Слави Трифонов отвръща на удара
Източник: Георги Димитров / Vesti.bg

„Вероятно се питате защо „Шоуто на Слави” е било спряно и какво е било съдържанието, предизвикало това решение”, започна сценаристът Иво Сиромахов.

Гледайте лайв стрийм от пресконференцията на Слави от 14:00 часа тук

Слави Трифонов покани журналистите довечера в НДК, защото вероятно епизодът на шоуто отново ще бъде спрян, тъй като ще бъде излъчено разследване на неговия екип за Валери Симеонов.

Политолог: Тонът на Слави е „аз съм изключителен“

Референдумът на Слави остава незадължителен, макар и с 492 гласа повече

Слави Трифонов: Спирането на предаването ми е цензура

Според водещия има два типа пространство - едното е публичното, в което се намираме, другото е правното. „Аз имам договор с bTV, според него аз не мога да спра предаване, защото ще наруша договора си и ще ме съдят те. Аз имам отношения с bTV, но те сами решават за програмата си. Аз съм партньор на bTV. Не съм техен служител. Те не могат да ми спират предаването, могат само да не го излъчат”.

Ако bTV не одобрява, това, което правим, аз съм готов веднага да подпиша разтрогване на договора”, добави той.

Трифонов каза, че журналистът и продуцент на предаването „Разследване” в NOVA Васил Иванов сам се е свързал с него, като е заявил, че се чувства цензуриран и е поискал да представи позицията си в „Шоуто на Слави”.

След това Иванов заяви, че е подал оставката си и че негови материали са спирани в NOVA. В предходните дни критиките му към редакторската политика на телевизията обаче бяха отхвърлени от други разследващи журналисти, като Генка Шикерова и Миролюба Бенатова.

Според Васил Иванов 98% от обществените поръчки в общините в България са манипулирани. Като най-голяма е корупцията в общините. А цената за купуване на глас за кметски избори достига 200 лв.

През 2015 г., след като ГЕРБ спечелват местните избори, обаче журналистическите разследвания на обществени поръчки в общините са били спрени от редакцията на телевизията, твърди Васил Иванов.

Той е записал без негово знание своя колега журналист Марин Николов, който също се оплаква от редакторската политика в NOVA, като конкретният повод е неизлъчването на разследване за корумпиран съдия.

При журналистическо разследване на обществена поръчка в Златоград, според Васил Иванов, от ДАНС са записвали кмета на Неделино по своя разработка и са споделили информация, че в NOVA „има къртица”. Той твърди, че въпросният човек е директорът на „Новини и актуални предавания” в телевизията Дарина Сарелска. Също така Иванов смята, че тя е свързана с кмета на града и с местен депутат от ГЕРБ.

Според Васил Иванов това е пример, как се налага цензура и се контролират медиите в България, от хора, обвързани на местно ниво.

Самата Дарина Сарелска потвърди, пред телевизия BIT, че има роднински връзки с депутат от ГЕРБ, но отрече това да е повлияло по някакъв начин в работата ѝ. Тя обвини Васил Иванов в лъжа и каза, че никога не е говорила с кмета на Неделино.

Днес Слави Трифонов и екипът му са на ход, след като вчера „Шоуто на Слави” отново бе спряно от bTV.

Причината за свалянето на предаването от ефир е интервю с журналиста Васил Иванов от NOVA, който говори за цензура в големите български телевизии. От bTV са поискали материалът да не бъде излъчван, тъй като заявеното в него мнение е едностранно и не са отразени гледните точки на засегнатите.

Спекулациите за отговора на Слави Трифонов породиха дискусия в социалните мрежи.

„Мъка, мъка... bTV ли цензурира Слави, или Слави чалгализира и политиканизира bTV? Със сигурност второто, макар че за човек като него спирането е реклама. Чакам модерния хъш с мерцедеса за половин милион пред парламента”, коментира Калин Манолов от Bulgaria ON AIR.

„Понеже стана интересна дискусия, ще опитам да го обясня по-просто. Да предположим, че Слави не си поплюва и обича винаги да казва истината. bTV не харесват неговата истина и го цензурират. Вече втори път. По тази логика те ще го цензурират винаги когато си поискат. А от това следва, че Слави никога няма да може да работи така както той искa”, посочва продуцентът Магърдич Халваджиян.

