Kasabian са вторият хедлайнер за "Спирит ъф Бургас"
Източник: netinfo

Б ританската група Kasabian официално потвърди участието си на тазгодишното издание на музикалния фестивал "Спирит ъф Бургас" (Spiritofburgas.com).

Пет успешни албума, 13 спечелени музикални награди, включително за "Най-добра британска банда" и "Най-добра група на живо" - така накратко описват Kasabian медиите по света.

Британците често са споменавани като една от най-добрите банди на XXI век и неслучайно миналата година получават обаждането, за което мечтае всеки музикант – покана да бъдат хедлайнери на най-значимия фестивал в света – Гластънбъри (Glastonbury).

На 8 август ще чуем най-големите им хитове, сред които Days are forgotten, Underdog, Fire, Club Foot, Man of simple pleasure и още много парчета от петте им албума.

Стилът, който описва Kasabian, e бунтарски микс от алтернативен рок, инди рок и електронно звучене.

Специфичното отношение към създаването на музика и отличителният стил на бандата личат от дебютния им албум Kasabian (2004), след който всички започват да ги сравняват с Muse, Arctic Monkeys и дори Oasis.

Следват още четири албума - Empire (2006), West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009), Velociraptor! (2011) и последното им творение 48:13 (2014).

„Истински и неподправен рок, който звучи невъобразимо добре на живо“, това ни предвещават момчетата от бандата според британското издание "Гардиън".

"Спирит ъф Бургас" ще се проведе на 7 и 8 август на централен плаж Бургас, а сред останалите потвърдени имена са Роби Уилямс, Милоу и др., както и едни от най-добрите български групи и артисти.

Билети на цени от 99 лева за 7 август и 60 лева за 8 август може да закупите онлайн в мрежата на "Ивентим". В продажба са още и билети за Golden Circle (само за 7 август), ВИП трибуни със седящи места и двудневни билети за целия фестивал.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

България Преди 1 час

ИТН: Тази война ще доведе до огромен миграционен натиск

Великобритания, Франция и Германия осъдиха иранските удари

Великобритания, Франция и Германия осъдиха иранските удари

Свят Преди 3 часа

Съвместно изявление на британския премиер, френския президент и германския канцлер

<p>След Съвета: Гюров с важни новини за националната сигурност</p>

Гюров след Съвета по сигурността: Няма директна военна заплаха за България

България Преди 3 часа

Рано тази сутрин Съединените щати и Израел започнаха военни операции срещу Иран. Техеран отвърна на удара с балистични ракети срещу Израел, Бахрейн и Обединените арабски емирства

"България Еър" анулира полети до Близкия изток

"България Еър" анулира полети до Близкия изток

Свят Преди 3 часа

Отмяната на полетите се дължи на ескалацията на напрежението между Израел и Иран

Норвегия и Испания застанаха против атаката срещу Иран

Норвегия и Испания застанаха против атаката срещу Иран

Свят Преди 4 часа

Тя не съответства на международното право

<p>Тити Папазов от Израел: Има война. Няма хора по улиците</p>

Тити Папазов от Израел: Има война. Няма хора по улиците. В безопасност съм

България Преди 4 часа

Чакам да се намери решение как бързо да се приберем до България, казва още Папазов

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Свят Преди 4 часа

53 ученички все още са под развалините

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Свят Преди 4 часа

Бурдж Халифа в Дубай беше евакуирана на 28 февруари 2026 г., след като в целия град бяха докладвани силни експлозии – част от ескалиращия конфликт между САЩ, Израел и Иран

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

България Преди 4 часа

“Това е жалка трагедия. Нищо от това нямаше да се случи, ако бях допуснат до МС”, обясни Костадинов

Къде е Али Хаменей? Сателитни снимки разкриват мащабни разрушения в дома на аятолаха

Къде е Али Хаменей? Сателитни снимки разкриват мащабни разрушения в дома на аятолаха

Свят Преди 5 часа

Най-малко четири сгради са били ударени в резиденцията в центъра на Техеран

Аятолах Али Хаменей

Пирамидата на властта в Техеран: Кой и как управлява Иран

Свят Преди 5 часа

Структурата на иранския режим е изградена след Ислямската революция от 1979 г., която помете монархията в Иран и създаде държава, която е отчасти теокрация, отчасти република – с шепа полудемократични институции, обгърнати от система, която в крайна сметка е религиозна

<p>&bdquo;Исторически урок&ldquo;: Елитните сили, с които Иран плаши света</p>

„Исторически урок“ от Техеран: Кои са елитните сили, с които Иран плаши САЩ и Израел

Свят Преди 5 часа

Ислямския революционен гвардейски корпус (IRGC), елитното крило на иранската армия, подкрепя иранския режим в продължение на десетилетия. На него е възложено както да се бори с врагове в чужбина, така и да потушава протести у дома. Ето какво трябва да знаете за него

Край на режима „бий се или бягай“: Как 20 минути навън променят химията на мозъка ни?

Край на режима „бий се или бягай“: Как 20 минути навън променят химията на мозъка ни?

Любопитно Преди 5 часа

Навикът за редовни разходки на чист въздух помага за намаляване на нивата на стрес, подобряване на настроението и възстановяване на емоционалния баланс