PR Фестивал 2022 „Силата на думите. Думите на силата”
Източник: „Силата на думите. Думите на силата”

Н а 18 и 19 май 2022 г. в литературен клуб “Перото” в гр. София ще се проведе PR Фестивалът на Българското дружество за връзки с обществеността под надслов „Силата на думите. Думите на силата.“ Тази година фокусът на традиционния фестивал ще бъде професионалната комуникация в контекста на глобални събития като войната в Украйна. Представители на медийния и комуникационен бранш у нас ще дискутират ролята на медиите и бизнеса по време на конфликти, както и потенциалните кризи за сферата на обществените комуникации вследствие от такива събития.

Тази година програмата на PR Фестивала ще привлече практици и академици както от България, така и от чужбина. Първият фестивален ден ще стартира с академичен омнибус на Българската академична асоциация по комуникации, който ще представи практически изследвания и ще даде научно обяснение на наблюдаваните процеси.

Журналистът на NOVA Лора Крумова и преподавателят в Нов български университет проф. Веселин Методиев ще представят в самостоятелен панел гледни точки към медийното противодействие на дезинформацията, която много често разделя българското общество. Те ще дадат примери от съвместната инициатива на Новините на NOVA и НБУ - общия телевизионен проект „Гласът на науката“. В поредица от 9 разговора, журналистите на NOVA и NOVA NEWS обсъдиха с преподаватели от университета последните научни изследвания за COVID-19 и влиянието му върху различни аспекти от живота.

Проф. Емил Григоров, преподавател по философия в колежа „Гарно“, Канада, ще говори за интелектуалната свобода и крайната необходимост от нейното извоюване днес за формирането на интелектуално и морално отговорни граждани.

Темата ще бъде обсъждана и в откриващата дискусия „Думите на силата“. Своите гледни точки ще представят проф. Георги Лозанов и журналистите Емил Спахийски, Спас Крайнин и Марина Стоименова, а разговорът ще води Доника Ризова. Насоки как да подхождаме критично към новините и да различаваме езика на омразата и doublespeak (от англ. “двойно говорене”), ще даде проф. Андреана Ефтимова от ФЖМК на СУ „Св. Климент Охридски“.

Вторият ден от Фестивала, 19 май, ще започне с дискусия на тема „Комуникации и управление на промените” с участието на Екатерина Анчева, директор „Връзки с обществеността и корпоративни комуникации“ в УниКредит Булбанк, Силвия Костова, директор “Корпоративни комуникации и маркетинг” в Пощенска банка и Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации” в А1.

Денят ще продължи с разговор на тема „Как бизнесът променя обществото – добри практики и нужди“ с участието на Ирина Порузян, търговски директор в Нет Инфо, Георги Минев, главен редактор на Money.bg, , Макс Гурвиц, управляващ партньор на Vitosha Venture Fund и Андрей Бъчваров, основател на AntHill, с модератор Пепи Димитрова, управляващ партньор в pr2 и председател на Комисията по професионална етика на БДВО.

Последният дискусионен панел в рамките на Фестивала ще бъде свързан с работодателската марка и посланията, чрез които я изграждаме един работодателски бранд. В този панел участие ще вземат Станимира Ковачева, директор Global Employer Branding and Recruitment Marketing в Tek Experts, Виктория Добринова, маркетинг мениджър в Career Show и други.

В рамките на Фестивала са планирани представяния по темите за дезинформация, проверка на факти, на различни решения за медиен мониторинг и управление на комуникациите.

Пълната програма можете да намерите ТУК

По традиция PR Фестивалът ще завърши с официалната церемония по връчване на наградите PR Приз 2022.

NOVA и Нет Инфо са медийни партньори на събитието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>След жп инцидента край Симеоновград: Машинистите обвиниха състоянието на релсовия път</p>

След жп инцидента край Симеоновград: Машинистите обвиниха състоянието на релсовия път

България Преди 59 минути

От пожарната уверяват, че опасност от ново възпламеняване към момента няма

<p>Ще остане ли в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ</p>

Бургаският съд решава дали да остави в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ

България Преди 1 час

МВР започва вътрешна проверка, след твърдения на близки на пострадалите, че случаят се прикрива, тъй като родителите на виновния шофьор работят в полицията

<p>След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси</p>

След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси

България Преди 2 часа

„Абсолютен опит за убийство. Това не се различава по нищо от това да влезеш с пистолет в автобус и да започнеш да стреляш“, категоричен е автомобилният експерт Филип Лазаров

<p>Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците</p>

Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците

Свят Преди 2 часа

Тръмп аплодира Путин при пристигането му в Аляска – а руският президент вероятно си е тръгнал доволен от себе си.

<p>Почитаме български светец, какви са поверията за днес</p>

Почитаме български светец, какви са поверията за днес

България Преди 4 часа

Православната църква чества паметта на преподобния Йоаким Осоговски

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп

Мелания Тръмп e изпратила писмо на Путин по мъжа си

Свят Преди 4 часа

Не е ясно съсдържанието на писмото, но служители в Белия дом са казали, че в него се споменават отвличанията на украински деца от Русия

Елвис Пресли

16 август: „Кралят“ на сцената и човешките слабости – Елвис Пресли

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

България Преди 5 часа

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Технологии Преди 5 часа

Умните асистенти могат да бъдат и полезни

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 11 часа

На мястото е обявено извънредно положение

<p>Експерт коментира езика на тялото на Тръмп и Путин</p>

Експерт по езика на тялото разкри какво показва ръкостискането между Тръмп и Путин

Свят Преди 11 часа

Анализ на жестовете и ръкостисканията, които разкриват динамиката между двамата лидери

Лимузината на президента Доналд Тръмп, известна като „Звярът“, малко преди той да напусне Белия дом в петък, 15 август 2025 г., във Вашингтон. Днес президентът Тръмп пътува за среща с руския президент Владимир Путин в Аляска, на военна база на САЩ.

Лимузината на Путин срещу „Звяра“ на Тръмп

Свят Преди 11 часа

Топли ръкостискания и усмивки: Путин и Тръмп стартират срещата в Аляска с приятелски тон

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

България Преди 12 часа

Караджов: И книжки трябва да се взимат!

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 13 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Свят Преди 14 часа

Зеленски: Русия трябва да сложи край на войната, която започна