Меглена Кунева: Защо Станишев не се яви на дебат
Меглена Кунева   
Източник: Реформаторски блок

З ащо г-н Станишев, който е водач на листата на БСП и председател на ПЕС, не се яви на нито един дебат в кампанията? Тогава защо се кандидатира за водач на листата – за да мълчи ли?

Това попита риторично в ефира на БНТ днес водачът на евролистата на Реформаторския блок и лидер на „Движение България на гражданите“ Меглена Кунева.

По думите й поведението на лидера на БСП е разбираемо, защото трудно може да бъде обяснено каква е ползата от „Южен поток“ за българските интереси, след като поправките в Закона за енергетиката са правени от депутатите на БСП под диктовката на руско търговско дружество, нито да се обяснят 420 хиляди безработни, въпреки че БСП обеща 250 хиляди нови работни места.

Меглена Кунева допълни, че е недопустимо с европейските средства да се пращат младите хора да метат по шест месеца улици или да чистят паркове. Какво се случва с тези млади хора след това и така ли БСП щесе пребори с младежката безработица – като създава безпомощни хора, попита Кунева и подчерта, че Станишев и БСП не са се явили на дебати пред хората, защото не знаят как да обяснят това.

Тя нарече истинско безобразие фалшифицираният постер на Корман Исмаилов на турски език, който вчера беше разпространен от ВМРО и ББЦ, сателити на ДПС, и обясни, че работят с компромати, понеже не могат по друг начин да намерят мястото си в кампания за Европарламент.

На една викторина за ЕС не могат да се явят, не познават ЕС и затова в последните дни се опитват да ни ударят на чест и на чувствителни теми като майчиния език, коментира тя, като добави, че още вчера реформаторите са сезирали прокуратурата и ЦИК за фалшификата.

Кунева прогнозира, че ще има компромати и скандали, защото в българския политически живот има участници с болно политическо съзнание, които още се заиграват с етническата карта.

Не може страна с платен вот и такова качество на дебатите преди евроизборите да разчита на репутация в Европа. Злоупотреби ще има в последните дни преди вота и е голям срам, че се пренасят тези пракитки в ЕП, коментира още Кунева.

РБ води смислена и целенасочена предизборна кампания, подчерта Меглена Кунева, с ясни послания за създаването на Европейски енергиен съюз, който ще намали с 30 % цената на газа и тока, както и за повече работни места и икономически растеж.

По думите й общият енергиен съюз е важен инструмент на растежа, който ще отпуши потенциала на икономиката. Не за усвояване, а за инвестиране на европейските пари трябва да говорим, посочи тя за следващия оперативен период и изрази съмнение, че БСП, ДПС и популистите ще направят каквито и да е реформи при това ниво на доверие на хората.

В заключение Меглена Кунева подчерта, че евроизборите са уникални с възможността българските граждани да гласуват преференциално. Единодушно бях избрана за водач на листата на РБ, от всички партии и лидерите им в Блока, и вярвам, че посочването от хората на номер 1 в преференциалното гласуване за мен, ще издърпа реформаторската листа нагоре. Вярвам, че така повече евродепутати от РБ ще могат да влязат в десницата в Европарламента, каза на финала на разговора Меглена Кунева.

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 7 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 8 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 9 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 9 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 10 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 10 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 10 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 10 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 10 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 11 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 11 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 11 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 12 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Преди 12 часа

Как автоматизираните доставки променят ежедневието ни – повече време, по-малко стрес

Почина младежът, наръган с нож в София

Почина младежът, наръган с нож в София

България Преди 12 часа

По случая са арестувани трима украински граждани

<p>Кога ще чуем първите коментари на ЕС за мирните усилия в Украйна</p>

Първи реакции от външните министри на ЕС за усилията за мир в Украйна - кога да ги очакваме

Свят Преди 12 часа

Министрите ще разговарят за последните положителни развития след консултациите между страните от Г-20