Внесоха обвинителния акт по делото Белнейски
Лазар Колев   
Източник: БГНЕС

Окръжната прокуратура в Пазарджик внесе днес в Окръжния съд обвинителен акт срещу Лазар Колев, съобщиха от съда.

Колев е обвинен, че на 28 януари 2006 г. е изнасилил и убил по особено жесток начин сестрите Росица и Христина Белнейска.

В обвинителния акт е записано, че на въпросната дата в региона на Пазарджик Колев е изнасилил Росица Белнейска и я е умъртвил умишлено по особено мъчителен начин с цел да бъде прикрито изнасилването.

Същия ден той изнасилил и ненавършилата 18 години Христина Белнейска. Колев е извършил действия с цел да удовлетвори полово желание по отношение на Христина Белнейска, като блудството е извършено чрез употреба на сила, пише в обвинението.

Обвинителният акт срещу Колев е и за това, че в местността Грамадите край Брацигово, умишлено е умъртвил Христина, като деянието е извършено с особена жестокост и по особено мъчителен за убитата начин, с цел да бъдат прикрити изнасилванията и убийството на Росица Белнейска.

Делото ще се разглежда в разширен състав от двама съдии и трима съдебни заседатели. Предстои съдията докладчик да се запознае с материалите по него и да прецени дали има основания за насрочването му в открито съдебно заседание.

Междувременно Софийският апелативен съд (САС)

върна в ареста Илиян Тодоров, обвинен в двойното убийство от 18 април 2009 г. край дискотека "Соло"

в столицата, съобщиха от съда.

На закрито съдебно заседание магистратите отмениха решението на колегите си от Софийския градски съд (СГС) от 28 декември 2010 г. да сменят мярката на Илиян Тодоров от "задържане под стража" в "домашен арест".

САС припомни, че Тодоров е правил опит да манипулира свидетел непосредствено след извършване на престъплението, затова магистратите прецениха, че не е отминала опасността той отново да направи такъв опит.

Макар защитата да се позова на лекари, че Тодоров се нуждае от лечението неотложно и спешно, според САС здравословното му състояние не пречки за престоя му в ареста.

Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване.

Очаква следващото заседание по делото да бъде на 10 януари, когато трябва да се състои видеоконферентен разпит на двамата свидетели от Естония.

Илиян Тодоров е обвинен за двойното убийство, което стана на 18 април 2009 г., ден преди Великден, пред дискотека "Соло" в столицата. Във фаталната нощ бяха убити 21-годишният национален вратар по хокей Кирил Въжаров и неговият 24-годишен приятел Васил Александров.

Според прокуратурата Тодоров умишлено е убил двете момчета и е ранил трето - Кирил Димитров. Той е от компанията на убитите момчета и бе в тежко състояние след фаталната нощ, но лекарите го спасиха и сега е основен свидетел на обвинението.

Според защитата убийството не е по хулигански подбуди, а при самозащита.

Илиян Тодоров е син на бившия зам.-председател на областния съвет на БСП в Перник Венцислав Тодоров. Преди да бъде арестуван, той е учел в Нов български университет, работел като специалист по софтуерната поддръжка в "Плейтех България" ЕООД, клон на естонска фирма у нас. Ако бъде признат за виновен той може да получи 20 години лишаване от свобода или доживотен затвор.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Освободиха задържания за мъртвото момиче в Благоевград

Освободиха задържания за мъртвото момиче в Благоевград

България Преди 17 минути

Съдия Узунова посочи, че към момента липсват достатъчно доказателства за вина

,

Smart Face завладява София с логика, хумор и висок адреналин

Любопитно Преди 20 минути

Този четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA Николаос Цитиридис ще тества интуицията на столичани

„Опасното момче“ и „Поп принцесата“: Единственият мъж, когото Кайли Миноуг нарече „любовта на живота ми“

„Опасното момче“ и „Поп принцесата“: Единственият мъж, когото Кайли Миноуг нарече „любовта на живота ми“

Любопитно Преди 1 час

Австралийската поп икона Кайли Миноуг рядко повдига завесата на личния си живот. Когато погледне назад обаче, едно име винаги заема специално място – това на покойния фронтмен на INXS Майкъл Хътчинс, когото тя определя като любовта на живота си

След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

Свят Преди 1 час

Наталия Ефремова обяви каква помощ могат да получат засегнатите семейства

<p>Прокуратурата разследва смъртта на&nbsp;мъжа, изчезнал при наводнението край Севлиево</p>

Прокуратурата разследва смъртта на 56-годишния мъж, изчезнал при наводнението край Севлиево

България Преди 1 час

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово

МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

България Преди 1 час

От всички заболели от морбили 270 са деца

Бившият главен прокурор Пам Бонди е диагностицирана с рак малко след като бе уволнена от Тръмп

Бившият главен прокурор Пам Бонди е диагностицирана с рак малко след като бе уволнена от Тръмп

Свят Преди 1 час

60-годишният бивш главен прокурор на САЩ е преминала спешно лечение, докато Белият дом я връща в играта с нов ключов пост

<p>Русия установи&nbsp;контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна</p>

Руските сили установиха контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна

Свят Преди 2 часа

Руските сили са свалили и три френско-британски ракети с голям обсег „Сторм Шадоу“

София - Софийски градски съд - дело срещу Мирослав Василев, прегазил полицай на пътя

Осъдиха шофьора, блъснал патрулка и убил полицай

България Преди 2 часа

Подсъдимият получи и 6-годишна забрана да сяда зад волана, но присъдата за смъртта на служителя на МВР все още не е окончателна

<p>Кой работи най-малко&nbsp;в Европа? Българите се нареждат в топ 3 по най-дълга работна седмица</p>

Евростат: България е сред шампионите по най-дълга работна седмица в целия Европейски съюз

България Преди 2 часа

Докато в Европа работните часове падат, българите се трудят средно по 38,7 часа седмично – веднага след Гърция и на светлинни години от Нидерландия

,

Синът на Анджелина и Брад изненада с шокираща визия: Нокс Джоли-Пит с яркооранжева коса

Любопитно Преди 2 часа

17-годишният тийнейджър показа синини от тренировки по муай тай и демонстрира ексцентричен стил по улиците на Лос Анджелис

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Любопитно Преди 2 часа

Премиерният епизод на криминалната поредица ще се излъчи тази вечер от 21:00 ч. по NOVA

Иван Демерджиев

„Цялата „сарафовщина“ си дава сметка, че губи сила“: Демерджиев с първи думи след оставката на Сарафов

България Преди 2 часа

„Ние искаме реална промяна, а не смяна на имената“, заяви министърът, след като Прокурорската колегия на ВСС прие предсрочното освобождаване на магистрата

Политически реакции след оставката на Борислав Сарафов

Политически реакции след оставката на Борислав Сарафов

България Преди 2 часа

Политическите реакции след оставката на Сарафов не закъсняха, като партиите в НС поискаха ускорен избор на нов ВСС и редовен главен прокурор

<p>Туск: Русия е дългосрочна заплаха за Европа и НАТО</p>

Полша и Великобритания подписват отбранително споразумение

Свят Преди 3 часа

Туск заяви, че партньорството ще бъде насочено срещу руската заплаха