Ваньо Танов: Може и други да последват съдбата на митница "Свиленград"
Ваньо Танов   
Източник: БГНЕС

Т ече структурна реформа и не изключвам след Свиленград да бъде закрито и друго териториално митническо учреждение с цел намаляване на администрацията и увеличаване на оперативния митничарски състав.

Това заяви шефът на агенция "Митници" Ваньо Танов в интервю за БНР.

"Във всеки един град – Свиленград, Кърджали, Хасково, в целия регион има митнически бюра, които да обслужват бизнеса", коментира още Танов структурната реформа в агенцията.

По отношение на митница "Свиленград", Ваньо Танов обясни, че е закрито единствено митническото учреждание. Засега работата си са изгубили само трима души, които нямат достатъчно квалификация, за да работят на терен. Работните места на митничарите, срещу които има повдигнати обвинения след разбиването на организираната им група за събиране на подкупи, са временно закрити.

През декември бе разкрито, че от преминаващи автомобили се вземат между 5 и 300 евро, за да бъдат пропускани без проверки.

Танов уточни, че подкупи са получавани на пункта "Капитан Андреево".

"Тече структурна реформа и аз не изключвам и друго териториално-митническо учреждение да бъде закрито. В митницата на Капитан Андреево е закрита администрацията. Закрити са тези длъжности, за които има обвинения. Докато текат съдебните дела, за тези бройки няма да бъде обявяван конкурс", допълни шефът на агенция "Митници".

"Корупция има и в други страни, въпросът е тази корупция дали се наказва. Около 150 души са изгубили работата си в агенция "Митници" миналата година заради подкуп, но засега осъден митничар няма", посочи още той.

"Едно от средствата за борба с корупцията е повишаването на заплатите на служителите. През периода 2009 – 2013 година пет пъти бяха вдигани заплатите в агенцията. Сега предстои ново увеличаване на заплатите. Заплатите ще бъдат повишени с 200 лв. Това увеличение е за младшия състав, около 30 процента. За другия състав, който е с по-високи заплати, няма да има такова сериозно увеличение", обясни още Танов.

При акция на полицията в края на миналата година на ГКПП „Капитан Андреево” бяха арестувани 33 митничари, като при обиските бяха открити над 150 хил. лв. Това е трета поредна акция срещу корупцията на митническия пункт само през тази година.

Припомнете си още по темата във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ООН предупреди Израел: Това е военно престъпление

ООН предупреди Израел: Това е военно престъпление

Свят Преди 9 минути

Тюрк: Това е очевидно несъвместимо с международноправните задължения на Израел

ЕС призова страните-членки да намалят потреблението на горива

ЕС призова страните-членки да намалят потреблението на горива

Свят Преди 13 минути

Йоргенсен: Намираме се в ситуация, която може да се влоши

<p>Записи разкриват как Лавров и Унгария борили санкциите</p>

„Обаждам се по молба на Алишер“: Изтекли записи разкриват как Лавров и Унгария са борили санкциите

Свят Преди 1 час

Изтекли записи разкриват как руският външен министър Сергей Лавров е лобирал пред унгарския си колега Петер Сиярто за отмяна на европейски санкции, докато Будапеща редовно е предавала на Москва поверителна информация от закрити срещи на ЕС

ДПС алармира ОССЕ за полицейски натиск от служебната власт

ДПС алармира ОССЕ за полицейски натиск от служебната власт

България Преди 1 час

Ръководството на партията заяви, че ще постави тази тема и на предстоящото извънредно заседание на НС

Тотото: Не работим в полза на частни интереси или за преминаване на БСТ в частни ръце

Тотото: Не работим в полза на частни интереси или за преминаване на БСТ в частни ръце

България Преди 2 часа

Такова обвинение отправи ден по-рано Министерството на младежта и спорта

Гърция вдига „Щитът на Ахил“ за 36 млрд. евро: Проектът ще пази и половин България

Гърция вдига „Щитът на Ахил“ за 36 млрд. евро: Проектът ще пази и половин България

България Преди 2 часа

В новия епизод на "Телеграфно подкастът" международният редактор Иван Петрински коментира подробности за мащабния гръцки отбранителен проект „Щитът на Ахил“, който ще пази и половин България

<p>Цъфтящите вишни в Япония - магията, наречена сакура</p>

Кога ще разцъфнат японските вишни? Изкуственият интелект може да помогне за отговора

Свят Преди 2 часа

Експерти използват ИИ, за да анализират данни и хиляди снимки, събирани от граждани, с цел да прогнозират разцъфтяването на прочутите вишневи дървета, които са туристическа атракция

Разкрития след ареста: Тайгър Уудс хълцал неконтролируемо, хапчета са открити в джоба му

Разкрития след ареста: Тайгър Уудс хълцал неконтролируемо, хапчета са открити в джоба му

Свят Преди 2 часа

Тайгър Уудс беше арестуван във Флорида след зрелищна катастрофа с висока скорост. В джоба му са открити силни опиоиди, а полицията съобщава за неадекватно състояние на голф легендата, въпреки че дрегерът за алкохол не е отчел нищо

Психопат ли е жената, за която се женя? Робърт Патинсън и Зендая в „Драмата“

Психопат ли е жената, за която се женя? Робърт Патинсън и Зендая в „Драмата“

Любопитно Преди 3 часа

Робърт Патинсън и Зендая блестят в „Драмата“ – провокативна и напрегната черна комедия на Кристофър Боргли. Филмът изследва докъде може да стигне предсватбената параноя, след като една невинна игра разкрива шокираща тайна от миналото.

Жена почина на тротоар в София и станаха катастрофи

Жена почина на тротоар в София и станаха катастрофи

България Преди 3 часа

От СДВР обясниха, че между трите инцидента няма връзка

САЩ удължиха срока за продажбата на „Лукойл“

САЩ удължиха срока за продажбата на „Лукойл“

Свят Преди 3 часа

Решението е на Службата за контрол на чуждестранните активи

Слабото място на президента Тръмп: Високите цени в САЩ

Слабото място на президента Тръмп: Високите цени в САЩ

Свят Преди 3 часа

Цените на бензина растат, разходите за живот също. Поскъпването в САЩ поражда голямо недоволство, включително сред избирателите на президента Тръмп

В Русия готвят 12-часов работен ден, 6 дни седмично

В Русия готвят 12-часов работен ден, 6 дни седмично

Свят Преди 3 часа

Дерипаска: Тази криза е по-дълбока

Още един претендент отпада от Hell’s Kitchen тази вечер

Още един претендент отпада от Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 4 часа

​Сините и Червените мерят сили в сблъсък на мисълта

Илияна Йотова

Илияна Йотова: Борислав Михайлов постави на колене едни от най-великите нападатели

България Преди 4 часа

Президентът на България Илияна Йотова изказа съболезнованията си на семейството и близките на футболната легенда Борислав Михайлов