй като се боят за живота си.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Момиче преби майка си до смърт заради телефон</p>

„Престъпник ли съм, ако съм убила само един човек?“: Момиче преби майка си до смърт заради телефон

Свят Преди 11 минути

Пред разследващите в Минесота непълнолетната признала, че не е можела да издържи на емоционалния тормоз и критиките

„Сянката на Китай“ в „Темата на NOVA”

„Сянката на Китай“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 29 минути

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

<p>Стоянов отговори на Демерджиев: Санкциите по &bdquo;Магнитски&ldquo; са неприложими в България</p>

Калин Стоянов отговори на Иван Демерджиев: Санкциите по „Магнитски“ са неприложими в България и другите държави членки от ЕС

България Преди 1 час

Има регламент от 1996 година, който не допуска прилагането на санкции от трети страни по отношение на европейски граждани, каза Стоянов

Снимката е архивна: MV Hondius се превърна в плаваща карантинна зона под сянката на смъртоносния хантавирус

Взрив на норовирус на круизен кораб от Калифорния: Над 100 пътници се разболяха

Свят Преди 1 час

Екипажът на Ruby Princess изолира заразените и предприе масивна дезинфекция след завръщането си в Сан Франциско

<p>Демерджиев: В страната се прилагат както българското законодателство, така и санкциите &bdquo;Магнитски&ldquo;</p>

Иван Демерджиев: В този момент в страната се прилагат както българското законодателство, така и санкциите „Магнитски“

България Преди 1 час

Вътрешният министър бе изслушан относно информация във връзка с медийни публикации за полети, извършени от Пеевски с частни въздухоплавателни средства

<p>Стоянов: Кой разреши да се ползва системата PNR за пътуванията на Пеевски?</p>

ДПС сезира прокуратурата заради разкритията на Демерджиев

България Преди 2 часа

От партията настояват за проверка на основанията за извършените справки, свързани с полетите на Делян Пеевски

крипто

Край на анонимността при криптосделките

Парите ни Преди 2 часа

Данъчните ще получават данни за търговията с криптовалути

Майкъл Рубин

Лукс в бяло: Иванка Тръмп, Джей Зи и София Вергара на Бялото парти на Майкъл Рубин

Любопитно Преди 2 часа

Милиардерът Майкъл Рубин събра световния елит на ултра-ексклузивното си „Бяло парти“ в Хамптънс. В имението му за 50 милиона долара се забавляваха Иванка Тръмп, Джей Зи, София Вергара и Майк Тайсън, а купонът продължи до малките часове на нощта

<p>КС проверява данните за съвместното пътуване на Пеевски и Атанасова</p>

КС проверява данните за съвместното пътуване на Делян Пеевски и Десислава Атанасова

България Преди 2 часа

Това каза председателят на съда Павлина Панова, като уточни, че институцията няма законови механизми за реакция при подобни казуси

istock

Вдигат линията на бедност до 443 евро от 2027 г.

Парите ни Преди 2 часа

Промяната ще повиши част от социалните плащания и подкрепата за хората с увреждания

Тейлър Суифт и Травис Келси сключили таен брак преди партито с 1000 гости в Ню Йорк

Тейлър Суифт и Травис Келси сключили таен брак преди партито с 1000 гости в Ню Йорк

Любопитно Преди 3 часа

Поп иконата Тейлър Суифт и НФЛ звездата Травис Келси вече са законни съпрузи след тайна церемония, разкриват източници на Page Six. Двамата са дарили 26 милиона долара за благотворителност преди грандиозното сватбено парти за 1000 гости в Ню Йорк

<p>Кипър поема разходите за връщането на телата на загиналите българчета&nbsp;</p>

Кипър поема разходите по транспортирането на телата на загиналите в кола българчета

Свят Преди 3 часа

Телата на двете момчета, починали след престой в заключен автомобил край Декелия, ще бъдат транспортирани до България за сметка на кипърската държава

Екстремно време и скандали помрачават 250 години САЩ

Екстремно време и скандали помрачават 250 години САЩ

Свят Преди 3 часа

Очакват се рекордни фойерверки, мащабни прояви и засилени мерки за сигурност

Осъдиха Крис Браун да плати $13 милиона на икономка, осакатена от озлобеното му куче

Осъдиха Крис Браун да плати $13 милиона на икономка, осакатена от озлобеното му куче

Свят Преди 3 часа

Поп звездата Крис Браун беше осъден от съда в Лос Анджелис да плати близо 13 милиона долара обезщетение на бившата си икономка. Жената беше брутално нахапана и остана осакатена за цял живот от огромната кавказка овчарка на певеца в дома му

<p>Жена пострада при скок с парашут край Ихтиман</p>

Латвийска гражданка е с травма след скок с парашут в района на Ихтиман

България Преди 3 часа

Очакват се резултати от разследването и експертиза

<p>Детайлът, който всички забелязаха:&nbsp;Какво крие новият самолет&nbsp;на Тръмп</p>

Какво крие новият Air Force One на Тръмп: Детайлът, който всички забелязаха

Свят Преди 3 часа

Снимка от борда на дарения от Катар самолет разкри интериора, но фалшиви ли са кожените томове зад прессекретаря на Белия дом?