Ка адската компания ATI Technologies ще пропусне тазгодишното изложение CeBIT 2006, което се провежда през първата половина на март в Хановер, Германия.
За това съобщава Inquirer, позовавайки се на собствени източници.
ATI и основният й конкурент NVidia харчат по около 1 милион долара в Хановер всяка година. В тази сума влизат огромните наеми за щандове и тяхното изграждане, провеждането на игри и партита, хонорари на т. нар booth babies (момичета, които красят щандовете), персонални покани, хотелски резервации, самолетни билети и пр.
Според Inquirer този път ATI е взела решение да намали разходите за CeBIT и да се съсредоточи върху по-малки изложения с ограничен кръг поканени.
Това все пак не означава, че продуктите на канадската компания ще липсват в Хановер. Последните модели на ATI вероятно ще могат да се открият на щандовете на партньорите й.
Източник: IDG.BG