Борисов: Работим за предсрочен вот и мнозинство на ГЕРБ
Бойко Борисов   
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС

„След неделя, на предсрочните избори, ще има толкова тежък наказателен вот, че резултатите въобще няма да бъдат тези. При предсрочни избори резултатите ще бъдат много по-високи – и за нас, и за Реформаторите

Работим при предсрочни избори ГЕРБ да има мнозинство. Работим за това и вярвам, че ще е така, защото алтернативата е очевидна“, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред Нова ТВ.

„Убеден съм, че при предсрочни избори ГЕРБ ще имат 121 депутати.

Толкова е видна невъзможността на тези да управляват. Вариант Б е както ни наредят хората“, допълни Борисов.

Той подчерта, че и на евровота гласувалите за ГЕРБ и Реформаторите граждани са повече от гласувалите за БСП и ДПС.

„Искам да имам такъв резултат, че другите трябва да искат да ми помагат да управлявам. Няма как четвъртата партия да ми поставя условия!“

„ГЕРБ се бори за мнозинство в българския Парламент, за да не може никой да ни извива ръцете. Цялата ни предизборна кампания ще бъде построена върху това.“ 

Според него има две неща, които трябва да се случат:

Първото е да има предсрочни избори, а второто – да се избере стабилно правителство.
 
„Българските граждани трябва да знаят, че едни избори струват 20 млн. лв., ако не излъчим стабилно правителство, пак се отива на избори, и докога така?”, коментира Борисов.
 
„На тази сакрална  дата Х за предсрочните избори трябва да има 70-80% избирателна активност”, смята той. 

Запитан дали е възможна коалиция ГЕРБ, ДПС, ББЦ, Борисов отговори, че ако е искал такава конфигурация, и сега щял да бъде премиер.

На въпрос в какви отношения е с Делян Пеевски и с Цветан Василев, лидерът на ГЕРБ отговори, че няма никакви отношения с тях към момента. 

„Пеевски, Василев не съм ги виждал, не съм ги чувал, сигурно години“,

каза той. 

„Пеевски постъпи правилно, че се оттегли от Европарламента; не знам дали го направи заради г-жа Михайлова, заради себе си или да спасят г-жа Михайлова (Искра Михайлова е министър на околната среда и водите, която сега става евродепутат б.ред.), защото провалът в сектор „Екология“ е такъв, че ще завлекат и общините, и държавата след себе си, каза Борисов.

„Разчитам на чувството за самосъхранение на ДПС.

БСП ще ги завлече и тях в канала“, коментира още лидерът на ГЕРБ. 

„В сряда трябва да си отидат. В сряда е вотът на недоверие, те просто трябва да си отидат“, каза той. 

„На какво основание те трябва да стоят в Парламента? Това е демокрацията. Изборите са състезанието, на което народът подрежда кой къде трябва да бъде.“ 

„С кое право Станишев ще предлага еврокомисар? Той не може да се класира пръв в неговата партия, ще предлага еврокомисар“, каза Борисов. 

„На нахалника трябва да му се каже, че е нахалник.

Не може победеният, неисканият от собствената си партия, онзи, който доказано купува гласове, да предлага еврокомисар. 

Кристалина Георгиева си е прекрасен еврокомисар. Те кого ще предложат – Зинаида ли?“, попита Борисов. 

„Депутатите, които се обявиха, че подкрепят „България без цензура“, винаги са гласували в подкрепа на кабинета. Сега ще изчакаме да видим какво ще направят“, каза още Борисов. 

Бих посъветвал Бареков да бъде малко по-скромен,

заяви лидерът на ГЕРБ. 

„При създаването на ГЕРБ бяхме първа политическа сила. Въпреки това, две години и нещо, бяхме в опозиция.“

„Бареков нанесе такива тежки обиди по моята личност, че без да ми се извини, не може да става въпрос за каквито и да било съвместни действия. Той така ме обиди, аз водя 15-16 дела срещу него. 

Ако ми се извини, е друго нещо.

Този разговор може да го водя след предсрочни избори“, заяви Борисов. 

34 хил. купени гласа има в БСП – това е контролираният вот, каза лидерът на ГЕРБ.
 
„Или са купени гласовете, или партията му не го иска“, коментира Борисов информацията, че петнайсетият в листата на БСП – Момчил Неков, изпреварва първия, Сергей Станишев. 

Борисов се позова на изказване на Георги Кадиев, който е обяснил на 21 май, как ще бъде контролиран вотът. Според Борисов на 34-те хиляди, които са посочили номер 15 като преференция в листата на БСП, им било казано да гласуват с номер 15 (но при партиите/коалициите в лявата страна на бюлетината, това е номерът на „Коалиция за България“). 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Парк-музей „Врана" загива!, алармира Фонд „Цар Борис и Царица Иоанна"

Парк-музей „Врана" загива!, алармира Фонд „Цар Борис и Царица Иоанна"

България Преди 40 минути

На територията на парка е имало няколко пожара

Частните събития в столичните паркове са позволени, но организаторите трябва предварително да ги заявят и да почистят след тях.

