"Телеграф": Хлебарки заливат страната
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg
Зр ради топлата есен и трусовете - хлебарки заливат страната ни, пише "Телеграф" на първата си страница. Нашествието им е невиждано. В Перник нападението им започва след големия трус и са кафяви на цвят, а във Велико Търново - наред с познатите черни хлебарки, са се появили и странни мутанти - по-големи от останалите с 5-6 см., тъмночервени и с крила.

"Атака" отразява промените в Закона за подземните богатства, които парламентарната група на партията е внесла в НС. Според тях само държавата ще има право да добива подземните богатства. В момента печалбата от добива им се изнася в чужбина заради неизгодните концесии, сключени от българските правителства през последните 20 години.

"24 часа" изразява предположение, че съдия може би ще е новият главен прокурор. Предпочетен за поста е Сотир Цацаров от Пловдив, но в битката могат да се включат и заместници на Борис Велчев.

"Труд" цитира премиера Борисов, който в отговор на въпрос дали познава лично някой, свързан с организираната престъпност у нас, твърдо и категорично отговаря: "Имам прекрасно минало, всичките ми действия са прозрачни и не съм зависим от никого!".

Ежедневникът съобщава за отварянето на ценовите оферти в Министерския съвет от желаещите да консултират държавата по проекта за въвеждането на обслужването на едно гише.

Над 2 млн. лв. ще струва анализът на нормативната уредба. В сумата са включени - изработката на съответния софтуер и обучението на 50 служители. Документи за участие са подали 5 фирми и обединения. С най-висока оценка е "ТехноЛогика".

БСП поиска оставката на председателя на Селскостопанската академия Петър Славейков заради нарушенията, информира "Дума". Той е ощетил държавния бюджет с около 750 000 лв. Злоупотребата е от доставка на около 3,6 млн. литра моторни горива - на стойност 10 млн. лева. Вместо да бъде обявена обществена поръчка за доставката, шефът на академията ги е купил от Софийската стокова борса, jтвърде весникът.

Собственикът на "Риск инженеринг"
и консултант на кандидат-инвеститора за "Белене" - Богомил Манчев - твърди пред "24 часа", че: "Куантум груп" може да даде 2 млрд. евро още сега за ядрената централа. Аз не съм против руснаците, но не съм и против американците. Целият проблем е, че "Белене" ще бъде конкурент на "Марица-изток 1" и на "Марица-изток 3", резюмира г-н Манчев.От "Труд" смятат, че: "Кандидатът за АЕЦ "Белене" е доста мъгляв".

Анчо Бадев, представителят за България на участващата в консорциума "Куантум Груп", е неуспял кандидат-приватизатор на "Софарма" и на Варненската корабостроителница. Изявилият се в парламента като говорител на консорциума Самуел Реди се оказа познат в международните енергийни среди като участник в "загубени каузи". Не съвсем безизвестни са и бъдещите частни инвеститори в "Белене". Някои техни проекти са определено "несъстоятелни", показа проверка на "Труд".

"Глобал пауър" е регистрирана в офшорния американски щат Делауеър. Активи не са записани. "Правителството на САЩ не е страна по каквито и да е дискусии за евентуален интерес от американски компании към АЕЦ "Белене", пише в официално становище на посолството на САЩ.

"Дума" обявява: "БСП иска отмяна на решението за спиране на проекта "Белене". Левицата настоява за референдум и няма да подкрепи предложението на ГЕРБ правителството да получи мандат за преговори по проекта. От БСП настояват Министерският съвет да предприеме незабавни действия по реализирането на програма за удължаване на срока на експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй".

В интервю за "Телеграф" Самюел Реди от "Глобал Пауър Консорциум", изразява увереност, че: "Съдебният иск от Москва отпада, ако купим "Белене". Кой стои зад нас, ще стане ясно, когато видим цената на централата".

Пред "Българска армия" премиерът Бойко Борисов заявява своята убеденост, че: "България ще се освободи от енергийната си зависимост. Работата по газовата връзка с Румъния, строителството на връзката между България и Гърция, изграждането на конектор към Турция и друг към Сърбия, диверсификацията на енергийните източници - това са подходите, които ще определят като реалност енергийната независимост на държавата ни", подчертава премиер-министърът.

"Максималният осигурителен доход може да се вдигне заради пенсиите", информира "Сега". Управляващите продължават да търсят пари за обещаното увеличение на всички пенсии в изборната 2013 г. В момента те обсъждат идеята - от 1 януари догодина да се вдигне максималният осигурителен доход. Сега той е 2000 лв., вероятно ще стане 2200 лв. Така биха се осигурили недостигащите за увеличението 200 млн. лева.

"Поскъпването на фуражите ще се отрази на цените на месните продукти. Но с колко ще скочат колбасите, не мога да прогнозирам", заяви вчера министърът на земеделието Мирослав Найденов след откриването на земеделски бизнес форум. Според шефа на асоциацията на месопреработвателите Кирил Вътев, поскъпването ще е от 15%. "24 часа" вече съобщи, че до дни ще започнат преговори с търговските вериги за т.нар. промоция на 10 основни храни за най-бедните, за да може тя да продължи и след октомври."Невъзможната среща", обявява "Капитал Daily" за края на продължаващата вече две години битка на дребните фермери за директен достъп на продукция им до пазара.

