Д елото срещу скандално известния наркобос Будимир Куйович бе отложено от Хасковския окръжен съд за 4 април.
Причина за отлагането стана неявяването на защитата, която е била предупредена за новото заседание в 10 ч. днес след приключване на работата на съда снощи.
15 часовото заседание вчера приключи към 1 часа след полунощ. Делото се гледа при "закрити врати".
Защитата на наркобоса е сондирала предложение за споразумение, но от обвинението са били твърди, че минимумът, който ще изискат е 10 години затвор за Куйович, съобщи БГНЕС.
Заедно с Куйович са обвинени бившият свиленградски митничар Михаил Янков, д-р Николай Писков от Стара Загора и столичният бизнесмен Стойко Дойчев.
Според обвинението четиримата са действали като организирана престъна група от 15 октомври 2007 до 29 декември същата година. Водач на групата е бил Куйович.
Целта им е била да вършат съгласувано в страната и в чужбина престъпления по придобиване, държане и разпространение, както и по пренасяне през границата в страната ни, без надлежно разрешително, на високорискови наркотични вещества в особено големи количества.
Четиримата бяха арестувани в края на декември 2007 г. и отговарят за контрабанда на 60 кг хероин през ГКПП Капитан Андреево и съхранение на 21 килограма амфетамини в старозагорско село. Общата цена на заловения наркотик е около 7 млн. лева по цени на съдебната система.
До 1 часа тази нощ са разпитани 15 свидетели. Единият от тях - сръбският гражданин Синап Шушарович, бе под полицейска охрана заради получени заплахи за живота си. Друг от свидетелите припадна - бил инсулинозависим диабетик.
От подсъдимите досега е разпитан единствето д-р Писков. Куйович е отказал да дава показания, като е заявил пред съда, че ще говори в края на процеса.
Делото протича при небивали мерки за сигурност. Подсъдимите бяха вкарани в залата освен с белезници и с вериги на краката. Полицията е отцепила с жълти ленти улица до страничиня вход на съдебната палата.