Парти в столичен парк без разрешение може да ви струва до 255 евро

Парите ни Преди 51 минути

Частните тържества са позволени, но трябва да бъдат заявени предварително в Столичната община

Евген Хмара стана министър на отбраната на Украйна

Евген Хмара стана министър на отбраната на Украйна

Свят Преди 1 час

Кандидатурата на Хмара бе подкрепена от 312 депутати

Дейвид Крумхолц

Звезда от „Опенхаймер“ напуска Холивуд след 30 години в кино индустрията

Любопитно Преди 1 час

Актьорът Дейвид Крумхолц обяви, че си взема неопределена почивка от киното след над 30 години в индустрията. Актьорът отправи остри критики към корпоратизирането на Холивуд, ниското заплащане и натиска върху творците да бъдат инфлуенсъри

Два изстрела в гърдите и тяло в шахта: Разкрития за убийството в Съединение

Два изстрела в гърдите и тяло в шахта: Разкрития за убийството в Съединение

България Преди 1 час

Прокуратурата обяви подробности за кървавата драма - извършителят сам завел разследващите до тялото

От септември осигурените ще могат да изберат между три начина за управление на средствата за втора пенсия, а при липса на избор разпределението ще бъде според възрастта.

Динамичен, балансиран или консервативен: Как да изберем подфонд за втората пенсия

Парите ни Преди 2 часа

От септември всеки ще може да избере как да се управляват пенсионните му спестявания според възрастта и готовността му за риск

Зеленски освободи от длъжност Ирина Мудра

Зеленски освободи от длъжност Ирина Мудра

Свят Преди 2 часа

Следователи от НАБУ са започнали да разследват Мудра по подозрения за пране на пари

Киберизмамите все по-често комбинират фалшив номер, убедителен глас и допълнителни съобщения, за да изглежда историята истинска.

Измамници звънят от номера на близки и банки: Как работи новата схема

Парите ни Преди 3 часа

ГДБОП предупреждава за ръст на криптоизмамите, фишинга и гласовите имитации през август

Бил Клинтън на 80: Президентът, който управляваше в съвсем различна Америка

Бил Клинтън на 80: Президентът, който управляваше в съвсем различна Америка

Любопитно Преди 3 часа

42-ият президент на САЩ Бил Клинтън навършва 80 години. В момент, когато Америка търси своето бъдеще, ето равносметка на живота, политическите битки и характера на един от най-устойчивите лидери в съвременната история

Пилотите и стюардесите са изложени на най-висок риск от фатален рак заради радиация

Пилотите и стюардесите са изложени на най-висок риск от фатален рак заради радиация

Свят Преди 3 часа

Ново мащабно изследване на Харвард разкрива, че пилотите и стюардесите са изложени на по-висок риск от фатален рак, свързан с космическа радиация, отколкото хората, работещи с радиоактивни материали. Експерти призовават за строги мерки и прегледи

Итамар Бен Гвир

„Те дори не са хора“: Израелски министър иска да убиват по 40 души в Газа всяка нощ

Свят Преди 3 часа

Според него екзекуциите трябва да са: „Не само на тези, които представляват непосредствена заплаха. Там има хора, които не заслужават да живеят... “

Скандал между Париж и Техеран: Бити френски дипломати и спешно експулсиране

Скандал между Париж и Техеран: Бити френски дипломати и спешно експулсиране

Свят Преди 4 часа

Спорът датира от 19 юли, когато двама служители на френското посолство в Техеран, един от които културният аташе, бяха разпитвани в продължение на няколко часа и „бити“

Сандра Бълок показа порасналите си деца за първи път от години

Сандра Бълок показа порасналите си деца за първи път от години

Любопитно Преди 4 часа

Холивудската звезда Сандра Бълок сподели редки снимки с осиновените си деца Луис и Лейла от тяхната лятна ваканция. Актрисата, която преди две години се оттегли от киното, за да се посвети на семейството, се подготвя за завръщане на екрана

Хармонизираната инфлация в България се понижава за втори пореден месец, но остава сред най-високите в Европейския съюз.

България остава сред страните с най-висока инфлация в ЕС

Парите ни Преди 4 часа

Поскъпването у нас се забавя до 4,4%, но остава доста над средното за еврозоната

Туристически хеликоптер се разби в Кения, няма оцелели

Туристически хеликоптер се разби в Кения, няма оцелели

Свят Преди 4 часа

Според първоначалните данни няма оцелели при тежкия инцидент край Mount Ololokwe