В четвъртък на земеделски форум в столицата представители на агроминистерството съобщиха, че ще започват работа по промяна на условията за дребните фермери по отношение на количествата, които могат да продават на потребителите, като предстои да се иска и разрешение от Брюксел. По неофициална информация на "Капитал Daily" те ще засягат само месните и млечни продукти.

Интервюто на "24 часа" констатира: "Никой не разбра, че образованието носи пари, а не проблеми". За да съществува една държава й трябва определен бизнес модел, а в основата на този модел - е образованието.

Пред "Новинар" депутатът от ГЕРБ Галина Банковска, казва: "Няма обществено съгласие за религията в училище. Към този момент липсва необходимост от промяната на статуквото на предмета. По отношение на правото да се изучава майчин език - текстовете в закона изцяло запазват традицията и гарантират изучаването му.

Отпадането на количествените оценки от 1-ви до 3-ти клас е практика в много страни в Европа и света. Причина за въвеждането на тази мярка е нарасналият брой на отпадащи ученици. Поради това ЕК ни отправи препоръка да улесним преминаването на учениците - особено в началните класове. Законът регламентира също от държавния бюджет да се заделят средства и за деца и ученици в частните забавачки и школа

"24 часа" алармира: "Шестима ислямисти са на мисия в "Столипиново". Група салафити (радикални ислямисти) от Катар обикаля свободно от седмици Южна България, проповядвайки ултрарадикални ислямстки виждания, и прави планове занови джамии и коранически училища, докато държавата и службите ни са заети с процес в Пазарджик срещу български имами. Емисарите от Катар са с почти еднакви имена и рождени дати и обещавали на ромите от пловдивския квартал "Столипиново", че ще им дадат пари, ако децата им учат Корана.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Спаси София": Институции са присвоили над 1000 паркоместа

"Спаси София": Институции са присвоили над 1000 паркоместа

България Преди 18 минути

Бонев припомни, че Столична община имаше 120 паркоместа и ги намали на пет

Годеницата на обвинен за катастрофа с две жертви, го биела по главата

Годеницата на обвинен за катастрофа с две жертви, го биела по главата

България Преди 1 час

Това разказали свидетели - техни близки, които били в автомобила

Откриха човешко тяло в село Щръклево

Откриха човешко тяло в село Щръклево

България Преди 2 часа

Според първоначалните данни по тялото са установени увреждания, причинени от животни

Разбиха група, пращала дрога по куриер в цялата страна

Разбиха група, пращала дрога по куриер в цялата страна

България Преди 2 часа

Трима са привлечени в качеството на обвиняеми по делото

Защо милиардерът Бабиш все още не е премиер на Чехия

Защо милиардерът Бабиш все още не е премиер на Чехия

Свят Преди 2 часа

Междувременно стана известно, че президентът Павел очаква да чуе публични разяснения от Бабиш, преди да се съгласи да го назначи за премиер

<p>Земетресение в района на Благоевград&nbsp;</p>

Земетресение с магнитуд 3.5 разлюля района на Благоевград

България Преди 3 часа

Слаб трус е усетен в района, без данни за щети или пострадали

Мартин Димитров

Мартин Димитров: Моят герой влиза в опасна двойна игра в света на богаташите

Любопитно Преди 3 часа

След големия успех на криминалната драма тази вечер в 22:00 ч. започва и вторият сезон

„Предателство с усмивка“: Как падна Желязната лейди Маргарет Тачър

„Предателство с усмивка“: Как падна Желязната лейди Маргарет Тачър

Свят Преди 3 часа

Тя беше свалена от собствената си партия, отслабена от неочакван враг

ЕС затяга правилата за визите

ЕС затяга правилата за визите

Свят Преди 3 часа

Промените ще трябва задължително да бъдат прилагани от всички държави в ЕС

Ангелов: Заплатите за младите лекари са осигурени

Ангелов: Заплатите за младите лекари са осигурени

България Преди 3 часа

Желязков: Работим по Националния план за борбата с рака

Финалът на Big Brother прикова вниманието на зрителите в събота вечер

Финалът на Big Brother прикова вниманието на зрителите в събота вечер

Любопитно Преди 4 часа

Близо една трета от телевизионната аудитория в активна възраст проследи избора на победителя в риалити формата на NOVA

Пощенска банка инвестира в бъдещето – чрез хората си

Пощенска банка инвестира в бъдещето – чрез хората си

Любопитно Преди 4 часа

Future Skills Academy е новата и най-мащабна програма за обучение и развитие на всички служители в компанията

<p>Най-много бездомни хора има в центъра на София</p>

Проучване: В центъра на София има най-висока концентрация на бездомни хора

България Преди 4 часа

По предварителни данни бездомността в София е значително по-ниска, отколкото в големите европейски градове

<p>Съпругът на Алена разкри подробности за внезапната ѝ смърт</p>

"Буквално за няколко часа си отиде" - съпругът на Алена разкри подробности за внезапната ѝ смърт

България Преди 4 часа

Любимата на българите астроложка си отиде от този свят вчера сутринта на 70-годишна възраст

<p>Снежана Апостолова замести кмета на Варна днес</p>

Снежана Апостолова изпълнява функцията на кмет на Варна днес

България Преди 4 часа

Основанието е заповед за заместване по полагаем отпуск, издадена от Благомир Коцев