В еликобритания се опитва да създаде коалиция в Афганистан, съобщава на първа страница "Гардиън".

Вестникът пояснява, че след като Вашингтон е изтеглил 4000 войници от района на Кандахар, Лондон води преговори с Австралия, Канада, Нова Зеландия и още няколко страни да изпратят войски, за да продължи борбата срещу талибаните и "Ал Кайда" в този район.

Това става в момент, когато Великобритания трябва да изпрати 2000 войници и офицери в южната част на Афганистан като част от операцията на НАТО за опазване на мира в страната.

"Индипендънт" критикува САЩ за поведението им в Ирак под заглавие "Опит да се оправдае неоправдаемото".

Ако обвиненията, че американските войски са употребили бял фосфор при операцията си във Фалуджа през ноември, м.г. се окажат верни, тогава става дума за военно престъпление, категоричен е вестникът и настоява за провеждане на разследване.

Подобна позиция заема и "Гардиън", който твърди, че са използвани химически оръжия и мини с обеднен уран.

"Таймс" от своя страна пише, че френското правителство се опитва да подобри имиджа на страната в чужбина след апокалиптичните картини и съобщенията на американските медии за "мюсюлмански бунт".

Властите в Париж са обезпокоени, че туристите и чуждите инвеститори ще започнат да избягват страната, уточнява вестникът.

Премиерът Доминик дьо Вилпен вече е наредил на дипломатите да започнат офанзива за "избелване" образа на страната в чужбина, но туроператорите съобщават за 5% спад на туристическия поток, а бизнесмените се страхуват от рязко намаляване на инвестициите.

Париж е бил "ужилен" от начина на отразяване на безредиците в САЩ и Великобритания, който според французите е силно преувеличен, добавя изданието.

На критики обаче са подложени също руските и китайски медии, които според френските власти са сравнявали бунтовете с обстановката в Чечения и са пишели за расизъм.

В противовес на това "Гардиън" изтъква, че "Великобритания става все по-интегрирана в расово отношение", като цитира ново проучване, което разбива митовете, че мюсюлманите искат да живеят отделно и изграждат някакъв нов апартейд.

Изследването на Манчестърския университет влиза в противоречие с председателя на Комисията за расово равенство Тревър Макдоналд, който неотдавна каза, че Великобритания "постепенно се сегрегира", пише изданието.

Проучването показва, че броят на цветнокожите във Великобритания расте не поради имиграцията, а по чисто демографски причини, т.е. по-голяма раждаемост.

"Таймс" от своя страна съобщава, че се разработват нови телевизионни камери, които ще бъдат монтирани във влаковете и по гарите.

Те ще могат да алармират за забравени вещи и пакети във вагоните и да предупреждават за необичайно поведение на пътниците.

Междувременно стана известно, че правителството иска да започне проби на нова система за търсене на оръжия и експлозиви във влаковете, които пътуват от Лондон до аерогарите "Хийтроу" и "Гатуик".

Същият вестник съобщава, че учени от Китай са открили в южната част на страната вкаменелости от най-голямата човекоподобна маймуна в света, която преди 100 000 години е живяла редом с първите хора.

Става дума за примати, които са били високи повече от 3 метра и са тежали по 500 кг.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Орбан обвини Киев за намерените експлозиви в сръбския участък на газопровод

Орбан обвини Киев за намерените експлозиви в сръбския участък на газопровод

Свят Преди 6 часа

"Украйна от години работи за прекъсване на (руските) газови доставки за Европа", каза унгарският премиер

Израелският военен началник обеща засилване на ударите срещу "Хизбула" в Ливан

Израелският военен началник обеща засилване на ударите срещу "Хизбула" в Ливан

Свят Преди 7 часа

Това заяви началникът на израелската армия, генерал-лейтенант Еял Замир

Китай и Русия обсъдиха деескалация на конфликта в Близкия изток

Китай и Русия обсъдиха деескалация на конфликта в Близкия изток

Свят Преди 9 часа

Китай и Русия са близки икономически и политически партньори, като отношенията им се задълбочиха още повече след руската инвазия в Украйна през 2022 г.

,

Гардиън: Унгария избира между досегашния курс и промяна

Свят Преди 10 часа

Унгарците ще гласуват на 12 април на най-значимите избори в Европа тази година

,

Северна Македония намали акцизите на горивата

Свят Преди 10 часа

Решението беше обявено на пресконференция от премиера Християн Мицкоски

.

Десетки мигранти са в неизвестност след корабокрушение в Средиземно море

Свят Преди 11 часа

От началото на 2026 г. най-малко 683 мигранти са загинали или са в неизвестност при опити да прекосят морето

Сбогом на Малдивите и Венеция? Учените посочиха кои легендарни дестинации губим завинаги

Сбогом на Малдивите и Венеция? Учените посочиха кои легендарни дестинации губим завинаги

Любопитно Преди 11 часа

Учени предупреждават, че много легендарни места ще изчезнат завинаги

,

Полицията в Залцбург залови българи крадци на гуми

Свят Преди 11 часа

В петък вечер двамата българи – на 45 и 48 години – отишли с микробус до склад на фирма за продажба на гуми с намерението да влязат вътре с взлом

.

Кралското семейство се събра в Уиндзор за Великден, бившият принц Андрю остана в сянка

Любопитно Преди 12 часа

Крал Чарлз III и принцеса Кейт присъстваха на традиционната литургия в параклиса „Сейнт Джордж“, докато скандалите около по-малкия брат на монарха доведоха до неговото отсъствие

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Свят Преди 12 часа

Това заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски на 5 април – поредното от серия украински твърдения, че Москва оказва военна подкрепа на Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

Свят Преди 12 часа

Американският президент предупреди Иран, че страната ще се превърне в „ад“, ако не отвори Ормузкия проток, и обяви предстоящи удари по цивилни обекти

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

България Преди 12 часа

Военният министър подчерта, че сигурността на страната е гарантирана чрез НАТО

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Свят Преди 13 часа

Унгарският премиер заяви, че президентът на Сърбия Александър Вучич го е информирал в телефонен разговор

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Свят Преди 13 часа

След "обстойно претърсване на парка и околността" не е бил открит заподозрян, се посочва в изявлението

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

България Преди 14 часа

Причините за инцидента все още се изясняват

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Свят Преди 14 часа

Вучич предупреди за сериозна заплаха за енергийната инфраструктура