Иван Тодоров призна, че убил Хюлия
26-годишен варненец е обвинен, че на 2 януари миналата година в с.Белоградец, Варненска област, умишлено, по особено мъчителен начин и с особена жестокост е убил студентката   
Източник: БГНЕС

П ричината за убийството на 24-годишната Хюлия Маджар е отказ за секс, който е отключил агресията у Иван Тодоров, заяви самият той пред Варненския окръжен съд, цитиран от Дарик.

По думите му в нощта на 1 януари 2014 г. двамата са прекарали два часа в колата на подсъдимия и са си разменяли ласки. Жертвата засегнала мъжкото достойнство на Иван, който я ударил в лицето. Младата жена побягнала от автомобила, но той я догонил и с гаечен ключ я ударил 6 пъти по главата, което причинило смъртта й. Подсъдимият не посочи каква точно е била обидата, нанесена му от Хюлия.

Обясненията за нощта на престъплението той даде пред закрити врата заради интимните подробности. Присъдата на Иван Тодоров ще стане ясна днес в 15 ч. Максималното наказание, което може да получи е 30 години затвор, тъй като делото се гледа по реда на съкратеното съдебно следствие, а подсъдимият признава вината си и всички факти и доказателства в обвинителния акт. В такъв случай законът предвижда постановеното наказание да бъде намалено с 1/3. Прокуратурата поиска доживотен затвор, като след редуцирането присъдата да стане 30 години затвор.

26-годишният варненец Иван Тодоров е обвинен, че на 2 януари миналата година в с.Белоградец, Варненска област, умишлено, по особено мъчителен начин и с особена жестокост е убил студентката Хюлия Маджар. Законът предвижда за това престъпление наказание от 15 до 20 години затвор, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна.

В обвинителния акт се посочва, че подсъдимият и момичето се познавали от ученическите си години в ПГИ "Д-р Ив. Богоров" във Варна, а след това продължили образованието си във ВСУ "Ч. Храбър".

В първия ден на 2014 г. Хюлия и нейни приятели се събрали в заведението на баща й в Белоградец, за да продължат новогодишния купон. Малко преди полунощ Иван потърсил Хюлия по телефона и я уведомил, че ще я чака пред офиса на баща й. Младата жена казала на компанията, че излиза да се види с Иван, който бил наблизо заради уговорена среща с приятел на магистралата.

Според обвинителния акт минути по-късно Тодоров спрял автомобила на отбивката, непосредствено преди магистралата. Следващите два часа подсъдимият и Хюлия били на това място. Момичето разговаряло по телефона неколкократно с приятеля си и с майка си, като обяснявала, че продължавали да чакат приятеля на Иван.

Тогава между двамата възникнал спор, който "отключил агресията на подсъдимия", казва обвинението. Хюлия излязла от автомобила, последвана от Тодоров, който я ударил с юмрук в лицето. Продължил с ожесточени удари с твърд предмет отново по главата.

По-късно съдебна-медицинската експертиза установила от 6 до 9 удара, които не само сломили съпротивата на студентката, но са и непосредствена причина за смъртта й. Обвинението приема, че престъплението е извършено по особено мъчителен за жертвата начин и с особена жестокост, за което се съди от броя, интензитета и силата на ударите, нанесени в главата на момичето, което е правило опит да се защити.

В първите часове на 2 януари, след като убил Хюлия, Тодоров изключил телефона й, поставил трупа в багажника на автомобила си и се върнал във Варна, за да паркира в подземния паркинг на МОЛ "Двете кули". Няколко часа по-късно, под предлог, че автомобилът му се развалил поискал от братовчед си колата му за броени дни.

Към обед Тодоров изпратил първото съобщение до бащата на Хюлия, в което го информирал, че дъщеря му е отвлечена и ако "иска да я види жива", да приготви 300 хил. лв. Последвали още две съобщения, в които подсъдимият давал указания на бащата на жертвата как да предаде откупа.

В същия ден привечер Иван Тодоров бил потърсен и се срещнал с полицейски служители, които вече издирвали момичето. Пред тях той отрекъл да се е виждал с Хюлия. На следващия ден (3 януари 2014 г.), Тодоров приготвил личен багаж, взел своята кола, в чийто багажник бил трупът на жертвата и минути преди 8 ч. сутринта изхвърлил в лозов масив край Аксаково тялото на Хюлия. Часове по-късно напуснал страната през ГКПП "Дунав мост".

Действията му край лозовия масив били забелязани от работници, които едва на следващия ден установили, че изхвърленият от Тодоров предмет бил човешки труп. Те уведомили полицията.

