Три гласа не достигнаха за оставка на висшето ръководство на БСП
Михаил Миков   
Източник: БГНЕС

Т ри гласа не достигнаха за оставка на Изпълнителното бюро на БСП, съобщиха пред журналисти членове на Националния съвет на партията. Пленумът бе закрит за представителите на медиите.

При гласуването на пленума 42-ма души са гласували "за" оставка на ръководството, а 44-ма са били "против".

Трима от членовете на Изпълнителното бюро са си подали оставката по време на заседанието, останалите са гласували за оставането на бюрото.

Повече от осем часа Националният съвет на БСП обсъжда резултатите на местните избори, които вече бяха определени като тежка загуба.

Националният съвет на БСП не подкрепи опита за дестабилизация на партийното ръководство,

заяви пред журналисти председателят на БСП Михаил Миков след края на пленума. Драгомир Стойнев, Калоян Паргов и Илияна Йотова са напуснали Бюрото по собствено желание.

Оперативният орган на партията остава в този си вид засега, а когато реша ще предложа още промени в Изпълнителното бюро, нови членове, други евентуално, каза Михаил Миков.

Не е въпрос на оцеляване, Националният съвет не подкрепи този опит за дестабилизация на партийното ръководство, коментира лидерът на БСП. Той посочи, че не е имало необходимост от такъв тип действия и очевидно е трябвало да се създаде определена среда преди заседанието на Конгреса от страна на тези, които днес се чувстват нестабилни. Забележете, че много активно се поставяше въпросът за оставки от председателите на София и Пловдив, които имат най-лошите резултати в партията, и те всички се нахвърлиха на Изпълнителното бюро, добави Миков.

На мен доверието ми го е дал Конгресът и аз благодаря на другарите от Изпълнителното бюро, с които продължаваме напред, благодаря и на тези, които решиха, че на този етап се оттеглят, каза още председателят на БСП.

Честно е когато си подаваш оставката да кажеш, че няма пак да се кандидатираш, защото тези театралности - сега си подавам оставката, а утре пак ще си организирам избора, вече поомръзнаха на хората и са част от загубата на доверие, добави обаче той.

Миков посочи, че на пленума е имало основателни критики, но и "такива, които излъчваха едно желание в този момент да бъде ударено бюрото, за да може да се върнат отново в играта".

Оставките са морален акт, свързан със стартиране на пълен цикъл отчет и избори в партията, коментира председателят на БСП-София Калоян Паргов преди заседанието.

На въпрос дали ще бъде изтеглено по-рано заседанието на Конгреса, Миков каза, че това се решава от Националния съвет, а не от една или друга компания в него.
Заседанието на Националния съвет на БСП е започнало с едноминутно мълчание в памет на жертвите на снощните атаки във френската столица. Социалистите са приели и декларация, в която остро осъждат терористичните атаки в Париж.

В тези болезнени и трагични часове след терористичните атаки в сърцето на Европа, които доведоха до смъртта на стотици невинни хора и засегнаха хиляди, ръководството на БСП и аз поднасяме нашите най-дълбоки и искрени съболезнования към семействата на жертвите, Париж и френския народ. Това се казва в съболезнователен адрес на председателя на НС на БСП Михаил Миков до първия секретар на Социалистическа партия на Франция Жан-Кристоф Камбаделис. В писмото Миков остро осъжда жестокото насилие, извършено в Париж, съобщи пресцентърът на БСП.

Към посланика на Франция у нас Ксавие Лапер дьо Кабан лидерът на БСП изразява солидарност и подкрепа към семействата на жертвите и всички засегнати.
"Остро осъждаме актовете на екстремизъм и тероризъм, които показват незачитане на човешкия живот. Тези терористични действия са глобална заплаха, която не познава граница, националност или религия", пише Миков в съболезнователен адрес.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Носител на награда „Грами“ посвети песен на убитите протестиращи в Иран

Свят Преди 7 часа

Шервин Хаджипур посвети нова песен на множеството хора, убити в страната му по време на масовите протести срещу режима

Израел обяви мерки за засилване на контрола над Западния бряг

Израел обяви мерки за засилване на контрола над Западния бряг

Свят Преди 7 часа

Територията, която Израел окупира от 1967 г., би съставлявала най-голямата част от бъдещата палестинска държава, но много хора от религиозното дясно я считат за израелска земя

Македонски певец бе отвлечен в Белград, похитителите искали 20 000 евро

Македонски певец бе отвлечен в Белград, похитителите искали 20 000 евро

Свят Преди 9 часа

След подаден сигнал полицията е предприела мащабна операция и преследване, което преминало през Нови Белград и продължило по магистралата в посока Шид

,

Десетки хиляди бяха евакуирани в Мароко заради бурята „Марта“

Свят Преди 9 часа

Над 154 000 души в северните марокански провинции бяха засегнати от бурята

Санае Такаичи – "Желязната лейди" начело на Япония

Санае Такаичи – "Желязната лейди" начело на Япония

Свят Преди 10 часа

Очаква се днес да спечели голяма победа на предсрочните парламентарни избори

Приятел на убития Дечо Василев: Той е споделял за заплахи към тях, че ще ги разстрелят

Приятел на убития Дечо Василев: Той е споделял за заплахи към тях, че ще ги разстрелят

България Преди 10 часа

Според Мартин Гръбчев случилото се не е инцидент, а е свързано с престъпни структури на високо ниво

Виктор Орбан нарече Украйна "враг" в предизборна реч

Виктор Орбан нарече Украйна "враг" в предизборна реч

Свят Преди 11 часа

Орбан е смятан за най-близкия съюзник на руския президент Владимир Путин в ЕС, а страната му е силно зависима от руските доставки на петрол и газ

Илияна Йотова: Тервел Замфиров е героят на България

Илияна Йотова: Тервел Замфиров е героят на България

България Преди 11 часа

Вчера президентът Илияна Йотова влезе в олимпийското село, където беше посрещната от председателя на Българския олимпийски комитет Весела Лечева

Златната хроника на България: Пътят към седемте ни медала от Зимни олимпийски игри

Златната хроника на България: Пътят към седемте ни медала от Зимни олимпийски игри

България Преди 12 часа

Последният ни медал бе дело на Евгения Раданова - сребро в шорттрека на 500 м от Игрите в Торино през 2006 г.

Нова вълна от телефонни измами в Пловдив

Нова вълна от телефонни измами в Пловдив

България Преди 12 часа

Измамниците настояват за данните от банковите карти на потърпевшите

Румънският президент е поканен на първото заседание на „Съвета за мир“ на Тръмп

Румънският президент е поканен на първото заседание на „Съвета за мир“ на Тръмп

Свят Преди 13 часа

Никушор Дан уточни, че Румъния все още не е взела решение дали ще участва

Отново пламъци в Кран Монтана: Пожар избухна на мястото на голямата трагедия

Отново пламъци в Кран Монтана: Пожар избухна на мястото на голямата трагедия

Свят Преди 13 часа

При инцидента навръх Нова година загинаха 41 души

Осъдиха български шофьор на 7 години затвор в Гърция

Осъдиха български шофьор на 7 години затвор в Гърция

България Преди 13 часа

Той е участвал в тежка катастрофа с множество жертви през август миналата година

,

Лавина уби двама скиори във френските Алпи

Свят Преди 13 часа

Двамата мъже, на възраст около 30 години, са били част от група от четирима скиори, които са карали ски извън пистите без водач