Миков: Заседаваме идната седмица
Източник: БГНЕС - архив
Пд дседателят на Народното събрание Михаил Миков ще спази желанието на депутатите от ГЕРБ и ще свика извънредно заседание на парламента още следващата седмица.

 

Това казал самият Миков пред в. "Преса".

Според него нямало да има проблем с осигуряване на мнозинство за преодоляване на ветото на президента срещу актуализацията на държавния бюджет.

 

Вчера Миков не пожела да реши сам кога да свика извънредно пленарно заседание, за което го задължава парламентарният правилник.

Той изпрати писма до председателите на парламентарни групи в 42-рото Народно събрание Бойко Борисов, Сергей Станишев, Лютви Местан и Волен Сидеров, съобщи пресцентърът на парламента.

Миков информира партийните лидери за постъпилото днес искане на 77 народни представители от ГЕРБ за свикване на Народното събрание и ги моли да го уведомят във възможно най-кратки срокове

кой от следващите дни би бил най-подходящ и удобен от тяхна гледна точка за заседанието.

Това ще улесни, както мен в планирането на точната дата, така и всички народни представители, защото ще създаде най-малко неудобства за тях в периода на нормативно регламентираната ваканция, посочва председателят.

Миков припомня, че вече е свикал извънредно заседание на Народното събрание за 30 август 2013 г., с дневен ред: "Ново обсъждане на Закона за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет на Република България за 2013 г.".

Този срок според него е осигурявал възможност за провеждането на по-пълни, задълбочени и всеобхватни консултации с всички заинтересовани страни и адресати на Закона за държавния бюджет.

"По този начин в по-пълна степен би бил удовлетворен и призивът на Президента на Републиката, чийто апели аргументи, както знаете, бяха "изцяло в посока на повече прозрачност, а именно това искат гражданите", допълва Михаил Миков.

И изказва съжаление, че в този срок няма да могат да бъдат проведени обществените дискусии, за които е апелирал президентът.

Председателят на Народното събрание очаква мненията на лидерите на парламентарни групи, за да се произнесе по искането на 77-те народни представители.

Пръв незабавно отговори Бойко Борисов,

който насдтоя председателят на парламента да свика извънредното заседание на Народното събрание не по-късно от 11 или 12 август.

"Категорично настояваме да спазите задълженията си по Конституция и Правилника за организацията и дейността на НС и незабавно да свикате извънредно заседание на 42-то Народно събрание, съгласно искането на 77 депутати от ПП ГЕРБ с посочената точка в дневния ред", се казва още в писмото на Борисов.

"Предвид създалото се напрежение, считаме, че парламентът трябва да отговори на обществения интерес, което може да стане единствено чрез незабавното свикване на извънредно заседание на Народното събрание" категоричен е в отговора си лидерът на ГЕРБ.

Това, мотивира се той, се налага както от изявленията на представители на изпълнителната власт, че без актуализация на бюджет 2013 е застрашено функционирането на държавата, така и от мотивите на президента. Министър-председателят Орешарски неведнъж заяви, че ще ръководиправителството, докато има парламентарна подкрепа, припомня Борисов.

ПГ на ГЕРБ категорично е обявила позицията си спрямо актуализирането на бюджета като "несвоевременно и ненужно", се посочва още в писмото на Борисов до Миков.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Украинският бастион Краматорск: Непреклонност срещу руския натиск на фронта

Украинският бастион Краматорск: Непреклонност срещу руския натиск на фронта

Свят Преди 1 минута

Как се живее с градовете на фронтовата линия в Украйна

Промяна в наредбата за предолимпийска подготовка ще осигури финансиране за волейболистите

Промяна в наредбата за предолимпийска подготовка ще осигури финансиране за волейболистите

България Преди 30 минути

Постижението на националния ни отбор по волейбол е исторически момент за България, отбеляза спортният министър Иван Пешев

Амал блести в кадифена мини рокля редом до Джордж Клуни (СНИМКИ)

Амал блести в кадифена мини рокля редом до Джордж Клуни (СНИМКИ)

