Полицаи връчват протестно писмо на Бойко Борисов
Полицаите протестираха за пореден път на 24 октомври   
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС
Дс с Синдикалната Федерация на Служителите в Министерството на вътрешните Работи (СФСМВР) организира днес втория си протестен митинг.

 

Исканията са за ясни гаранции за ресурсното осигуряване на служителите в МВР; приемане на предложенията на СФСМВР по промените в Закона за МВР и запазване на разпоредбите Кодекса за социално осигуряване, отнасящи се към служителите в МВР; функционален имунитет на членовете на СФСМВР.

Членовете и симпатизантите от синдикалните дружества по региони и областни дирекции ще се съберат днес в градинката пред Министерството на вътрешните работи, след което ще се отправят към Министерския съвет за връчване на писма до министър-председателя Бойко Борисов.

Маршрутът на протестиращите ще бъде от градинката на МВР по ул. "6-ти Септември" - ул. "Гурко" - ул. "Г. С. Раковски" - бул. "Цар Освободител" до сградата на Министерски съвет.

Миналата неделя Галентин Грозев, зам.-председател на синдикалната федерация на служителите в МВР каза на тогавашния протест, че министърът на вътрешните работи се държи с тях като политик с политици. Ние имаме синдикални искания, а не политически, каза Грозев. По думите му има натиск в някои управления към техни синдикални членове и това ще бъде проверено.


Грозев каза още, че последната им среща с министър Цветанов е била на 14 септември, когато събрал всички синдикати към МВР. Тогава Цветанов ни прочете един доклад за успехите на правителството и не отговори на нито един наш въпрос - тази среща беше излишна, защото този доклад после ни го пратиха, допълни Грозев.


Ако не се възобнови диалогът и не бъдем чути, по всяка вероятност на 7 ноември ще направим голям протестен митинг, уточни на 24 октомври Галентин Грозев.

Той каза още, че има данни за оказване на натиск върху членове на синдиката, като даде пример с ръководителя на полицейското управление в АЕЦ "Козлодуй", който е давал документи за подпис на служителите, че няма да протестират, защото исканията са им политически.

Миналата седмица имаше представители почти от всички управления в страната, за да покажат участието си в днешния протест. Към протеста на полицаите се бяха присъединили и представители от работещите в местата за лишаване от свобода.

 


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Турция строи огромна платформа за газ в Черно море

Турция строи огромна платформа за газ в Черно море

Свят Преди 6 часа

Тя ще бъде с 273 метра дължина

Мъж нападна с брадва офис на политическа партия в Добрич

Мъж нападна с брадва офис на политическа партия в Добрич

България Преди 6 часа

Към момента извършителят не дава обяснения какви са мотивите му

Екстрадират Никола Николов-Паскал в България

Екстрадират Никола Николов-Паскал в България

България Преди 7 часа

Той беше задържан в Белград миналата година след международно издирване

НАТО вдигна изтребители заради руски самолет

НАТО вдигна изтребители заради руски самолет

Свят Преди 7 часа

Ситуацията в района става все по-напрегната

Номинацията за главен секретар на МВР е част от мотивите за вот на недоверие на ПП-ДБ

Номинацията за главен секретар на МВР е част от мотивите за вот на недоверие на ПП-ДБ

България Преди 8 часа

Според "Възраждане" номинацията на Мирослав Рашков е знак, че се подготвят нови извънредни избори

Суперзвездата Тейлър Суифт обяви, че е сгодена

Суперзвездата Тейлър Суифт обяви, че е сгодена

Любопитно Преди 8 часа

Тя придружи публикацията със снимки

Тази красавица е новият премиер на Литва

Тази красавица е новият премиер на Литва

Свят Преди 9 часа

Ругиниене е бивш синдикален лидер и стана министър едва наскоро

Предлагат 620 евро минимална заплата от 2026 г.

Предлагат 620 евро минимална заплата от 2026 г.

България Преди 10 часа

По-високият размер на минималната заплата ще увеличи доходите на близо 600 000 души

Областният управител на Плевен е готов да подаде оставка, ако Желязков я поиска

Областният управител на Плевен е готов да подаде оставка, ако Желязков я поиска

България Преди 10 часа

Росен Желязков заяви, че дава двуседмичен срок за подобряване координацията при решаването на проблема с водата в Плевен

Република Молдова: Тежко историческо бреме, несигурно бъдеще

Република Молдова: Тежко историческо бреме, несигурно бъдеще

Свят Преди 11 часа

От началото на руската война срещу Украйна през февруари 2022 година Молдова все по-често попада във фокуса на общественото внимание

Кой е Джей Кери? Ветеранът, който изгори американското знаме

Кой е Джей Кери? Ветеранът, който изгори американското знаме

Свят Преди 11 часа

Върховният съд на САЩ постанови през 1989 г., че горенето на знамето е защитено от Първата поправка като легитимна политическа изява

Ким Кардашиян и 12-годишната ѝ дъщеря Норт привлякоха погледите в Рим

Ким Кардашиян и 12-годишната ѝ дъщеря Норт привлякоха погледите в Рим

Любопитно Преди 12 часа

Ким и дъщеря ѝ бяха облечени в черно от глава до пети

Край на статичния гейминг

Край на статичния гейминг

Технологии Преди 12 часа

Rexona и П.Е.Ш.О. превъртат играта

Доналд Тръмп показа нова синина на ръката си (СНИМКИ)

Доналд Тръмп показа нова синина на ръката си (СНИМКИ)

Свят Преди 13 часа

Белият дом твърди, че повтарящите се синини по ръката на президента са резултат от често ръкостискане и употреба на аспирин