Б ербатов най-после взе отборен трофей - Карлинг къп. Който е и първият честно спечелен в кариерата му. За онази Купа на България с ЦСКА от 1999 в уговорения мач с "Литекс" по-добре да не говорим - тя е най-срамната в историята на футбола ни.

Но сега Митко достигна до първия си клубен триумф по перфектен начин - с добра игра и гол в мач-спектакъл пред препълнените трибуни на митичния Уембли. Дано да е здрав и да извоюва още много титли. Заслужава ги. Защото е уникат.

А на вътрешния фронт нищо радостно - само фалшификати. Тъй нареченият "нов Левски" още в първия му официален мач се видя, че е изтърсак на безумните ходове на ръководството на тима. Единствено вестта, че и "Народна армия", по подобие на "Герена", се обърна на сергия и който не е пожелал играч на ЦСКА, той не си е напазарувал, вероятно крепи донякъде сините фенове.

Така де, при нас като е мор, поне и при ония да е същото - това е запалянковската логика.

Аз обаче не съм човек, дето ще седне да се радва на чуждата мъка, пък била тя и червена. А и като гледам дереджето в моя клуб, някак си ми се струва проява на лош вкус да злорадствам по адрес на Армията. На какво отгоре?

Там е ясно - разпродават, защото нямат пари. И това е единственият начин да закърпят бюджета до лятото. Откак Лупи го отбиха от Кремиковци, прави какви ли не лупинги, завалията, че подопечните му да не тръгнат пак с обърнати джобове като братчетата на Гаврош.

Наскоро, като го питаха изпосталелите играчи що ги лъже за парите, той заби лаф, достоен за персонажа на Тодор Колев от "Опасен чар": "Аз не лъжа. Аз просто забравям."

Не е ли убиец, а? Иначе, откровено казано, не съзирам някакъв чар у Лупи. Но че е опасен, две мнения няма ? като въздуха над някогашната ни гордост на черната металургия.

Та така - "колосът" от Панчарево къса жива плът срещу пари, че да не му рухнат глинените джолани. Проза.

А на Герена какво? Там акат в ямб, хорей и александрин. В краен случай в бял стих. Зачимяват терена нов с бригадирския ентусиазъм на ПеньоПеневите герои от романтичния му период. Неуморно строят общежития, обгрижват дечицата с катерушки. Скоро сигурно ще приемат дългосрочна програма и за работа с младите майки.

Там много обичат да работят в перспектива. Мине не мине време, и обявяват новия насрещен план. Това, че разпродадоха отбора по най-пейзанския начин, и то е част от далновидната стратегия на ръководството начело с първия ръководител Тодор Батков.

На Лупи от "забравяне" носът му може да е стигнал размера на кремиковски комин, но в сравнение със словесните изцепки на Батков е направо незлоблив съчинител на частушки.

Ако се извадят изказванията на адвоката от последните години, ще излезе драматургия, на която и Йонеско би свалил шапка.

Но да се върнем на Армията. Честно, криво ми стана, когато разбрах, че Велизар Димитров, според мен най-добрият играч на ЦСКА през последното десетилетие, го пращат в маргиналния унгарски "Залаегерсег".

Там спонсор бил "Газпром" - с многото пари. Самият той призна, че се е съгласил на трансфера, защото вече не е в първа футболна младост и иска да се погрижи финансово за семейството си.

По принцип лошо няма, ако ставаше въпрос за някой друг. Но не и за Велизар. Той не е играч за Унгария. Таванът му е много по-висок. Заради такива като него си струва да отидеш на мач. Елегантен футболист, нестандартен, с фантазия. Все ще измисли нещо, с което да ти направи густо. Майстор.

Но няма никакъв късмет. Преди пет години, когато показваше най-добрия си футбол и беше в идеалната възраст да излезе в добър клуб от силно първенство, изтърваха момента да го продадат. После се контузи тежко. И това му се случва на няколко пъти - тъкмо се възстанови, влезе във форма и дойде точният момент за трансфер, той пак се контузва.

Тази зима отново стана така. И в националния отбор същата работа -прекалено малко мачове има за класата, която притежава.

Велизар винаги ми е правил добро впечатление и извън терена. Не се изхвърля да говори глупости преди и след мач. Обективен е. Уважава съперника.

