Пенсиите разбуниха духовете на Борисов и Станишев
Източник: БГНЕС

Партиите обявиха началото на кампанията за избор на народни представители за 42-то Народно събрание на Република България.

Във втория ден на кампанията, самоцелно или не, беше поставен въпроса за снощното изказване на бившия премиер и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов при откриването на кампанията на партията в Пловдив.

Коалиция за Бългаpия

Имаме една единствена цел - не власт, не постове, искаме да върнем България на хората, заяви лидерът на БСП Сергей Станишев при откриването на предизборната кампания на Коалиция за България за предсрочните парламентарни избори.

Това е нашият лозунг и той не е празна фраза, защото преди два месеца стотици хиляди българи излязоха на улицата и изгониха досегашните управляващи, посочи той.

Организаторите на хепънинга на Коалицияза България в Южния парк в София съобщиха, че на откриването на кампанията са присъствали около 20 хил. души от цялата страна. На нас не ни трябва демонстрация на триумф на волята, която да прикрие немощта на разума,посочи лидерът на БСП.

Бях потресен от цинизма, който за пореден път демонстрира Борисов и компания в петък в Пловдив, когато ГЕРБ откриваха тяхната кампания. Оказа се, че фискалният резерв бил опоскан, изяден от българските пенсионери, каза лидерът на БСП. Ще допуснем ли да продължат да се подиграват на цяла България, попита Станишев, а множеството отговори: "Не". Ние сме единствената сила, която може и ще свали от власт тази шайка, която четири години плячкосва държавата, смазва демокрацията, която унищожава икономиката и възможностите за растеж и ще го направим с ясно съзнание за нашата отговорност, заяви лидерът на БСП. Той отбеляза невижданата конкуренция между45 партии и коалиции на предстоящия вот.

"Приятелят на Меркел - Бойко Борисов не е правилният човек за България, той показа това като подаде оставка и всички видяхме, че не може да се справи", заяви председателят на ПЕС - Жени Зита Гурмай, гост на откриването на предизборната кампания.

Пламен Орешарски е човекът, който е способен да изгради новата България съвместно с БСП, изрази своята подкрепа тя.

ГЕРБ - отговорът

Станишев освен, че чете наобратно, е започнал да чете и до половината, вадейки думи от контекста на изказването ми за фискалния резерв, заяви по-късно лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, цитиран от пресцентъра на партията.

Борисов в отговор, изпратен до медиите пише: "Ще повторя това, което казах вчера и се надявам следващият път, когато Станишев реши да ме коментира да го направи коректно, четейки отляво надясно и от начало до край".

"От първия ден на своя мандат ГЕРБ започна да изплаща 20% по-високи пенсии. В период на криза, при ясно изразен спад на приходите, бюджетът на Тройната коалиция формира огромен дефицит. По време на нашето управление изплатихме с 13 млрд. лева повече социални разходи спрямо мандата на Тройната коалиция. България беше страната с най-ниските дефицити в Европа, с които се финансираха по-големите социални разходи в периода на криза. Правителството на ГЕРБ изплати 9 млрд. лева повече пенсии, което е в пъти повече от спада на фискалния резерв", отбелязва бившият премиер.

"Движение България на гражданите"

Партия "Движение България на гражданите" също изрази недоволство и поиска публично извинение от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за неговите "обидни твърдения по отношение на пенсионерите". В отворено писмо от председателя на "Движение България на гражданите" Меглена Кунева, изпратено до медиите се заяьвява:

"Предсрочните избори, предизвикани от недоволството набългарския народ срещу управлението на ГЕРБ и нeговите скрити коалиции, са шанс българите да изберем друга, нова посока за излизане от кризата и за възстановяване на нашето достойнство и за възвръщане на нормалността в страната".

"Ние сме възмутени и персонално обидени от зададения тон на изборната кампания. Няма оправдание за агресивността на един политик, който да си позволява да настройва цели групи български граждани едни срещу други в и без това изтормозено и разделено общество без път и посока. Не може един доскорошен министър-председател, свален от народа си, да обижда и да разделя българите по този недостоен начин на хора, които са му потенциални гласоподаватели и на такива, които е зачеркнал", заявяват от "България на гражданите".

ДПС

Според лидера на ДПС и водач на листата в Кърджали Лютви Местан днес България се нуждае от демократично в същността си управление, алтернативно на управлението на ГЕРБ. Той определи изборите на 12 май като исторически важни за страната, защото сепровеждали в условия на "дискредитирано усещане за държавност".