Любопитно Преди 38 минути

47-годишната адвокатка и 64-годишният актьор присъстваха на премиерата на най-новия му филм „Джей Кели“ на филмовия фестивал в Ню Йорк

"Ужасяващо": Мъж преби майка си до смърт заради наследство

"Ужасяващо": Мъж преби майка си до смърт заради наследство

Свят Преди 53 минути

Жертвата е била удряна многократно по главата и лицето с градински инструмент и е получила множество фрактури на черепа

<p>&quot;Ридаех всяка вечер&quot; - Мадона с разкрития за войната с Гай Ричи</p>

Мадона за войната с Гай Ричи: Опитваше се да ми отнеме детето

Любопитно Преди 1 час

Певицата си припомни как е „ридала“ всяка вечер по време на продължилата месеци борба за попечителство над сина си Роко

Пеевски: Подкрепям Борисов, ДАИ трябва да се закрие веднага

Пеевски: Подкрепям Борисов, ДАИ трябва да се закрие веднага

България Преди 1 час

Разговаряхме по този въпрос, ще помислим къде да се прехвърли дейността, може да е в МВР, заяви лидерът на "ДПС - Ново начало"

Канцлерът на Германия Фридрих Мерц

Канцлерът на Германия: Европа вече не е в мир с Русия

Свят Преди 1 час

Според шведският министър на отбраната Пал Йонсон Европа преминава от мир към готовност за война

Карина плени Траян и отслаби бедстващите Феномени в “Игри на волята”

Карина плени Траян и отслаби бедстващите Феномени в “Игри на волята”

Любопитно Преди 1 час

Кондиционният треньор Томи спечели място в племето на Завоевателите

Земетресение разлюля гръцкия остров Закинтос

Земетресение разлюля гръцкия остров Закинтос

Свят Преди 1 час

Епицентърът е бил на около 12 км западно-югозападно от Кери

Никол Кидман и Кийт Ърбан

Разводът на Никол Кидман и Кийт Ърбан „става драматичен“ - изглежда, че той вече е продължил напред

Любопитно Преди 1 час

Никол Кидман и Кийт Ърбан са били на различни позиции по отношение на раздялата си

<p>Двегодишно момиче се превърна в богиня в Непал</p>

Двегодишно момиче избрано за жива богиня в Непал

Свят Преди 1 час

„Вчера тя беше просто моята дъщеря, но днес е богиня“

<p>Борисов: ДАИ да се закрие незабавно</p>

Борисов: Има две теми – водата и цените, всичко останало е празнодумство

България Преди 1 час

Относно корупцията в Автомобилна администрация, лидерът на ГЕРБ беше категоричен: "Моето предложение е категорично да се закрие ДАИ"

Татуистката Стефани разкри бременността си в Къщата на Big Brother

Татуистката Стефани разкри бременността си в Къщата на Big Brother

Любопитно Преди 1 час

Тайният съквартирант Валентин отказа да изпълни мисията си

<p>Ивайло Мирчев: Сайтът &quot;Колко струва&quot; не струва</p>

Ивайло Мирчев: Сайтът "Колко струва" не струва! Пишем "Слаб 2" на правителството

България Преди 1 час

"Внесохме законопроект за бодикамери за всички в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" съобщи още съпредседателят на ДБ

Принцеса Ан и първата дама на Украйна Олена Зеленска посетиха мемориала за децата,з агинали във войната с Русия

Тайно кралско посещение в Киев: Принцеса Ан почете загиналите деца във войната с Русия

Свят Преди 1 час

Посещението на принцесата цели да привлече вниманието върху травматичните преживявания на децата, живеещи на фронтовата линия и да изрази непоколебимата подкрепа на Обединеното кралство за Украйна

След изневярата на концерт на Coldplay: Анди Байрън и съпругата му отново заедно

След изневярата на концерт на Coldplay: Анди Байрън и съпругата му отново заедно

Любопитно Преди 1 час

Двамата бяха видени с брачните си халки, докато напускаха луксозно имение в Кенебънк