Румен Гечев: ГЕРБ готвят драстично увеличение на данъците, няма да завършат АЕЦ „Белене”
Румен Гечев   

Г ЕРБ готвят драстично увеличение на данъците, а гласувайки за техните кандидати за народни представители в Плевенска област се слага кръст върху проекта за АЕЦ „Белене”.

Това заяви днес на пресконференция в Плевен водачът на листата на „БСП за България“ за 15-ти МИР проф. Румен Гечев.

Той направи критичен анализ на икономическия раздел на предизборната платформа на ГЕРБ.

Проф. Гечев изведе няколко основни акцента. На първо място обърна внимание, че всички разчети по основните макроикономически показатели се основават на нереалистичен икономически растеж за периода 2021-2025 г. Нарастването на БВП на 196 милиарда лева до 2025 г. (стр.9 от програмата) би било възможно, ако икономиката ни расте средногодишно с фантастичните 14 %. Затова и всички чудеса със средни и минимални заплати, пенсии и прочее, които пряко зависят от БВП са розови мечти, категоричен бе водачът на листата на БСП в Плевен.

"Няма никакви индикации, че лансираните икономически мечти в програмата на ГЕРБ са взели под внимание пандемията Ковид-19", подчерта проф. Румен Гечев. И добави, че нито последиците от провала в опитите за управление на кризата, в т.ч. на ваксинирането, нито някакви прогнози колко дълго и до каква степен тази криза ще влияе върху българската икономика са взети предвид.

Кандидатът за народен представител обърна внимание и на това, че по същество ГЕРБ признават, че ще увеличат значително данъците и таксите за физически лица и за фирмите. Това увеличение може да бъде двойно и тройно, защото на стр.30 от програмата се посочва, че ще се въведе „подоходен местен данък“, ще се проведе „реформа за таксуване на битовите отпадъци“ и ще се въведе „справедлива пазарна оценка на недвижимите имоти“. „Всичко това е ясна заявка за въвеждане на нови и увеличаване съществуващи данъци и такси. При това тук няма никакви числа, както се казва, предлага ни се да подпишем празен предизборен чек.  ГЕРБ  лъжат за данъчните си намерения. Те подготвят данъчна ескалация, която ще се стовари особено тежко върху стотици хиляди семейства с ниски доходи”, заяви проф. Гечев.

Според него в предизборната си програма ГЕРБ показват лицемерие при отричането на европейския модел на БСП за промени в данъчната система за доходите на физически лица. На стр.29, посочи водачът на листата за 15-ти МИР-Плевен, пише, че „ако се въведе необлагаем минимум, без да се променят ставките на средните доходи….ще се реализира огромна загуба за бюджета  в порядъка на 1-1.5 милиарда“. Колко апокалиптично! Само че в платформата на БСП няма никакъв необлагаем минимум. 10%-ият данък остава за всички доходи до 3600 лева месечно. Пак да повторим, няма необлагаем  доход, т.е. няма и загуби от 1.5 милиарда лева. Въпросът е, къде са чели спецовете на ГЕРБ? Толкова ли са закъсали, че прилагат гьобелсови трикове, за да плашат избирателите?

Проф. Румен Гечев коментира и бъдещето на проекта за АЕЦ „Белене” и неговото отсъствие в програмата на ГЕРБ. „Лъсна лицемерието на ГЕРБ за ядрената централа „Белене“. Лупингите на Борисов от „прекрасен и необходим проект“, през „гьол“ и „атрактивен проект за стратегически чужди инвеститори“  са приземени. В раздел „ Енергетика“ (стр. 45) крещящо отсъства въобще думата „Белене“. Сякаш последно през 2018 г. ГЕРБ не внесе и не гласува в НС Решение за започване на преговори с потенциални инвеститори. Както и предупреждавахме, всичко това е било зле режисиран театър”, категоричен бе кандидатът за депутат. „Просто слугуването на чужди интереси беше крит зад уж добри намерения. За избирателите от Плевенска област, а и за цяла България, най-накрая става ясно, че докато са на власт, ГЕРБ никога няма да завършат този проект. За тях „началниците“ от Вашингтон и Брюксел, които ги държат на власт, са по-важни от интересите на българския народ”, заяви проф. Румен Гечев.