Лидерът на ДПС подчерта необходимостта да се възстанови коалиционната формула за управление на страната. Той отчете, че по времето на двойната и тройната коалиция не са били разгърнатипредимствата на коалиционното правителство и е допуснато да се създаде усещане за коалиционно парцелиране на властта.

Коалиция "Горда България"

Коалиция "Горда България" откри предизборната си кампания с митинг пред Министерския съвет. Принципите, зад които застават представителите на коалицията са: възмездие за онези, които са ограбили България; правила за всеки; надежда за младите; грижа за децата; подкрепа за онеправданите; опора за възрастните и патриотизъм в отстояването на интересите на България, заяви предсъбралите се председателят на ГОРД евродепутатът Слави Бинев.

Боян Дуранкев, който беше представен като избора на коалициятаза премиер, заяви, че не трябва да търпим България да е най-бедната и най-корумпираната страна в ЕС.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Доживотно отнемане на книжка заради алкохол и наркотици - приложимо ли е предложението?

Доживотно отнемане на книжка заради алкохол и наркотици - приложимо ли е предложението?

България Преди 30 минути

Според експерти мярката е популистка, непропорционална и юридически уязвима

<p>Израелските сили убиха&nbsp;десетки палестинци, чакащи за храна</p>

Десетки палестинци бяха застреляни край пункт за хуманитарна помощ в Газа

Свят Преди 57 минути

Израел отрича умишлена стрелба по цивилни, докато свидетели описват хаос, паника и снайпери

„Синя София” и „Да, България” ще работят заедно в Столичния общински съвет

„Синя София” и „Да, България” ще работят заедно в Столичния общински съвет

България Преди 1 час

Ще бъде хубаво в национален мащаб дясното да се обедини, заяви проф. Вили Лилков

<p>Какво вещаят звездите за всяка зодия през юни</p>

Какво вещаят звездите за всяка зодия през юни

Любопитно Преди 1 час

Вижте хороскопа си за първия месец от лятото

Агресия, обиди и тормоз в клас: Готвят нови санкции за ученици с проблемно поведение

Агресия, обиди и тормоз в клас: Готвят нови санкции за ученици с проблемно поведение

България Преди 1 час

Учителите ще имат повече правомощия при нарушаване на реда в час

<p>Нов TikTok трик: Кола и картофки срещу мигрена?&nbsp;</p>

<p>&nbsp;</p>

Могат ли сензационните TikTok хакове с кола и пържени картофи да облекчат мигрената?

Свят Преди 1 час

Въпреки научните съмнения, хора, страдащи от мигрена опитват да излекуват болката с бързото хранене

Амал Клуни сияе в ефирна лятна рокля, Джордж не скри възхищението си

Амал Клуни сияе в ефирна лятна рокля, Джордж не скри възхищението си

Любопитно Преди 1 час

Амал и Джордж прекараха вечерта с Боно и приятели

Завладяващите филмови премиери продължават по KINO NOVA

Завладяващите филмови премиери продължават по KINO NOVA

Любопитно Преди 1 час

Четири нови заглавия ще развълнуват почитателите на седмото изкуство през юни

<p>&quot;Тръмп не чете&quot;: Разузнаването се адаптира с&nbsp;анимации</p>

Тръмп може да получава разузнавателни брифинги като шоу по Fox News

Свят Преди 2 часа

Тулси Габард проучва преобразуване на президентския брифинг с видеоформат, подходящ за Тръмп

Напусна ни писателката Божана Апостолова

Напусна ни писателката Божана Апостолова

България Преди 2 часа

Издателството "Жанет 45", което създаде и ръководи в продължение на повече от 30 години, отпечата най-добрите български автори

Земетресение разлюля турския курорт Алания

Земетресение разлюля турския курорт Алания

Свят Преди 2 часа

Трусът е станал около 20:31 ч. в неделя

Две земетресения край Кърджали

Две земетресения край Кърджали

България Преди 2 часа

Те са регистрирани минути след 3.00 часа сутринта

На 60, гореща и по бански - Брук Шийлдс

На 60, гореща и по бански - Брук Шийлдс

Любопитно Преди 2 часа

Брук Шийлдс отбеляза 60-ия си рожден ден със стил – на мечтана плажна почивка

<p>Ето кога ще изплащат пенсиите за юни</p>

Ето кога ще изплащат пенсиите за юни

България Преди 2 часа

По наредба, пенсиите се изплащат от 7-о до 20-о число на месеца