Подпалиха незаконно сметище при проверка на министъра на МОСВ
Източник: БГНЕС

М инистърът на околната среда и водите Петър Димитров проверява сигнали за незаконни сметища край населени места от област Монтана.

По време на инспекцията в община Лом Димитров се натъкна на запалено незаконно сметище. Веднага са предприети действия по погасяване на пожара от пристигналите огнеборци.

Инцидентът е възникнал в землището на село Трайково, община Лом, като замърсеният терен е установен при предишна проверка, при която РИОСВ е дала предписания за почистване. Срокът за изпълнение на предписанието все още не е изтекъл, част от отпадъците са почистени, но друга част е била избутана към реката и е запалена, обясниха от МОСВ.

Според проверяващия екип пожарът е умишлен.

Проверката на екоминистъра продължава в общините Вълчедръм и Якимово. Акцията е свързана с информация за нерегламентирано замърсяване на терени с отпадъци, както и с проверка дали общините са изпълнили предписанията на РИОСВ – Монтана за почистване на местата. Има сигнали за замърсяване на терени до компостиращата инсталация на Монтана, както и в село Сталийска махала.

От екоминистерството припомнят, че почистването на отпадъци е отговорност на местната власт, а структурите на МОСВ контролират спазването на тези задължения.

Източник: БГНЕС

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
51-годишен мъж застреля куче край Димитровград

51-годишен мъж застреля куче край Димитровград

Свят Преди 2 минути

Инцидентът е станал в местността „Габера“, а стрелецът твърди, че е действал след нападение от животното

За първите шест месеца на 2026 г. разходите за пенсии се увеличават с над 600 млн. евро спрямо същия период на предходната година.

Близо 6,5 млрд. евро са отишли за пенсии за половин година

Парите ни Преди 15 минути

Разходите за пенсии нарастват с 10,2%, а средната пенсия на един пенсионер достига 517 евро през юни

OLED телевизори още страдат от прегаряне на пиксели

OLED телевизори още страдат от прегаряне на пиксели

Технологии Преди 32 минути

За мнозина OLED панелите дават най-добрата картина, но технологията има своя недостатък - с времето някои пиксели могат да прегорят и да оставят постоянни силуети на панела. Това е проблем, който продължава и с новите технологии, казват експерти

Социалните партньори вече са се договорили кои показатели да участват във формулата за минималната заплата, но тепърва трябва да решат каква тежест да има всеки от тях.

Продължават преговорите за новата формула за минималната заплата

Парите ни Преди 35 минути

Социалните партньори ще обсъждат каква тежест да има всеки от четирите показателя

„Имах 3 дни до затвора“: Руският политик Борис Надеждин избяга от Русия

„Имах 3 дни до затвора“: Руският политик Борис Надеждин избяга от Русия

Свят Преди 35 минути

Оставил е семейството си в Русия и е пропуснал сватбата на дъщеря си. Но успява да остане позитивен. „Добрата новина е, че съм жив и съм свободен“, каза той

Пожарникари се борят с горския пожар в природния резерват "Хай Фенс" в Източна Белгия

Най-големият пожар в историята на Белгия спря на 300 метра от Германия

Свят Преди 37 минути

Дъждът, слабият вятър и високата влажност помогнаха на пожарникарите да ограничат разпространението на огъня в резервата „Хай Фенс“.

Напрежението около Иран тласна цените на петрола нагоре

Напрежението около Иран тласна цените на петрола нагоре

Свят Преди 53 минути

Отслабващите надежди за преговори между САЩ и Иран и спадът на танкерния трафик през Ормуз засилиха опасенията за доставките

Кристиано Роналдо и Джорджина Родригес

Кристиано Роналдо и Джорджина разкриха подробности за тайната сватба в хола им

Любопитно Преди 55 минути

Според Vogue двамата планират да направят голяма сватба по-късно, за да празнуват с любимите си хора. Те обаче са решили да направят церемонията в чест на 10-ата годишнина от момента, в който се срещат за първи път в магазин на Gucci в Мадрид

Свещеник

9000 лева и спорен ремонт: Злоупотребил ли е свещеник с доверието на миряни?

България Преди 1 час

Две жени твърдят, че са загубили общо десетки хиляди левове, а Мамучевски отрича да носи отговорност

Акция срещу „Кръв и чест“ в Пловдив: Трима са обвинени, 18 са задържани

Акция срещу „Кръв и чест“ в Пловдив: Трима са обвинени, 18 са задържани

България Преди 1 час

При претърсванията са иззети нацистки флагове и литература, съобщиха от прокуратурата

Епидемията от ебола в ДР Конго постави рекорд по смъртни случаи

Епидемията от ебола в ДР Конго постави рекорд по смъртни случаи

Свят Преди 2 часа

Настоящата епидемия вече е най-смъртоносната в историята на страната, а потвърдените случаи са близо 5000

Почитаме свети Мирон: Свещеникът, който не се уплаши от „хищните вълци“

Почитаме свети Мирон: Свещеникът, който не се уплаши от „хищните вълци“

Любопитно Преди 2 часа

Мирон бил свещеник в Ахайя и загинал мъченически през 250 г., след като отказал да се отрече от Христовата вяра

Кая Калас

ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната

Свят Преди 2 часа

Кая Калас заяви, че новият пакет може да увеличи с една трета броя на санкционираните руски организации

Мъж загина, след като беше блъснат от кола на околовръстния път в Кюстендил

Мъж загина, след като беше блъснат от кола на околовръстния път в Кюстендил

България Преди 3 часа

Инцидентът е станал вечерта, като тестовете на водача за алкохол и наркотици са отрицателни

Река Дунав

Ниското ниво на Дунав застрашава турбини на АЕЦ „Пакш“ в Унгария

Свят Преди 3 часа

Властите потапят две 80-метрови баржи и изграждат дънна преграда, за да повишат нивото на водата