А нгел Христов, известен като единия от "братя Галеви", най-вероятно е починал в България. Извършват се и проверки на всички обстоятелства, има няколко образувани производства. Проверяват се и всички адреси, свързани и с брат му - Пламен Галев, и веществени доказателства дали този човек се е намирал или се намира в България. Това каза вътрешният министър Иван Демерджиев относно случая с Ангел Христов на Граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево".

По случая се работи много интензивно, увери още Демерджиев. До момента няма резултат от издирването на другото лице - Пламен Галев.

Демерджиев каза още, че съпругата на Христов давала изключително противоречиви данни за смъртта му. 

Има обаче факти, които трябва да се проверят. Днес е извършена аутопсия и всички необходими изследвания, които ще установят тези факти, добави Демерджиев.

Официално: Разкриха причината за смъртта на Ангел Христов​

По въпроса откъде Христов е влязъл в България има много спекулации, посочи вътрешният министър. Той отбеляза, че има съвсем легална възможност да се влезе у нас без проверка на документи от съседна Гърция - в момент, когато пунктовете са претоварени. Със сигурност влизането не е осъществено със самолет, по думите на Демерджиев. Той обобщи, че двете хипотези са пресичане на границата при облекчени проверки и нелегално през "зелената граница".

Всички полицейски сили в района на Дупница издирват всякакви веществени доказателства във връзка с починалия Ангел Христов, известен като един братята Галеви. Това обяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев на Капитан Андреево, където се откриват две нови ленти, предаде БНР.

Министърът съобщи, че Ангел Христов не е влязъл със самолет в страната. Тази информация е спекулация, защото са проверени всички камери по летищата и не е установено пристигането на такова лице, каза Демерджиев.

Според него вероятно Христов е преминал през сухопътна граница в час, когато не се проверяват документите за самоличност, или е преминал нелегално. Ангел Христов е починал в България, каза министърът и уточни, че се проверяват важни обстоятелства за настъпването на смъртта. След резултатите от аутопсията и други изследвания ще стане известно дали смъртта е естествена, или настъпила по насилствен начин.

- Скъпи, имам страхотна новина! - Каква е, слънчице? - Не напразно си платил каското на колата.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ердоган обвини опозицията за насилието

Ердоган обвини опозицията за насилието

Свят Преди 18 минути

Ердоган: Европейската сигурност не е възможна без Турция

Красимира Хаджийска

United Media назначава Красимира Хаджийска за главен изпълнителен директор на Нова Броудкастинг Груп

Любопитно Преди 1 час

Вяра Анкова e новият главен оперативен директор на водещата медийна компания, Дирк Геркенс става председател на Нова Броудкастинг Груп

Капките Podcast

Роксана: Преодолях паник атаките благодарение на екипа на “Като две капки вода”

Любопитно Преди 1 час

Роксана разкрива своя живот през смях и сълзи в новия епизод на "Капките Podcast”

<p>Икономиката &ndash; слабото място за Тръмп&nbsp;</p>

Проучване подчертава уязвимостите на Тръмп

Свят Преди 2 часа

Данните ясно показват, че демократите имат възможност да възстановят позициите си, смята Дъглас Шоен

Мъск изненада с „извънземно“ шоу с вилици на вечеря с Тръмп

Мъск изненада с „извънземно“ шоу с вилици на вечеря с Тръмп

Любопитно Преди 2 часа

От балансиране на вилици до шеги за пътуване във времето – ексцентричният милиардер отново е в центъра на вниманието

Посещението на американска делегация в Гренландия: Агресия или сътрудничество?

Посещението на американска делегация в Гренландия: Агресия или сътрудничество?

Свят Преди 2 часа

Майк Уолц, Уша Ванс и Крис Райт ще посетят Гренландия този четвъртък

Нов председател на Организацията на евреите в България

Нов председател на Организацията на евреите в България

България Преди 3 часа

За първи път поста ще заеме жена

Джордж Клуни

Тръмп за Джордж Клуни: Второкласен актьор

Свят Преди 3 часа

Държавният глава на САЩ и холивудският актьор открито не се харесват

Уникален случай - затвор за руски свещеник, позирал пред украински флаг преди години

Уникален случай - затвор за руски свещеник, позирал пред украински флаг преди години

Свят Преди 3 часа

Миналата година свещеникът отслужи възпоменателна служба за Навални

<p>&bdquo;Предпочитам в затвора, вместо да убивам деца&ldquo;</p>

Израелски тийнейджъри избират затвора пред служба в армията

Свят Преди 3 часа

„Има геноцид. Така че не се нуждаем от основателни причини (да откажем)“, казва 18-годишният Итамар Грийнбърг

Слави Трифонов с коментар за изтезанието над животни в Перник

Слави Трифонов с коментар за изтезанието над животни в Перник

България Преди 4 часа

26-годишната Габриела Сашова и 35-годишният Красимир Георгиев бяха арестувани от ГДБОП миналата седмица и обвинени за изтезание и убийство на животни срещу пари

Шефът на ВМА отличи медиците, евакуирали пострадалите от Кочани

Шефът на ВМА отличи медиците, евакуирали пострадалите от Кочани

България Преди 4 часа

"Благодарение на вас и професионализма, който за пореден път демонстрирахте, затвърдихте мястото на ВМА като незаобиколим фактор в подобни ситуации", каза генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски

В ИСУЛ отново ще се извършват алогенни костномозъчни трансплантации на деца

В ИСУЛ отново ще се извършват алогенни костномозъчни трансплантации на деца

Свят Преди 4 часа

Такива се правят при пациенти, засегнати от злокачествени заболявания на кръвта

<p>Задава ли се<span style="color:#ff0000;">&nbsp;<strong>краят на ерата Орбан</strong></span></p>

Задава ли се краят на ерата Орбан

Свят Преди 4 часа

Социологическите проучвания сочат, че все повече унгарци симпатизират на опозиционната партия „Тиса“