Това съдържание е част от платената изборна рубрика на сайта.

Съпругата:  – Скъпи, вярваш ли в любовта от пръв поглед? Мъжът:  – Да, ако бях погледнал втори път, щях да избягам!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Желязков: Заявяваме решимост да бъде повишена готовността за отбрана

Желязков: Заявяваме решимост да бъде повишена готовността за отбрана

Свят Преди 38 минути

Росен Желязков заяви подкрепа за Пътната карта за европейска отбранителна готовност 2030 г.

Унгария подписа договор за доставка на газ от САЩ

Унгария подписа договор за доставка на газ от САЩ

Свят Преди 1 час

Сиярто заяви по-рано, че до края на ноември в Унгария са пристигнали 7 милиарда кубически метра руски газ

Оцеляла от стрелбата на плаж Бонди е критикувана за молба за дарения

Оцеляла от стрелбата на плаж Бонди е критикувана за молба за дарения

Свят Преди 1 час

Самотна майка създаде кампания за дарения за нова чанта и телефон, след като изгуби своите по време на стрелбата на плажа Бонди

БСП се обяви против концесия или приватизация на "Топлофикация София"

БСП се обяви против концесия или приватизация на "Топлофикация София"

България Преди 1 час

Според Таков, решението днес минава през диалог с държавата

Оставиха за постоянно в ареста Росен Кръстев - Стъкларя

Оставиха за постоянно в ареста Росен Кръстев - Стъкларя

България Преди 2 часа

Сред задържаните е и оперативният полицай Юлиян Бързашки, както и разследващата служителка на МВР Луковит Милена Ботева

Русия забрани „Дойче веле”

Русия забрани „Дойче веле”

Свят Преди 2 часа

Телевизионният оператор вече беше обявен за „чуждестранен агент“

<p>ВВС ще се защитава по дело за 5 млрд. долара от Тръмп</p>

ВВС ще се защитава по дело за 5 млрд. долара от Доналд Тръмп

Свят Преди 2 часа

Медията се извини на Тръмп през ноември, но отхвърли исканията му за обезщетение и не се съгласи, че има „основание за иск за клевета“.

КС ще гледа делото за отнетите правомощия на президента да назначава шефовете на службите

КС ще гледа делото за отнетите правомощия на президента да назначава шефовете на службите

България Преди 3 часа

В заседанието участваха 12 съдии и определенията са приети единодушно

В "Люлин", София: Скоро ти и детето в корема ти ще умрете!

В "Люлин", София: Скоро ти и детето в корема ти ще умрете!

България Преди 3 часа

Обвиняемият е нанесъл три телесни повреди на съпругата си

От ЕП обясниха защо искат имунитета на Илхан Кючюк

От ЕП обясниха защо искат имунитета на Илхан Кючюк

Свят Преди 3 часа

От офиса на Кьовеши не съобщават къде се води въпросното разследване – в София или в Брюксел

Ужас, кървава драма насред Русия, недалеч от Москва

Ужас, кървава драма насред Русия, недалеч от Москва

Свят Преди 3 часа

Нападателят е арестуван

6 признака на деменция, проявени в средна възраст

6 признака на деменция, проявени в средна възраст

Любопитно Преди 3 часа

Очаква се новите случаи на деменция да достигнат 1 милион годишно до 2060 г., ако не бъдат предприети значителни мерки

Стрелба по превозно средство близо до летище JFK

Стрелба по превозно средство близо до летище JFK

Свят Преди 4 часа

Митнически служител извън дежурство е бил разпитван във връзка със стрелбата

<p>Какво е състоянието на детето, блъснато от кола в София</p>

Какво е състоянието на детето, блъснато от кола в София

България Преди 4 часа

Детето беше блъснато на пешеходна пътека в кв. „Хаджи Димитър“