Еврокомисар обвини министъра на транспорта в лъжа
Данаил Папазов   
Източник: БГНЕС

Еврокомисарят по регионалната политика Йоханес Хаан очаква извинение от българския министър на транспорта Данаил Папазов за твърдения, че заместникът му Петър Киров се ползва с препоръките на комисаря.

Бих искал да заявя възможно най-решително, че никога не съм срещал този човек (Киров - бел. ред.), посочва Хаан в реакция, изпратена до БТА от неговия говорител Ширин Уилър.

Нямам влияние върху нито едно назначение в националните администрации, нито някога ще се опитам да упражня подобно влияние, добавя комисарят.

Ако министърът е правилно цитиран, очаквам незабавно извинение, посочва еврокомисарят Хан.

Според няколко български новинарски сайта, министър Папазов е цитиран вчера да казва, че Киров се ползва с личната препоръка на еврокомисаря Йоханес Хаан.

Вчера браншови организации в транспорта заплашиха с блокади на кръстовища и пътища заради назначението на Петър Киров за зам.-министър на транспорта.

Според Красимир Георгиев от Асоциацията за квалификация на автомобилистите и Йонко Иванов от Съюза по авто-мото подготовка изборът на Киров за този пост говори ясно, че задкулисните назначения в кабинета "Орешарски" продължават.

Те обясниха пред Би Ти Ви, че Петър Киров от 2002 г. е в морската администрация на транспортното ведомство и "няма един ден в сектора автомобилизъм и изведнъж сега ни го налагат отгоре".

Освен това зам.-министърът бил син на Володя Киров - бивш директор на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и настоящ шеф на учебен център от системата на Министерство за транспорта – звено за обучения по превоз на опасни товари.

Петър Киров е и племенник на ген. Кирчо Киров - бившият директор на Националната разузнавателна служба.

Според Георгиев и Иванов слубите на баща и син са в конфликт на интереси и единият от двамата трябва да подаде оставка.

В коментар министърът на транспорта Данаил Папазов заяви, че няма конфликт на интереси, тъй като заместникът му Киров ще се занимава изключително с оперативна програма "Транспорт".

"Не ме интересува кой е баща му. Разбрах, че някога е ръководил ДАИ, но това няма никакво значение. Човекът е с великолепен английски, това, което трябва да притежава и с всички необходими сертификати и с препоръка от комисаря Хаан лично", каза още Папазов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Съдът в Полша призна еднополовите бракове, сключени в други страни от ЕС

Съдът в Полша призна еднополовите бракове, сключени в други страни от ЕС

Свят Преди 27 минути

Полската конституция не забранява признаването на бракове, сключени в други страни от ЕС

Израел ликвидира още ирански лидери

Израел ликвидира още ирански лидери

Свят Преди 3 часа

Есмаил Ахмади ръководеше разузнавателната служба на "Басидж"

Моджтаба Хаменей: Иран нанесе съкрушителен удар

Моджтаба Хаменей: Иран нанесе съкрушителен удар

Свят Преди 4 часа

Моджтаба Хаменей: Врагът е победен

САЩ заведоха съдебно дело срещу Харвардския университет

САЩ заведоха съдебно дело срещу Харвардския университет

Свят Преди 4 часа

Правителството иска висшето учебно заведение да възстанови милиарди долари на данъкоплатците

ЕС готви да забрани социалните мрежи за децата

ЕС готви да забрани социалните мрежи за децата

Свят Преди 5 часа

Такива мерки "ще трябва да бъдат решени на ниво ЕС"

Петър Антонов

„Под наблюдение“ в „Темата на NOVA”

България Преди 5 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

“Изборът на България: Решението си Ти!“ – пълна информационна картина в ефира на NOVA

“Изборът на България: Решението си Ти!“ – пълна информационна картина в ефира на NOVA

България Преди 6 часа

Медията ще проследи предизборната кампания и ще предложи мащабно отразяване в деня на вота за нов парламент

Сбогом на Легендата: Кой беше Чък Норис – последният рицар на екшъна

Сбогом на Легендата: Кой беше Чък Норис – последният рицар на екшъна

Любопитно Преди 6 часа

Карлос Рей Норис, когото милиарди познаваха просто като Чък Норис не беше просто актьор, той беше културен феномен, символ на епоха, в която героите бяха непоклатими, а моралният компас – ясен

Исторически рекорд за трейлъра на новия „Спайдърмен“

Исторически рекорд за трейлъра на новия „Спайдърмен“

Любопитно Преди 7 часа

„Spider-Man: Brand New Day“ пренаписа историята със 718,6 млн. гледания за ден! Том Холанд се завръща като Питър Паркър в по-мрачна история, която изпревари дори рекордите на GTA VI. Очакваме новият блокбъстър да превземе и родните кина това лято

Снимката е илюстративна

Жена ослепя след „най-лошия махмурлук“ в живота си

Свят Преди 7 часа

Шокиращата история на Ашли Кинг: коктейл с метанол по време на ваканция в Бали превърна живота ѝ в кошмар. Момичето помислило симптомите за махмурлук, докато не ослепяло напълно. Случаят повдига въпроса за скритите опасности при алкохола в екзотични страни.

МАЕ вещае безпрецедентна глобална криза след войната в Иран

МАЕ вещае безпрецедентна глобална криза след войната в Иран

Свят Преди 7 часа

Мащабът на прекъсването на доставките на газ и петрол се подценява както от политиците, така и от пазарите

България получи зелена светлина за ОИСР

България получи зелена светлина за ОИСР

България Преди 7 часа

Работната група е извършила цялостен преглед на готовността на България за членство в ОИСР

„Мяра“: Шест формации влизат в парламента при избори сега

„Мяра“: Шест формации влизат в парламента при избори сега

България Преди 7 часа

Потенциалната активност остава близо до половината от пълнолетните българи - 49,1%

Земетресения в Гърция на по-малко от 400 км от София

Земетресения в Гърция на по-малко от 400 км от София

Свят Преди 7 часа

Епицентърът му е бил на 10 км северно от град Янина