След бързите действия на органите по разследване подсъдимият бил обявен за международно издирване с ЕЗА. Три дни по-късно, на 6 януари 2014 г., Иван Тодоров бил задържан от холандски полицаи на паркинг в района на магистрала за Амстердам, а два месеца след това бе предаден на българските власти.

От 24 март миналата година Иван Тодоров е в Затвора Варна с мярка за неотклонение "задържане под стража", определена от Варненския окръжен съд. В обвинителния акт се посочва, че в хода на следствените действия били събрани категорични доказателства, че кръвта, намерена в автомобила на подсъдимия е от жертвата. Такива следи с ДНК профилиране са установени и по дрехи и вещи на Тодоров.

Подсъдимият не се признава за виновен и твърди, че убийството на момичето е извършено от друг.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски предложи на Тръмп среща с Путин в САЩ

Зеленски предложи на Тръмп среща с Путин в САЩ

Свят Преди 1 час

Идеята е била обсъдена по време на телефонен разговор с американския президент

Руски бомбардировач Ту-22М3 се разби в Русия

Руски бомбардировач Ту-22М3 се разби в Русия

Свят Преди 2 часа

От руското Министерство на отбраната потвърдиха

Известна турска актриса внезапно почина на 35 години

Известна турска актриса внезапно почина на 35 години

Свят Преди 2 часа

Иртем се е почувствала зле в дома си около обяд

Тръмп потвърди, че споразумението с Иран е подписано

Тръмп потвърди, че споразумението с Иран е подписано

Свят Преди 3 часа

Тръмп: В петък Ормузкият проток ще бъде напълно отворен

Тръмп говори с Путин и Зеленски: Можем да направим нещо за Украйна

Тръмп говори с Путин и Зеленски: Можем да направим нещо за Украйна

Свят Преди 4 часа

Тръмп: И двамата са отворени към тази идея

Освободиха заподозряния в шпионаж българин в Гърция

Освободиха заподозряния в шпионаж българин в Гърция

Свят Преди 4 часа

Българинът е отрекъл обвиненията

Протести посрещнаха иранските национали в САЩ

Протести посрещнаха иранските национали в САЩ

Свят Преди 4 часа

Повечето от протестиращите са емигранти от Иран, които считат, че националният отбор представлява режима в Техеран

След 13 години застой ЕС подобрява правата на пътуващите със самолети

След 13 години застой ЕС подобрява правата на пътуващите със самолети

Свят Преди 5 часа

Андрей Новаков: Днес изпълнихме обещанието си. Борехме се за хората, а не за статистиката

ЕС въвежда още санкции срещу Русия

ЕС въвежда още санкции срещу Русия

Свят Преди 5 часа

Калас: Всяка предприета срещу Русия мярка намалява пространството ѝ за маневри

Йотова за палежа в Скопие: Това не е обикновен криминален акт

Йотова за палежа в Скопие: Това не е обикновен криминален акт

България Преди 6 часа

Йотова: Тревожно е, че този инцидент се случва на фона на продължаваща антибългарска реторика

Задържаха 52-ма от групата на „Калашниците“

Задържаха 52-ма от групата на „Калашниците“

България Преди 7 часа

Вече са повдигнати обвинения срещу част от тях

Президентът подписа указ за назначаване на нова ЦИК

Президентът подписа указ за назначаване на нова ЦИК

България Преди 7 часа

Председател на новата ЦИК е Георги Хорозов

Разбиха банка на глобалната мафия, с пари от Китай, Албания и Италия

Разбиха банка на глобалната мафия, с пари от Китай, Албания и Италия

Свят Преди 7 часа

Банката е съумявала да прехвърли между 80 и 100 милиона евро на година

„Играта на играчките 5“ и големият дебат: Заплаха ли е изкуственият интелект за детството

„Играта на играчките 5“ и големият дебат: Заплаха ли е изкуственият интелект за детството

Любопитно Преди 8 часа

Когато плюшеното мече помни разговори и казва „Обичам те“, то спира да бъде играчка и се превръща в изкуствен емоционален заместител на родителите и приятелите

САЩ и Иран реално не са се споразумели за нищо, освен за вдигане на блокадите

САЩ и Иран реално не са се споразумели за нищо, освен за вдигане на блокадите

Свят Преди 8 часа

Въпросите, довели до войната, остават нерешени

<p>Инструктори забравиха да вържат бънджи въжето и бутнаха 21-годишно момиче от мост</p>

„Хора, въжето!“: Хвърлиха момиче от „Моста на скелетите“ без бънджи въже в Бразилия

Свят Преди 8 часа

Момиче, което решава да скочи с бънджи, е споделила зловещ последен пост в социалните мрежи, преди да полети ужасяващо от 40 метра височина към смъртта си в Бразилия