„Защо за бога не си скъса договора и не си тръгне? Да даде пресконференцията и да разберем истината. Истината рано или късно излиза наяве. Ако bTV са нарушили договора - веднага да ги съди! Ако остане в bTV значи трябва да е наясно, че няма да може да казва истината ,защото ще го цензурират. Защо тогава да стои там?!?”, пита Халваджиян.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Роботът Робърт превзе „Витошка” с танца на „Бангаранга”

Любопитно Преди 1 час

Подкрепата за DARA преди големия финал на „Евровизия” дойде и от света на технологиите

Кола се вряза в пешеходци в Модена, има пострадали

Кола се вряза в пешеходци в Модена, има пострадали

Свят Преди 2 часа

Шофьорът е излязъл от разбилата се кола и е побягнал, като по пътя си е намушкал минувач, който се опитал да го спре

,

Хиляди протестираха във Виена срещу участието на Израел в Евровизия

Свят Преди 2 часа

Протестиращите обвиниха организаторите на Евровизия в лицемерие за това, че са позволили на Израел да участва, след като Русия бе отстранена през 2022 г. заради инвазията в Украйна

,

Тайван: Kупуването на оръжие от Съединените щати е гаранция за стабилност в региона

Свят Преди 3 часа

Китайският президент настоя, че островната страна може да е повод за директна конфронтация

,

Лекарка предизвика смъртоносна катастрофа заради високите си токчета

Свят Преди 4 часа

Мнозина твърдят, че лекарката е загубила контрол над колата и е причинила катастрофата заради неудобните си обувки

,

Къде българите в чужбина могат да гледат финала на Евровизия 2026

Любопитно Преди 4 часа

На финала в събота DARA излиза на сцената под №12 с хита си „Bangaranga“. Поради лицензионни изисквания БНТ ще излъчва шоуто само у нас, но българите в чужбина могат да гледат онлайн в YouTube и да подкрепят страната ни чрез SMS или сайта на конкурса

,

Франция помага на Украйна в борбата срещу руските балистични ракети

Свят Преди 4 часа

Двамата държавници обсъдиха процеса по присъединяването на Украйна към Европейския съюз и отварянето на всички преговорни глави в близко бъдеще

Киселова: Законопроектът за съдебната власт е по-умерен от заявките за радикални мерки

Киселова: Законопроектът за съдебната власт е по-умерен от заявките за радикални мерки

България Преди 5 часа

Според нея относно обществената квота във ВСС фундаменталният въпрос е дали да бъдат номинирани магистрати или юристи извън системата

САЩ подготвят операция за залавянето на Раул Кастро

САЩ подготвят операция за залавянето на Раул Кастро

Свят Преди 5 часа

През януари 2026 г. Вашингтон използва федералните обвинения срещу венецуелския президент Николас Мадуро като претекст за нахлуване и залавяне

о

Бумът на изкуствения интелект може да остави десетки хиляди домакинства без ток в САЩ

Свят Преди 6 часа

Компаниите инвестират стотици милиарди долари в технологии за изкуствен интелект, което предизвиква експлозивно търсене на центрове за данни с огромна консумация на електроенергия и вода

.

Путин разговаря с президента на ОАЕ за Близкия изток, Иран и Украйна

Свят Преди 6 часа

И двете страни отбелязаха значимостта на „продължаването на политико-дипломатическия процес“ за изработване на компромисни мирни споразумения

,

Поп иконата Джанет Джексън празнува 60-годишен юбилей

Любопитно Преди 6 часа

Творчеството на Джанет Джексън се простира до всички кътчета на съвременната поп култура

.

Трагедия в Банкок: Влак помете и запали автобус, 8 загинаха и над 30 са ранени

Свят Преди 6 часа

Пожарникари и спасители отцепиха мястото на сблъсъка, а следователите надничаха в изгорялата обвивка на автобуса

Междузвездни войни

Кой герой от „Междузвездни войни“ сте според зодията

Любопитно Преди 7 часа

Откакто през 1977 г. излезе първият филм, режисиран от Джордж Лукас и с участието на Марк Хамил, Харисън Форд и Кари Фишър, в последвалия почти половин век се роди цяла вселена на „Междузвездни войни“ с продължения, предистории, спин-офи, телевизионни сериали, видеоигри и др.

Освободиха под гаранция доставчика на храна, задържан след спор с Ивайло Мирчев

Освободиха под гаранция доставчика на храна, задържан след спор с Ивайло Мирчев

България Преди 7 часа

Прокуратурата е преценила, че няма основание за искане на постоянен арест

Европейски страни водят преговори с Иран за преминаването на Ормузкия проток

Европейски страни водят преговори с Иран за преминаването на Ормузкия проток

Свят Преди 7 часа

САЩ също наложиха своя собствена блокада над иранските пристанища въпреки несигурното споразумение за прекратяване на огъня, което влезе в сила на 8 април