На феновете на ЦСКА е спечелил обичта с играта и поведението си, не с патриотарщини от репертоара на драмсъстава. А на интелигентната част от другите фенове ? например сините, също им има уважението. Защото талантът, естетиката и моралът не признават граници.

Но съдбата не винаги е благосклонна към талантливите и достойните. Уви...

kultura.bg

Съпруга крещи на мъжа си: - Какъв е тоя сив косъм на сакото ти? Пак си ходил при майка си да се оплакваш!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски: Конфликтът в Украйна надмина войната на СССР срещу Германия

Зеленски: Конфликтът в Украйна надмина войната на СССР срещу Германия

Свят Преди 3 минути

По думите му тази „руска лудост“ може да бъде спряна само чрез общи усилия

Силни взривове отекнаха в Одеса, обстрелват града с дронове

Силни взривове отекнаха в Одеса, обстрелват града с дронове

Свят Преди 25 минути

Регионалните власти предупредиха всички хора да се укрият в бомбоубежища поради опасност от повторни атаки

<p>Радев връчва първия мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС</p>

Румен Радев връчва първия мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС

България Преди 1 час

Дотук се стигна след като правителството на Росен Желязков подаде оставка заради многохилядните протести в страната

Къде да не държите четката си за зъби: 3 места в банята, които я правят опасна

Къде да не държите четката си за зъби: 3 места в банята, които я правят опасна

Любопитно Преди 1 час

Неправилното съхранение може да превърне четката за зъби в развъдник на микроорганизми

Учени проектираха камера да търси извънземен живот

Учени проектираха камера да търси извънземен живот

Любопитно Преди 1 час

Проф. Ричард Маси от университета в Дърам заяви, че новата технология ще бъде „космическият телескоп Хъбъл на 21-ви век“

Периодичното гладуване не е магия: Отслабвате, но метаболизмът не се променя

Периодичното гладуване не е магия: Отслабвате, но метаболизмът не се променя

Любопитно Преди 1 час

Подробности за ползите от периодичното гладуване може да прочетете в следващите редове

Не спортувате? 6 риска за тялото ви, за които не всеки знае

Не спортувате? 6 риска за тялото ви, за които не всеки знае

Любопитно Преди 1 час

Редовната липса на физическа активност води до загуба на мускулна маса и наддаване на теглo

МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

Свят Преди 9 часа

Полицията ще работи по установяване на мотивите за вандалския акт

АПИ: Пътищата се почистват от 608 машини, обстановката е спокойна

АПИ: Пътищата се почистват от 608 машини, обстановката е спокойна

България Преди 10 часа

Временно поради обилен снеговалеж и почистване е ограничено преминаването на тежкотоварни автомобили по пътя Шипково – Рибарица, както и през проходите Превала и Троянски

Супермоделът Анок Яй претърпя животоспасяваща процедура заради сепсис

Супермоделът Анок Яй претърпя животоспасяваща процедура заради сепсис

Свят Преди 10 часа

В средата на декември тя е претърпяла операция на белия дроб, след като е била диагностицирана с вроден дефект

Броят на убитите при протестите в Иран надхвърли 500

Броят на убитите при протестите в Иран надхвърли 500

Свят Преди 11 часа

"Хюман Райтс Активистс" съобщиха днес, че за две седмици демонстрации са загинали 538 души - 490 демонстранти и 48 служители на силите за сигурност

Победители и "Грешници": Какво да очакваме от "Златните глобуси"

Победители и "Грешници": Какво да очакваме от "Златните глобуси"

Любопитно Преди 12 часа

„Златните глобуси“ са ключов етап от сезона на филмовите награди и се провеждат по-малко от две седмици преди обявяването на номинациите за „Оскар“

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Свят Преди 13 часа

Ведомството го определя като недопустимо посегателство срещу статута на дипломатическата мисия

Терзиев към софиянци: Ще реша проблема с боклука, колкото и да не вярват критиците

Терзиев към софиянци: Ще реша проблема с боклука, колкото и да не вярват критиците

България Преди 13 часа

Терзиев се извини на столичани за създадените неудобства и призна, че не е приятно гражданите да виждат подобни гледки пред домовете си

Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

България Преди 13 часа

Инцидентът между двете леки коли с разградска регистрация е станал около 16.30 часа